- Reset + Prindi

Sotsiaaltöö preemia

STATUUT

Sotsiaaltöö preemia on mõeldud inimesele või organisatsioonile, kelle tegevus aitab parandada ühiskonnas ebasoodsal positsioonil olevate inimeste toimetulekut ja elukvaliteeti ning luua neile tingimusi oma olukorra parandamiseks. Esmajoones soovitakse preemiaga tunnustada ellu kutsutud olulise mõjuga lahendusi, millel on kasvupotentsiaali ning mida on võimalik rakendada ka teistes piirkondades üle Eesti.

Preemiat antakse välja kord aastas kevadel. Selle suurus on 5000 eurot ja seda rahastab Cleveron.

Kandidaadi võivad esitada nii tingimustele vastavad inimesed ja organisatsioonid ise, kui ka nende tegevuse sihtrühma esindajad, tööandjad, kolleegid, koostööpartnerid, valdkonna katus- või tugiorganisatsioonid, samuti Kultuurirahastu nõukogu liikmed.

Kandidaadi ülesseadmiseks tuleb koos preemiale esitatava inimese või organisatsiooni kontaktandmetega saata kuni 6000 tähemärgi pikkune ülevaade tema tegevusest, selle tähtsusest, tulemustest ja mõjust. Soovi korral võib lisada kuni kaks soovituskirja asjaomastelt inimestelt või organisatsioonidelt.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata digitaalselt allkirjastatuna Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Tänavusele preemiale kandideerimise tähtpäevaks on 29. aprill (kaasa arvatud).

Preemia saaja valib välja kultuurirahastu nõukogu, kes võib soovi ja vajaduse korral kaasata otsustamisse ka teisi asjatundjaid.