- Reset + PDFPrindi

Noore IT-teadlase preemia

STATUUT


Noore IT-teadlase preemia, 5000 eurot, on mõeldud kuni 35-aastasele (taotlemise hetkel) teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud (nii Eesti kui välismaa ülikoolis) ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega (põhifookus: tarkvaraarendus ja -rakendus). Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks.

Kandidaate võivad esitada nii noored IT-teadlased ise kui ka nende juhendajad, tööandjad, erialaühendused, ülikoolid, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja elulooga, teadustöö kirjeldus, asjassepuutuvate avaldatud teadustööde, artiklite või ka kavatsuste loetelu ning vähemalt kahe juhendaja või õppejõu soovitus.

Noore teadlase preemiat annab välja kultuurirahastu, seda rahastab kolme aasta jooksul sihtotstarbeliselt Skype Eesti. Preemiat antakse välja kord aastas jaanuaris.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil Weizenbergi 39, 15050 Tallinn, või digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Kultuurirahastu süstematiseerib dokumendid ja esitab need nõukogule otsustamiseks. Preemia saaja valib välja kultuurirahastu nõukogu koos Skype Eesti esindajaga.

Kultuurirahastu võib vajadusel paluda nõu ja soovitusi preemia määramiseks teadlastelt, õppejõududele ja teistelt valdkonna ekspertidelt.Senised laureaadid:

2016 - andmetöötlussüsteemi Sharemind looja, arendaja ja rakendaja Dan Bogdanov
2017
- Maksim Jenihhin, nanoelektroonikasüsteemide töökindluse ja usaldusväärsuse uurija, kes keskendub nanoelektroonika vananemise tuvastamisele elektronskeemides
2018 -
Tartu Ülikooli keeletehnoloogia õppetooli juhataja Mark Fišel