Pressiteated https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated Tue, 11 Dec 2018 10:23:47 +0000 Joomla! - Open Source Content Management et-ee President Kaljulaid arutas Senegali riigipeaga kahe riigi koostööd https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14746-president-kaljulaid-arutas-senegali-riigipeaga-kahe-riigi-koostoeoed https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14746-president-kaljulaid-arutas-senegali-riigipeaga-kahe-riigi-koostoeoed Vabariigi President on täna töövisiidil Senegalis, kus kohtus Dakaris president Macky Sall’iga. Kohtumisel keskenduti peamisel e-riigi ja digiküsimustele, aga ka regiooni julgeolekule ning koostööle rahvusvahelistes organisatsioonides.

]]>
EST Pressiteated Fri, 07 Dec 2018 11:52:32 +0000
President Kaljulaid arutas oma Benini kolleegiga kahe riigi koostööd https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14744-president-kaljulaid-arutas-oma-benini-kolleegiga-kahe-riigi-koostoeoed https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14744-president-kaljulaid-arutas-oma-benini-kolleegiga-kahe-riigi-koostoeoed President Kersti Kaljulaid alustas täna koos äridelegatsiooniga ametlikku visiiti Benini ja see on ka esimene Eesti riigipea ametlik visiit Aafrikasse. Kohtumisel Benini presidendi Patrice Taloniga arutati kahe riigi suhteid, julgeolekuolukorda Saheli regioonis, koostöövõimalusi e-riigi arendamisel ning Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

]]>
EST Pressiteated Wed, 05 Dec 2018 08:14:41 +0000
President Kaljulaid on sel nädalal visiidil Beninis ja Senegalis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14743-president-kaljulaid-on-sel-naedalal-visiidil-beninis-ja-senegalis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14743-president-kaljulaid-on-sel-naedalal-visiidil-beninis-ja-senegalis President Kaljulaid on sel nädalal visiidil Aafrikas, kus kohtub Benini ja Senegali riigipeadega, et tutvustada meie e-riigi lahendusi ja leida uusi turge Eesti ettevõtetele ning arutada Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Riigipead saadab Eesti äridelegatsioon, kes sõlmib kohapeal mitu koostöölepet.

]]>
EST Pressiteated Wed, 05 Dec 2018 07:54:48 +0000
President Kaljulaid osaleb Müncheni julgeolekukonverentsi eelüritusel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14737-president-kaljulaid-osaleb-muencheni-julgeolekukonverentsi-eelueritusel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14737-president-kaljulaid-osaleb-muencheni-julgeolekukonverentsi-eelueritusel President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Saksamaale, kus osaleb järgmise aasta Müncheni julgeolekukonverentsi ettevalmistaval strateegiafoorumil.

2. kuni 4. detsembrini toimuv Müncheni strateegiafoorum toob kokku väikese arvu peamiselt Euroopa ja USA arvamusliidreid, praeguseid ja endisi poliitikuid ning mõttekodade esindajad. Üritusel arutatakse sel korral muuhulgas Euroopa Liidu tuleviku, Lähis-Ida probleemide, Euroopa kaitsekoostöö ning relvastuskontrolli teemadel.

]]>
EST Pressiteated Sun, 02 Dec 2018 07:37:45 +0000
Vabariigi President kuulutas välja Riigikogu valimised https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14735-vabariigi-president-kuulutas-vaelja-riigikogu-valimised https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14735-vabariigi-president-kuulutas-vaelja-riigikogu-valimised President Kersti Kaljulaid kirjutas täna alla otsusele kuulutada välja Riigikogu järgmise, XIV koosseisu valimised 3. märtsil 2019.

]]>
EST Pressiteated Sat, 01 Dec 2018 15:42:54 +0000
President Kaljulaid tänas Jõhvis aasta vabatahtlikke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14733-president-kaljulaid-taenas-johvis-aasta-vabatahtlikke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14733-president-kaljulaid-taenas-johvis-aasta-vabatahtlikke Vabatahtlikke ei tohiks võtta kui professionaalide aseainet, sest nad ulatavad meile oma abikäe just seal, kus seda kõige rohkem vajame, ütles president Kaljulaid täna aasta vabatahtlike tunnustamisel Jõhvi kontserdimajas.

]]>
EST Pressiteated Sat, 01 Dec 2018 15:33:02 +0000
Presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia sai nüüdiskunstnik Kris Lemsalu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14721-presidendi-kultuurirahastu-noore-kultuuritegelase-preemia-sai-nueuediskunstnik-kris-lemsalu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14721-presidendi-kultuurirahastu-noore-kultuuritegelase-preemia-sai-nueuediskunstnik-kris-lemsalu Sel nädalal Ida-Virumaal töötav president Kersti Kaljulaid andis täna Narvas üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia nüüdiskunstnik Kris Lemsalule.

President Kaljulaid ütles preemiat üle andes, et Kris Lemsalu on löönud kunstnikuna läbi vägagi võitluslikus ja konkurentsitihedas rahvusvahelises kunsti-ilmas. „Kris Lemsalu puhul ei räägi me sellest, et keegi teda kusagil mainis, vaid tema töid võtavad juba praegu, kunstniku jaoks ju veel kaunis varases eas, arvesse institutsioonid, kes kirjutavad tänast kunstiajalugu. Tema looming mõjub ja tähendab maailmale midagi. Ja mis veel olulisem – läbilööki ei ole ta saavutanud mitte mugavdudes, nüüdisaegse kunsti temaatilisi või vormilisi trafarette korrates, vaid täiesti omanäolise loominguga,“ selgitas president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Thu, 29 Nov 2018 13:01:11 +0000
President Kaljulaid Vabadussõjast: Eesti suudab kõike, kui vaid tahab ja julgeb https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14715-president-kaljulaid-vabadussojast-eesti-suudab-koike-kui-vaid-tahab-ja-julgeb https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14715-president-kaljulaid-vabadussojast-eesti-suudab-koike-kui-vaid-tahab-ja-julgeb Sada aastat tagasi tehtud julged otsused muutsid Eesti rahva ajaloo kulgu ja vastu hakates näitasime, et eestlased tõesti tahavad ja väärivad iseseisvust, ütles president Kersti Kaljulaid täna Vabadussõja alguse 100. aastapäeval Riigiküla lahingu monumendile pärga asetades.

]]>
EST Pressiteated Wed, 28 Nov 2018 11:49:28 +0000
President Kaljulaid: Venemaa sõjalise agressiooniga Aasovi merel ei tohi vaikimisi leppida https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14712-president-kaljulaid-venemaa-sojalise-agressiooniga-aasovi-merel-ei-tohi-vaikimisi-leppida https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14712-president-kaljulaid-venemaa-sojalise-agressiooniga-aasovi-merel-ei-tohi-vaikimisi-leppida President Kersti Kaljulaid nimetab pühapäeval toimunud Venemaa rünnakut Ukraina sõjalaevadele sõjaks Euroopas ja kutsub rahvusvahelist kogukonda viivitamatult agressiooni hukka mõistma.

„Pühapäeval ründas Venemaa Aasovi merel Ukraina sõjalaevu. Me peame nimetama asju õigete nimedega – see on sõda Euroopas. Ukraina rahvas on olnud sõjas alates 2014. aastast ja Krimm on jätkuvalt okupeeritud.

Kutsun rahvusvahelist kogukonda ja demokraatliku maailma liidreid üles minuga selles avalduses ühinema ning selgelt, üheselt ja viivitamatult Venemaa agressiooni hukka mõistma ning nõudma selle lõpetamist. Juhtunu vaikiv tunnistamine tähendab de facto Krimmi okupeerimise tunnustamist. Seda ei saa väärtuspõhine rahvusvaheline kogukond endale lubada. Sõda Euroopas ei tohi ega saa enam ühelgi ajahetkel olla aktsepteeritud kui asjade tavapärane seis.“

 

]]>
EST Pressiteated Tue, 27 Nov 2018 10:00:20 +0000
Vabariigi President nimetas ametisse siseministri https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14711-vabariigi-president-nimetas-ametisse-siseministri https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14711-vabariigi-president-nimetas-ametisse-siseministri President Kersti Kaljulaid tegi täna muudatuse Vabariigi Valitsuse koosseisus ja vabastas peaminister Jüri Ratase ettepanekul siseministri kohalt Andres Anvelti ning nimetas uueks ministriks Katri Raiki.

]]>
EST Pressiteated Mon, 26 Nov 2018 06:00:18 +0000
President Kaljulaidi viimane Narva nädal tuleb sündmusterohke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14710-president-kaljulaidi-viimane-narva-naedal-tuleb-suendmusterohke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14710-president-kaljulaidi-viimane-narva-naedal-tuleb-suendmusterohke President Kaljulaidi viimasesse töönädalasse Ida-Virumaal mahub nii noore kultuuritegelase preemia üleandmine, vabatahtlike tunnustamine, kui ka tuurade laskmine Narva jõkke.

Esmaspäeval külastab president Kaljulaid Tapa sõjaväelinnakut, osaleb aastatel 1915–1919 hukkunud Lätlaste mälestuskivi taasavamisel Siivertsi kalmistul ja kohtub Riigireformi Sihtasutuse esindajatega.

]]>
EST Pressiteated Fri, 23 Nov 2018 04:57:54 +0000
President Kaljulaid Läti 100. aastapäeval: aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14689-president-kaljulaid-laeti-100-aastapaeeval-aeg-on-meid-kokku-kasvatanud-ja-tugevaks-teinud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14689-president-kaljulaid-laeti-100-aastapaeeval-aeg-on-meid-kokku-kasvatanud-ja-tugevaks-teinud „Eesti ja Läti ajalugu on kokku põimunud, oleme koos võidelnud oma vabaduse eest ning aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud,” lausus president Kersti Kaljulaid täna Riias.

]]>
EST Pressiteated Sun, 18 Nov 2018 09:11:51 +0000
Vabariigi Presidendi avaldus ÜRO rändraamistiku teemal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14682-vabariigi-presidendi-avaldus-uero-raendraamistiku-teemal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14682-vabariigi-presidendi-avaldus-uero-raendraamistiku-teemal „Nüüd on vähemalt selge, millisel seisukohal on Vabariigi Valitsus ÜRO ränderaamistiku osas.

Valitsuserakondade üksmeele ootamatu lahtumine on võimaldanud nädal aega kütta ühiskondlikku hüsteeriat, inimestele valetada ja haiget teha. Ka tahtlikult, sidudes ränderaamistiku külge asju, mis küll tõele ei vasta, kuid ühiskonna lõhestamiseks sobivad hästi nagu pagulaste küsimus, mida see deklaratsioon tegelikult ei käsitle. Jah, võib küll noogutada, et see on „tavapärane valimiskampaania“, aga ma ei ole sellega nõus.

]]>
EST Pressiteated Thu, 15 Nov 2018 16:41:13 +0000
President Kaljulaid: lukus spordiväljakud lapsi liikuma ei pane https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14681-president-kaljulaid-lukus-spordivaeljakud-lapsi-liikuma-ei-pane https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14681-president-kaljulaid-lukus-spordivaeljakud-lapsi-liikuma-ei-pane Näitame vanematena lastele head liikumise eeskuju, et nad oleksid tulevikus tervemad ja ärme pane spordiväljakuid laste eest õhtuti lukku, ütles president Kersti Kaljulaid täna Paides spordikongressil. 

]]>
EST Pressiteated Thu, 15 Nov 2018 08:20:43 +0000
President Kaljulaid töötab taas nädala Narvas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14678-president-kaljulaid-toeoetab-jaergmisel-naedalal-narvas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14678-president-kaljulaid-toeoetab-jaergmisel-naedalal-narvas President Kersti Kaljulaid on taas nädala Ida-Virumaal, kus kohtub sealsete kohaliku elu edendajatega.

Esmaspäeval külastab riigipea Ida-Eesti pommigruppi ja Viru vanglat ning osaleb Poola 100. aastapäevale pühendatud vastuvõtul, mis toimub seekord Narvas. Teisipäeval külastab president Kaljulaid Eesti Energiat ja Enefit280 õlitehast ning BEJ tuuleparki. Õhtul osaleb riigipea Narva Aleksandri kiriku kontserdil.

]]>
EST Pressiteated Sat, 10 Nov 2018 06:12:27 +0000
President Kaljulaid osaleb Esimese maailmasõja lõpu mälestusüritustel Pariisis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14677-president-kaljulaid-osaleb-esimese-maailmasoja-lopu-maelestusueritustel-pariisis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14677-president-kaljulaid-osaleb-esimese-maailmasoja-lopu-maelestusueritustel-pariisis President Kersti Kaljulaid osaleb Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni kutsel sel nädalavahetusel Pariisis toimuvatel Esimese maailmasõja lõpu mälestusüritustel.

]]>
EST Pressiteated Sat, 10 Nov 2018 06:04:18 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Sloveenia, Tšiili ja Kanada suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14679-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-sloveenia-tsiili-ja-kanada-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14679-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-sloveenia-tsiili-ja-kanada-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Varssavis resideeriv Sloveenia Vabariigi suursaadik Božena Forštnarič Boroje, Helsingis resideeriv Tšiili Vabariigi suursaadik Roberto Ubilla Quevedo ja Riias resideeriv Kanada suursaadik Kevin Rex.

]]>
EST Pressiteated Thu, 08 Nov 2018 10:19:10 +0000
President Kaljulaid e-riigist: eduloo jätkumiseks peame küsima ka raskeid küsimusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14674-president-kaljulaid-e-riigist-eduloo-jaetkumiseks-peame-kuesima-ka-raskeid-kuesimusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14674-president-kaljulaid-e-riigist-eduloo-jaetkumiseks-peame-kuesima-ka-raskeid-kuesimusi Eesti e-riigi tugevus ja müüdi alus on meie digitaalne ID ning era- ning avaliku sektori koostöö, aga eduloo jätkumiseks peame küsima, mis saab edasi ja kui palju oleme valmis e-riigi pidamise eest maksma, rääkis president Kaljulaid täna Tallinnas toimunud e-riigi juhtimiskonverentsil.

]]>
EST Pressiteated Thu, 08 Nov 2018 09:44:55 +0000
Eestil on palju võimalusi tihedamaks koostööks Aafrika riikidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14659-eestil-on-palju-voimalusi-tihedamaks-koostoeoeks-aafrika-riikidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14659-eestil-on-palju-voimalusi-tihedamaks-koostoeoeks-aafrika-riikidega “Eestil on väga palju võimalusi tihedamaks koostööks Aafrika riikidega nii digivaldkonnas, majanduses kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides,” lausus president Kersti Kaljulaid täna Aafrika Grupi ÜRO esindajatega kohtudes.

]]>
EST Pressiteated Sat, 03 Nov 2018 03:21:58 +0000
President Kaljulaid kohtus ÜRO peasekretäri António Guterresega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14656-president-kaljulaid-kohtus-uero-peasekretaeri-antonio-guterresega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14656-president-kaljulaid-kohtus-uero-peasekretaeri-antonio-guterresega President Kersti Kaljulaid kohtus täna New Yorgis ÜRO peasekretäri António Guterresega, et rääkida maailma riikide julgeolekut puudutavatest teemadest, sealhulgas küberjulgeolekust ja kliimamuutustest.

]]>
EST Pressiteated Fri, 02 Nov 2018 09:36:25 +0000
President Kaljulaid: Eesti on juba 20 aastat toetanud naiste ja laste õiguste eest seisvaid tegevusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14654-president-kaljulaid-eesti-on-juba-20-aastat-toetanud-naiste-ja-laste-oiguste-eest-seisvaid-tegevusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14654-president-kaljulaid-eesti-on-juba-20-aastat-toetanud-naiste-ja-laste-oiguste-eest-seisvaid-tegevusi „Olen uhke, et Eestist sai peatselt peale iseseisvumist riik, kes suudab teisi riike aidata. Nüüdseks oleme juba 20 aastat toetanud mitmeid naiste ja laste abistamise organisatsioone nagu UN WOMAN ja UNICEF,“ lausus president Kersti Kaljulaid New Yorgis UN WOMEN asedirektori Åsa Regnériga kohtudes.

]]>
EST Pressiteated Thu, 01 Nov 2018 06:20:13 +0000
Algab konkurss presidendi hariduspreemiatele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14652-algab-konkurss-presidendi-hariduspreemiatele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14652-algab-konkurss-presidendi-hariduspreemiatele Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi presidendi noore haridustegelase preemiale ning reaalainete eripreemiale, taotlusi oodatakse 20. novembrini.

Kummagi preemia suuruseks on 5000 eurot ning need on mõeldud taotlemise hetkel 35-aastasele või nooremale inimesele, kes on saavutanud Eesti hariduselus väljapaistvaid tulemusi, olgu siis õpetades, õppematerjale koostades või haridusuuendusi eest vedades. Kandidaate preemiale saavad esitada nii tingimustele vastavad inimesed ise kui ka nende kolleegid ja õpilased, samuti haridusalal tegutsevad organisatsioonid.

]]>
EST Pressiteated Wed, 31 Oct 2018 05:51:13 +0000
President Kaljulaid kohtus Michael Bloombergiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14650-president-kaljulaid-kohtus-michael-bloombergiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14650-president-kaljulaid-kohtus-michael-bloombergiga President Kersti Kaljulaid kohtus eile Detroidis endise New Yorgi linnapea Michael Bloombergiga, kellega rääkis kogukondade ja kohalike omavalitsuste rollist ühiskonnas, maailma majandusest ning Eesti digiühiskonnast.

]]>
EST Pressiteated Tue, 30 Oct 2018 06:39:10 +0000
President Kaljulaid: Eesti ja Uus-Meremaa valmistuvad aktiivselt tuleviku väljakutseteks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14647-president-kaljulaid-eesti-ja-uus-meremaa-valmistuvad-aktiivselt-tuleviku-vaeljakutseteks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14647-president-kaljulaid-eesti-ja-uus-meremaa-valmistuvad-aktiivselt-tuleviku-vaeljakutseteks “Eesti ja Uus-Meremaa jagavad sarnaseid väärtusi ning valmistuvad aktiivselt tuleviku väljakutseteks digitaalsest ühiskonnast ja tehisintellektist kliimamuutusteni,” lausus president Kersti Kaljulaid kohtumisel Uus-Meremaa peaministri Jacinda Arderniga Aucklandis.

]]>
EST Pressiteated Fri, 26 Oct 2018 05:50:06 +0000
President Kaljulaid: Fidži aktiivsus ÜROs on hea eeskuju teistele väiksematele riikidele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14641-president-kaljulaid-fidzi-aktiivsus-ueros-on-hea-eeskuju-teistele-vaeiksematele-riikidele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14641-president-kaljulaid-fidzi-aktiivsus-ueros-on-hea-eeskuju-teistele-vaeiksematele-riikidele „Fidži on suurust arvestades ÜROs ja rahvusvahelisel areenil väga nähtav, aktiivne ja edukas riik, mis on heaks  eeskujuks ka teistele väiksematele riikidele. Näiteks panustab Fidži elanikkonna suurust arvestades sõduritega kõige rohkem ÜRO rahuvalvesse,“ lausus president Kersti Kaljulaid täna kohtumisel president Jioji Konousi Konrotega.

]]>
EST Pressiteated Wed, 24 Oct 2018 08:47:58 +0000
President Kaljulaid Vanuatul: kliimamuutused on julgeolekuoht, mis ohustab terveid rahvaid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14638-president-kaljulaid-vanuatul-kliimamuutused-on-julgeolekuoht-mis-ohustab-terveid-rahvaid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14638-president-kaljulaid-vanuatul-kliimamuutused-on-julgeolekuoht-mis-ohustab-terveid-rahvaid “Mõistame hästi, et kliimamuutused on Okeaania riikide põhiline julgeolekumure, mis ohustab pikemas perspektiivis terveid riike ja rahvaid,” lausus president Kersti Kaljulaid täna Vanuatu peaministrile Charlot Salwaile Eesti julgeolekunõukogu eesmärke tutvustades.

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 Oct 2018 06:23:16 +0000
President Kaljulaid kohtus Vanuatu presidendiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14636-president-kaljulaid-kohtus-vanuatu-presidendiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14636-president-kaljulaid-kohtus-vanuatu-presidendiga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Port Vilas Vanuatu presidendi Tallis Obed Mosesega, kellega arutas kahe riigi suhteid, koostööd digivaldkonnas ning tutvustas Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kandidatuuri.

]]>
EST Pressiteated Mon, 22 Oct 2018 09:12:43 +0000
President Kaljulaid kohtus Austraalia kindralkuberneriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14635-president-kaljulaid-kohtus-austraalia-kindralkuberneriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14635-president-kaljulaid-kohtus-austraalia-kindralkuberneriga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Austraalia töövisiidi raames Austraalia kindralkuberneri Sir Peter Cosgrove´iga, et arutada Austraalia ja Eesti kahepoolseid suhteid, koostööd erinevates rahvusvahelistes organisatsioonides ning koostöö arendamist digivaldkonnas.

]]>
EST Pressiteated Sun, 21 Oct 2018 05:21:18 +0000
President Kaljulaid Võitmatute Mängudel: olen Eestit esindava meeskonna üle uhke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14634-president-kaljulaid-voitmatute-maengudel-olen-eestit-esindava-meeskonna-uele-uhke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14634-president-kaljulaid-voitmatute-maengudel-olen-eestit-esindava-meeskonna-uele-uhke “Olen väga uhke, et Eestil on Võitmatute Mängudel osalemas nii tugev, optimistlik ja teotahteline meeskond, kes on oma vigastuste kiuste teinud palju tööd, et taas oma riiki esindada. Loodan, et kõik tunnevad võistlemisest rõõmu vaatamata saavutatud kohale, kuid loomulikult hoian meie osalejatele pöialt, et nad saaksid ka medaleid,“ lausus president Kersti Kaljulaid täna Sydneys.

]]>
EST Pressiteated Sun, 21 Oct 2018 05:17:46 +0000
President Kaljulaid alustas töövisiiti Austraalias https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14631-president-kaljulaid-alustas-toeoevisiiti-austraalias https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14631-president-kaljulaid-alustas-toeoevisiiti-austraalias President Kaljulaid alustas täna töövisiiti Austraalias ja Okeaanias, mille peamiseks eesmärgiks on koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.
Töövisiit lõppeb 2. novembril New Yorgis, kus riigipea kohtub ÜRO peasekretär António Guterresiga.

Riigipea välisnõuniku Lauri Kuusingu sõnul on ÜRO Julgeolekunõukogusse kandideerimisel oluline mõista maailma eri regioonides toimuvat ning tihendada sidemeid ka piirkondadega, kellega seni on kontaktid olnud napid.

]]>
EST Pressiteated Sat, 20 Oct 2018 04:18:17 +0000
President Kaljulaid Euroopa koolijuhtidele: muutunud maailm nõuab uut lähenemist ka laste õpetamisele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14623-president-kaljulaid-euroopa-koolijuhtidele-muutunud-maailm-nouab-uut-laehenemist-ka-laste-opetamisele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14623-president-kaljulaid-euroopa-koolijuhtidele-muutunud-maailm-nouab-uut-laehenemist-ka-laste-opetamisele Ühiskonna muutumisega peame taas läbi mõtlema, kuidas lapsi tulevikuks ette valmistada, ütles president Kersti Kaljulaid täna Tallinnasse kogunenud Euroopa koolijuhtidele. „Kui jätkame vanaviisi ja teeme näo, et maailm ei ole muutunud, oleme varsti suures hädas“.

]]>
EST Pressiteated Thu, 18 Oct 2018 09:37:17 +0000
President Kaljulaid esineb täna Soomes ärifoorumil https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14617-president-kaljulaid-esineb-taena-soomes-aerifoorumil https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14617-president-kaljulaid-esineb-taena-soomes-aerifoorumil Vabariigi President on täna töövisiidil Soome Vabariigis Rootsi-Soome kultuurikeskuse Hanaholmeni ärifoorumil, kus esineb kõnega ja osaleb paneelis "Eesti, Soome ja Rootsi 3.0."

]]>
EST Pressiteated Tue, 16 Oct 2018 04:12:50 +0000
President Kaljulaid kohtus Armeenia peaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14612-president-kaljulaid-kohtus-armeenia-peaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14612-president-kaljulaid-kohtus-armeenia-peaministriga Armeenias töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus täna Jerevanis Armeenia peaministri Nikol Pašinjaniga. Kohtumise peateemadeks olid Armeenia hetkeseis ja demokraatlik areng ning Eesti-Armeenia koostöö.

]]>
EST Pressiteated Fri, 12 Oct 2018 06:30:22 +0000
President Kaljulaid kohtus Jerevanis oma Armeenia kolleegiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14613-president-kaljulaid-kohtus-jerevanis-oma-armeenia-kolleegiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14613-president-kaljulaid-kohtus-jerevanis-oma-armeenia-kolleegiga Armeenias töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus täna Jerevanis Armeenia presidendi Armen Sarkissianiga. Kohtumise peateemadeks olid Armeenia reformiprotsess ning kahe riigi koostöö tihendamine digi- ja turismivaldkonnas.

]]>
EST Pressiteated Thu, 11 Oct 2018 06:36:01 +0000
President Kaljulaidist sai Lõuna-Korea ülikooli audoktor https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14598-2018-10-10-06-04-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14598-2018-10-10-06-04-13 Lõuna-Koreas töövisiidil viibivale president Kersti Kaljulaidile omistati täna EWHA Naise Ülikooli audoktori kraad. Tiitli üleandmise tseremoonial kõneldes ütles riigipea, et haridus on tee, mis viib vabaduse ja jõukuse suunas. „Just seepärast oleme ajaloos näinud, kuidas repressiivsed režiimid on piiranud ligipääsu haridusele. Tihtipeale just tüdrukutele, sest teame hästi, et targad emad tähendavad tarku rahvaid. Kahjuks näeme ka täna maailmas, kuidas haridus ei ole kõigile noortele naistele kättesaadav," ütles Kaljulaid tseremoonial peetud kõnes.

]]>
EST Pressiteated Wed, 10 Oct 2018 03:03:35 +0000
President Kaljulaidist sai Seouli aukodanik https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14593-president-kaljulaidist-sai-seouli-aukodanik https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14593-president-kaljulaidist-sai-seouli-aukodanik Lõuna-Koreas töövisiidil viibivale president Kersti Kaljulaidile omistati täna Seouli linna aukodaniku tiitel. Tiitli üleandmise tseremoonial kõneldes ütles riigipea, et Eesti ja Korea ning selle pealinn Seoul on paljuski väga sarnased ühiskonnad, kuigi asuvad üksteisest kaugel.

]]>
EST Pressiteated Tue, 09 Oct 2018 04:25:02 +0000
President Kaljulaid suundus visiidile Lõuna-Koreasse ja seejärel Armeeniasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14589-2018-10-08-11-50-33 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14589-2018-10-08-11-50-33 Tänasest kolmapäevani on president Kersti Kaljulaid töövisiidil Lõuna-Koreas, kus osaleb Aasia suurimal arvamusliidrite konverentsil. Neljapäeval ja reedel osaleb riigipea Armeenias Jerevanis toimuval üleilmsel prantsuskeelsete riikide tippkohtumisel, et arutada kogunenud riigipeadega Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

]]>
EST Pressiteated Mon, 08 Oct 2018 08:50:03 +0000
President Kaljulaid: Ühendkuningriigi ja Eesti sõprussuhted on kestnud juba 100 aastat https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14587-2018-10-08-11-45-46 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14587-2018-10-08-11-45-46 „Hindame Eestis, et Ühendkuningriik on olnud Eesti sõbraks ja liitlaseks juba 100 aastat, " ütles president Kersti Kaljulaid täna Kadriorus Wessexi krahvi ja krahvinnaga kohtudes.

Kohtumisel räägiti kahe riigi tihedast kaitsekoostööst, mis sai alguse juba sada aastat tagasi, kui Briti sõjalaevastik ja lennuvägi osutasid Eestile Vabadussõjas otsustavat abi. „Ka tänapäeval on heade sõprade ja liitlaste abi sama väärtuslik kui 100 aastat tagasi ja mul on hea meel, et NATO liitlaste suurendatud kohaloleku kaudu on ka praegu tunda Ühendkuningriigi tugevat toetust meie iseseisvusele," lausus president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Sun, 07 Oct 2018 08:45:08 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Bahreini ja Tansaania suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14588-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-bahreini-ja-tansaania-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14588-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-bahreini-ja-tansaania-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Pariisis resideeriv Bahreini suursaadik Muhammad Abdul Ghaffar ja Stockholmis resideeriv Tansaania Ühendvabariigi suursaadik Willibrod Peter Slaa.

]]>
EST Pressiteated Fri, 05 Oct 2018 08:46:35 +0000
Vabariigi President kuulutas välja 20. ajalooalaste uurimistööde võistluse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14582-2018-10-01-13-29-23 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14582-2018-10-01-13-29-23 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja 20. kooliõpilastele suunatud ajalooalaste uurimistööde võistluse, mille teemaks on seekord "Vabadus". Võistlusele oodatakse töid, mis on pühendatud vabadusele, näiteks muistsele vabadusele, eestlaste vabastamisele pärisorjusest, Eesti riigi tekkele või taasvabanemisele. Kuna võistluse teemaks on vabadus, siis on õpilastele antud ka vabateema ehk vabadus uurida seda, mida hing ihkab.

]]>
EST Pressiteated Mon, 01 Oct 2018 08:58:16 +0000
President Kaljulaidist saab naiste ja laste tervise eest seisva liikumise kaasjuht https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14581-president-kaljulaidist-saab-naiste-ja-laste-tervise-eest-seisva-liikumise-kaasjuht https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14581-president-kaljulaidist-saab-naiste-ja-laste-tervise-eest-seisva-liikumise-kaasjuht President Kersti Kaljulaid võtab ÜRO peasekretäri Antonio Guterresi kutsel kaheks aastaks üle naiste, laste ja noorukite tervise ning heaoluga tegeleva liikumise Every Woman, Every Child (EWEC) kaasjuhtimise. Liikumine sai alguse 2010. aastal toonase ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooni juhtimisel. Kaasjuhi ülesanne on olla naiste ja noorte ning laste tervise teemadel eestkõnelejaks. President Kersti Kaljulaid soovib oma ametiajal suurendada teadlikkust just nende inimeste kangelastegudest, kes muudavad naiste ning laste olukorda paremaks paljuski omal initsiatiivil tegutsedes.

]]>
EST Pressiteated Sat, 29 Sep 2018 08:56:49 +0000
President Kaljulaid ÜROs: väikestel riikidel pole aega seada väikeseid eesmärke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14578-2018-09-26-16-21-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14578-2018-09-26-16-21-51 “Väikestel riikidel pole aega seada väikseid eesmärke – meie eesmärgiks on muude küsimuste kõrval tuua ÜRO julgeolekunõukogu teemaks kõik digitaalsed asjad – küberohud on midagi, mida eestlased kui täisdigitaalse riigi kodanikud mõistavad paremini kui enamik teisi. Me tahame pakkuda oma perspektiivi tagamaks, et inimesed oleksid turvatud ka selles uues maailmas, kus konventsionaalsetele ohtudele lisanduvad küberohud,“ ütles president Kersti Kaljulaid 193-riiki ühendava Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) peaassambleel.

]]>
EST Pressiteated Wed, 26 Sep 2018 08:53:32 +0000
President Kaljulaid: enese peitmine maailma murede eest ei tee kedagi tugevamaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14568-president-kaljulaid-enese-peitmine-maailma-murede-eest-ei-tee-kedagi-tugevamaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14568-president-kaljulaid-enese-peitmine-maailma-murede-eest-ei-tee-kedagi-tugevamaks „Enese peitmine maailma murede eest ei tee kedagi tugevamaks ja õnnelikumaks, sest kinniste uste taga kasvab vaid hirm, aga mitte kunagi loov ning kindlust pakkuv tulevik. Meie kõigi ühine vastutus on leida lahendused maailma muredele. Olgu need metsikuste ja sõja eest põgenejate kannatused, kliimamuutused ja rändeprobleemid või vaesus," ütles president Kersti Kaljulaid presidendi kantselei roosiaias paavst Franciscuse apostelliku visiidi puhul.

]]>
EST Pressiteated Tue, 25 Sep 2018 01:36:13 +0000
Paavst Franciscusest sai Eesti e-resident https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14562-piltuudis-paavst-franciscusest-sai-eesti-e-resident https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14562-piltuudis-paavst-franciscusest-sai-eesti-e-resident Paavst Franciscusest sai täna järjekorras 37 647 Eesti e-resident, kui president Kersti Kaljulaid andis paavstile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub alates 2014. aasta detsembrist riigi poolt väljastatavat digitaalset identiteeti, et inimestel üle ilma oleks võimalik kasutada nii meie e-teenuseid kui turvalist võimalust enda tuvastamiseks. E-residentsuse programm on abiks ka ettevõtjatele, sest annab neile võimaluse kasutada e-teenuste platvormi, mille abil saab asutada ettevõtte interneti teel ja juhtida seda ükskõik, mis maailma nurgast.

]]>
EST Pressiteated Tue, 25 Sep 2018 01:28:58 +0000
President Kaljulaid osaleb sel nädalal ÜRO peaassambleel New Yorgis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14560-2018-09-24-10-59-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14560-2018-09-24-10-59-22 President Kaljulaid sõidab homme töövisiidile Ameerikasse, kus kõneleb ÜRO peaassambleel ja kohtub kahepoolselt mitmekümne riigijuhiga, et arutada Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Samuti esineb riigipea Stanfordi ülikoolis ja Fortune Most Powerful Women foorumil ning kohtub ka Eesti idufirmasid toetanud ettevõtjatega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 24 Sep 2018 02:53:46 +0000
President Kaljulaid arutas Hiina peaministriga majanduskoostööd https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14555-2018-09-20-08-21-03 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14555-2018-09-20-08-21-03 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Tianjinis Hiina Rahvavabariigi peaminister Li Keqiangiga ning arutas kahe riigi koostööd majandusküsimustes.

]]>
EST Pressiteated Wed, 19 Sep 2018 18:53:10 +0000
President Kaljulaid kohtus Pekingis Hiina riigipea Xi-ga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14547-president-kaljulaid-kohtus-pekingis-hiina-riigipea-xi-ga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14547-president-kaljulaid-kohtus-pekingis-hiina-riigipea-xi-ga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Pekingis Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingiga. Kohtumise peateemadeks olid kahe riigi koostöö ja kaubandussuhted ning e-kaubanduse areng. Samuti arutati Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

]]>
EST Pressiteated Tue, 18 Sep 2018 00:58:51 +0000
President Kaljulaid osaleb maailmakoristuspäeval Ukrainas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14538-2018-09-18-07-12-06 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14538-2018-09-18-07-12-06 President Kersti Kaljulaid osaleb Teeme ära maailmakoristuspäeval Dnipros, kus ta aitab koos linnapea Borys Filatov’iga koristada linnalähedast parki.

“On meie kõigi enda teha millise planeedi me tulevastele põlvkondadele jätame. Meil kõigil on võimalik nii täna kui ka teistel päevadel kaasa aidata, et meie elukeskkond oleks puhtam ja ilusam,” lausus president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Sat, 15 Sep 2018 00:49:39 +0000
President Kaljulaid Poroshenkole: Ukraina peab näitama konkreetseid samme reformide elluviimisel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14537-2018-09-18-07-07-39 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14537-2018-09-18-07-07-39 Ukrainas töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus täna oma Ukraina kolleegi Petro Poroshenkoga. Peamiste teemadena arutasid riigipead olukorda Ida-Ukrainas ning reforme, mida Ukraina on ellu viimas, eeskätt korruptsioonivastase võitluse ning ettevõtluskeskkonna osas. 

]]>
EST Pressiteated Fri, 14 Sep 2018 00:46:17 +0000
President Kaljulaid osaleb täna Lätis Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14583-2018-10-02-10-14-59 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14583-2018-10-02-10-14-59 President Kersti Kaljulaid on täna ja homme Lätis, kus arutab Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel oma Läti, Austria, Bulgaaria, Horvaatia, Soome, Saksamaa, Kreeka, Itaalia, Malta, Poola, Portugali ja Sloveenia kolleegidega Euroopa julgeolekut ning Euroopa Liidu tulevikku.

]]>
EST Pressiteated Thu, 13 Sep 2018 08:58:53 +0000
President Kaljulaid kohtus Saksamaa Liidupresidendiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14539-president-kaljulaid-kohtus-saksamaa-liidupresidendiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14539-president-kaljulaid-kohtus-saksamaa-liidupresidendiga President Kaljulaid kohtus täna Lätis Saksamaa Liidupresidendi Frank Walter Steinmeieriga, kellega arutas riikide kahepoolseid suhteid, Euroopa Liidu eelseisvaid väljakutseid ning arenguid Gruusias ja Ukrainas.

]]>
EST Pressiteated Thu, 13 Sep 2018 01:51:08 +0000
President Kaljulaid Gruusias: jätkuvad reformid teenivad Gruusia ja tema inimeste huve https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14536-2018-09-12-13-03-27 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14536-2018-09-12-13-03-27 President Kersti Kaljulaid ütles täna oma Gruusia kolleegi Giorgi Margvelašviliga kohtudes, et jätkuvad reformid ja demokraatlike institutsioonide ülesehitamine aitavad elavdada Gruusia majandust ja suurendavad inimeste heaolu ning loovad tugeva aluse riigi püüdlustele nii Euroopa Liidu kui NATO suunal.

President Kaljulaid toonitas kohtumisel, et Gruusial ja Eestil on tugevad riikidevahelised suhted, mida sümboliseerib muuhulgas tihe poliitiline läbikäimine, aus mõttevahetus ning märkimisväärne koostöö erinevates valdkondades. Pikemalt räägiti Gruusia arengust ning julgeolekupoliitikast.

]]>
EST Pressiteated Wed, 12 Sep 2018 10:03:01 +0000
President Kaljulaid on sel nädalal töövisiitidel Gruusias, Lätis ja Ukrainas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14530-2018-09-12-06-46-58 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14530-2018-09-12-06-46-58 President Kersti Kaljulaid on täna töövisiidil Gruusias, homme ja ülehomme osaleb Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel Lätis ning nädala lõpus esineb iga-aastasel Jalta Euroopa Strateegia konverentsil Ukrainas.

]]>
EST Pressiteated Wed, 12 Sep 2018 03:46:28 +0000
President Kaljulaid: E-residentsus peab silmas pidama laiemat ühiskondlikku kasu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14527-2018-09-11-11-47-18 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14527-2018-09-11-11-47-18 Täna kohtusid Tallinnas Kadriorus Jääkeldris e-residentsuse programmiga seotud riigiasutuste ja erasektori esindajad, et teha vahekokkuvõte e-residentsus 2.0 projektis ning leppida kokku edasised sammud.

]]>
EST Pressiteated Tue, 11 Sep 2018 08:46:21 +0000
President Kaljulaid kohtub järgmisel nädalal Pekingis Hiina presidendi ja peaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14525-2018-09-11-06-38-30 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14525-2018-09-11-06-38-30 President Kersti Kaljulaid sõidab järgmisel nädalal töövisiidile Hiina Rahvavabariiki, kus kohtub Hiina president Xi ja peaminister Li Keqiangiga ning osaleb Maailma Majandusfoorumi iga-aastasel tehnoloogia- ja innovatsioonikonverentsil Tianjinis.

Samuti osaleb riigipea visiidi jooksul Eesti ning Hiina ettevõtjate ümarlaual ning kohtub Eesti keelt õppivate Hiina tudengitega.

]]>
EST Pressiteated Tue, 11 Sep 2018 03:37:37 +0000
President Kaljulaid Riigikogule: olulised hüved peavad olema kättesaadavad kõigile Eesti inimestele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14524-2018-09-10-13-44-56 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14524-2018-09-10-13-44-56 Vabariigi President kutsus täna Riigikogu sügisistungjärgu avaistungil kõneldes saadikuid üles tegelema sisulisemalt sellega, et meie ühiskonda koos hoidvad hüved jõuaksid kõigini ja seda palganumbrist või elukohast sõltumata.

]]>
EST Pressiteated Mon, 10 Sep 2018 10:43:59 +0000
Narva Raekoja ees näeb suursaadikute vastuvõtutseremooniat https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14518-2018-08-31-09-36-16 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14518-2018-08-31-09-36-16 Vabariigi Presidendi Kantselei kutsub kõiki Narva inimesi teisipäeval, 4. septembril Narva Raekoja platsile, kus president Kersti Kaljulaid tervitab nelja uut suursaadikut.

]]>
EST Pressiteated Fri, 31 Aug 2018 06:28:05 +0000
President Kaljulaid alustab tänasest oma tööd Narvas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14517-2018-08-29-11-03-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14517-2018-08-29-11-03-40 President Kersti Kaljulaid töötab alates tänasest kuni järgmise nädala teise pooleni Narvas, kus kohtub Ida-Virumaa tublide inimestega ning külastab kohalikke omavalitsusi, ettevõtteid ja asutusi.

]]>
EST Pressiteated Wed, 29 Aug 2018 08:02:11 +0000
President Kaljulaid andis Viljandis üle kodukaunistamise auhinnad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14515-2018-08-25-10-50-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14515-2018-08-25-10-50-31

Iga kandi ja inimese omapära loob erinevate mustrite Eesti, kus oma nõrgemate hoidmine teeb tugevaks ja koduseks ka meie riigi, ütles president Kersti Kaljulaid oma kõnes.

]]>
EST Pressiteated Sat, 25 Aug 2018 07:48:56 +0000
Vabariigi President nimetas ametisse ettevõtlus-ja infotehnoloogiaministri https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14510-2018-08-22-09-19-48 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14510-2018-08-22-09-19-48 President Kersti Kaljulaid tegi muudatuse Vabariigi Valitsuse koosseisus ja vabastas peaminister Jüri Ratase ettepanekul ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kohalt Urve Palo ning nimetas uueks ministriks Rene Tammisti.

]]>
EST Pressiteated Wed, 22 Aug 2018 06:16:39 +0000
Iseseisvuse taastamise tänukivi pälvis tänavu Ivo Linna https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14501-2018-08-20-17-10-17 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14501-2018-08-20-17-10-17 Vabariigi President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus toimunud iseseisvuse taastamise 27. aastapäevale pühendatud vastuvõtul laulja Ivo Linnale üle iseseisvuse taastamise tänukivi.

]]>
EST Pressiteated Mon, 20 Aug 2018 14:09:01 +0000
President Kaljulaid: teadlaste, kirjanike, inseneride, ajakirjanike, õpetajate ja arstide aeg Eesti poliitikas ei ole möödas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14500-2018-08-20-17-03-30 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14500-2018-08-20-17-03-30 Täna roosiaias Eesti iseseisvuse 27. aastapäeva kõneldes rõhutas Vabariigi President hariduse ja kultuuri olulisust meie ühiskonnas ning julgustas kõikide elualade inimesi meie riigi tuleviku osas kaasa rääkima ning poliitikas osalema.

]]>
EST Pressiteated Mon, 20 Aug 2018 14:00:05 +0000
President Kaljulaid kohtus Kadriorus Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14496-president-kaljulaid-kohtus-kadriorus-rootsi-kroonprintsess-victoria-ja-prints-danieliga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14496-president-kaljulaid-kohtus-kadriorus-rootsi-kroonprintsess-victoria-ja-prints-danieliga

Vabariigi President kohtus Kadriorus täna Eestis ametlikul visiidil viibiva Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga. Kohtumisel ja sellele järgnenud lõunasöögil keskenduti kahe riigi koostööle majanduse valdkonnas ning keskkonnaküsimustele.

]]>
EST Pressiteated Sun, 19 Aug 2018 08:47:36 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Valgevene, Iraagi, Sambia ja Saudi-Araabia suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14584-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-valgevene-iraagi-sambia-ja-saudi-araabia-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14584-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-valgevene-iraagi-sambia-ja-saudi-araabia-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Tallinnas resideeriv Valgevene Vabariigi suursaadik Vyacheslav Kachanov, Helsingis resideeriv Iraagi Vabariigi suursaadik Matheel Dhayif Majeed Al-Sabti, Stockholmis resideeriv Sambia Vabariigi suursaadik Rose Mulemba Salukatula ja Helsingis resideeriv Saudi-Araabia Kuningriigi suursaadik Faisal Ghulam.

]]>
EST Pressiteated Thu, 16 Aug 2018 09:00:22 +0000
President Kaljulaid Vabamus: demokraatlike vabaduste eest peame seisma iga päev https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14493-2018-08-15-03-00-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14493-2018-08-15-03-00-40

Eile õhtul Talllinnas Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu avamissündmusel rõhutas riigipea jätkuvat vajadust seista iga päev vabaduste eest, mis võivad tunduda iseenesestmõistetavad.

]]>
EST Pressiteated Wed, 15 Aug 2018 02:55:40 +0000
Algab konkurss presidendi noore kultuuritegelase preemiale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14490-algab-konkurss-presidendi-noore-kultuuritegelase-preemiale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14490-algab-konkurss-presidendi-noore-kultuuritegelase-preemiale Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi presidendi noore kultuuritegelase preemiale, taotlusi oodatakse 10. septembrini.

5000 euro suurune preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti kultuuritegelasele või grupile, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või aidanud oluliselt kaasa Eesti ja eesti kultuuri tutvustamisele maailmas.

]]>
EST Pressiteated Fri, 10 Aug 2018 06:26:16 +0000
President Kaljulaid osaleb täna Arvamusfestivalil kahel arutelul https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14489-2018-08-10-08-02-03 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14489-2018-08-10-08-02-03 President Kersti Kaljulaid on täna Paides Arvamusfestivalil, kus arutleb koos teiste osalistega Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania üle ning kas eesti ja vene lastel on lootust leida ühine keel.

Mõlemat arutelu on võimalik otseülekandes jälgida ka Eesti Rahvusringhäälingu portaalist.]]> EST Pressiteated Fri, 10 Aug 2018 05:01:05 +0000 Vabariigi Presidendi digiühiskonna nõunikuks saab Margus Mägi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14487-2018-08-07-10-02-07 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14487-2018-08-07-10-02-07 Järgmisel esmaspäeval alustab riigipea digiühiskonna nõunikuna tööd Margus Mägi, kes on varem vedanud Eesti EL Nõukogu eesistumise digipoliitika kujundamist ning töötanud erinevatel ametikohtadel nii avalikus kui erasektoris.

„Mind on alati köitnud tehnoloogia ja selle mõju ühiskonna arengule tervikuna. Digitaalne innovatsioon võimaldab Eestil suureks kasvada ja olla digiühiskonna teerajaja globaalselt. Loodan, et minu varasemad kogemused ning taust e-Eesti edendamisel on abiks riigipea tegemistes," ütles Mägi.

]]>
EST Pressiteated Tue, 07 Aug 2018 07:00:59 +0000
President Kaljulaid võttis Eesti nimel vastu Vestfaali rahu auhinna https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14468-2018-07-14-13-36-43 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14468-2018-07-14-13-36-43 „Eestile on suur privileeg saada meie sajandal juubeliaastal Vestfaali rahu auhind meie panuse eest Euroopa demokraatlikku ja rahulikku arengusse," lausus president Kaljulaid täna Münsteris pidulikul auhinnatseremoonial.

]]>
EST Pressiteated Sat, 14 Jul 2018 10:35:49 +0000
President Kaljulaid Düsseldorfis: eestlased väärtustavad Euroopa Liidu pakutavaid vabadusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14467-2018-07-13-14-58-10 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14467-2018-07-13-14-58-10

„Euroopa Liit on meie armastatud vabaduste garantii ning seetõttu on Eestis ka tugev toetus Euroopa Liidule," lausus president Kersti Kaljulaid täna Põhja-Reini-Vestfaali liidumaa peaministri Armin Laschetiga kohtudes. Nii Eestile kui Saksamaale on oluline ühtehoidev ja tugev Euroopa Liit ning me hindame Saksamaa rolli Euroopa Liidu ühtsuse säilitamisel, lisas Vabariigi President.

]]>
EST Pressiteated Fri, 13 Jul 2018 11:57:24 +0000
President Kaljulaid suundub töövisiidile Saksamaale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14465-2018-07-13-04-01-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14465-2018-07-13-04-01-51 President Kersti Kaljulaid sõitis täna hommikul töövisiidile Saksamaale, et võtta Eesti riigi nimel Münsteris vastu Rahvusvaheline Vestfaali rahu auhind, mis antakse sel aastal Balti riikidele. Eesti, Läti ja Leedu saavad auhinna märkimisväärse panuse eest regiooni rahumeelsesse ja demokraatlikku arengusse. President Kaljulaid kohtub visiidi käigus ka Saksamaa liidupresidendi Frank-Walter Steinmeieriga.

]]>
EST Pressiteated Fri, 13 Jul 2018 01:00:07 +0000
President Kaljulaid külastas kodutütarde ja noorkotkaste suurlaagrit https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14463-2018-07-11-07-40-14 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14463-2018-07-11-07-40-14 Riigipea tutvus eile õhtul ligi 1000 osalejaga suurlaagri tegevustega ning osales lõkkeõhtul toimunud ühislaulmisel.

„Hea ja uhke tunne on näha rõõmsameelseid noori, kes nutiseadme ekraani taga istumise asemel valisid nädalaks looduse ja võimaluse koos teiste omaealistega midagi põnevat ette võtta," ütles riigipea laagrit külastades. „Usun, et nii laste kui lastevanemate jaoks on Kodutütardes ja Noortes Kotkastes peidus suur, ja eriti suuremate linnade puhul paljuski kasutamata potentsiaal selleks, et noortel oleks võimalik veeta asjalik ja kasulik suvi."

]]>
EST Pressiteated Wed, 11 Jul 2018 04:39:38 +0000
President Kaljulaid andis seitsmele Eesti suursaadikule üle volikirjad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14460-2018-07-10-13-23-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14460-2018-07-10-13-23-41 Täna kohtus president Kersti Kaljulaid Kadriorus Eesti suursaadikutega, kellele andis üle volikirjad ja kes asuvad juhtima Eesti välisesindusi.

„Eesti suursaadikute võimuses on teha Eesti suuremaks ja anda oma parim meie riigi huvide kaitsel ja meie jaoks olulise – vabaduse ja demokraatia hoidmisel. Me ei saa väikeriigina sellelt kursilt kõrvale kalduda ja teie saate muuta Eesti tugevamaks," ütles president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Tue, 10 Jul 2018 10:22:52 +0000
President Kaljulaid rõhutas Itaalia kolleegiga kohtudes Euroopa ühtsuse hoidmise olulisust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14452-2018-07-04-10-32-26 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14452-2018-07-04-10-32-26 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Eestis riigivisiidil viibiva Itaalia presidendi Sergio Mattarellaga. Kohtumisel keskenduti rändekriisi ja julgeolekuküsimustele, mis on peamisteks Euroopa Liidu ja NATO ees seisvateks väljakutseteks ning mille lahendamisel peavad riigid püsima ühtsena.

]]>
EST Pressiteated Wed, 04 Jul 2018 07:31:59 +0000
President Kaljulaid koolilõpetajatele: muutke maailma ja tundke sellest rõõmu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14451-2018-07-03-14-07-45 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14451-2018-07-03-14-07-45 President Kaljulaid ütles, et tänased lõpetajad on kõige vabam põlvkond ajaloos, kellele on palju antud ja kellelt ka oodatakse.

]]>
EST Pressiteated Tue, 03 Jul 2018 11:06:25 +0000
Riigipea toonitas tippülikoolis kõneldes vajadust uue sotsiaalse kokkuleppe järele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14444-2018-07-01-07-24-33 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14444-2018-07-01-07-24-33 President Kersti Kaljulaid pidas eile kõne Sciences Po Pariisi Poliitikauuringute Ülikooli lõpuaktusel. Oma kõnes rõhutas riigipea vajadust mõtestada ümber riigi ja kodanike suhe maailmas, kus töö olemas ja elustiil ning ka inimeste ootused riigile on kiiresti muutumas.

]]>
EST Pressiteated Sun, 01 Jul 2018 04:19:48 +0000
President Kaljulaid rõhutas Euroopa tippjuhtidele Eesti kogemustest rääkides lubava õigusruumi olulisust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14441-2018-06-29-11-30-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14441-2018-06-29-11-30-13 Vabariigi President pidas täna Soomes rahvusvahelisel tippjuhtide konverentsil Northern Light kõne, milles kirjeldas Eesti reformikogemust viimase 25 aasta jooksul. Oma ettekandes rõhutas riigipea lubava õigusruumi olulisust, mis on olnud läbivalt meie kiire arengu eelduseks.

]]>
EST Pressiteated Fri, 29 Jun 2018 08:29:36 +0000
President Kaljulaid suundub töövisiidile Helsingisse ja Pariisi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14436-2018-06-29-04-16-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14436-2018-06-29-04-16-22 President Kersti Kaljulaid suundub täna Helsingisse, kus osaleb Euroopa ettevõtjate tippkohtumisel Northern Light ja laupäeval Pariisi poliitikaõpingute instituudi Sciences Po lõpuaktusel.

]]>
EST Pressiteated Fri, 29 Jun 2018 01:15:36 +0000
President Kaljulaid saatis teele esimese Malisse suunduva jalaväerühma https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14435-2018-06-28-11-52-24 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14435-2018-06-28-11-52-24 „Teie töö on alati seotud Eesti vabaduse säilitamise ja julgeoleku kindlustamisega, kaitstes oma maad ja rahvast kodupinnast kaugel," ütles president Kersti Kaljulaid täna sõjamuuseumisse kogunenud ligi viiekümnele kaitseväelastele, kes peatselt suunduvad välismissioonile Malisse.

]]>
EST Pressiteated Thu, 28 Jun 2018 08:51:39 +0000
President Kaljulaid aukonsulitele: teie väsimatu töö muudab Eesti suuremaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14433-2018-06-27-12-52-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14433-2018-06-27-12-52-22 "Te kõik olete Eesti tõelised sõbrad, pühendades oma energiat ja aega meie inimeste abistamiseks paljudes maailma eri nurkades," ütles president Kersti Kaljulaid täna Kadrioru roosiaeda kogunenud Eesti aukonsulitele.
„Väikese riigina ei ole meil jõudu avada saatkonda või konsulaati igal pool, aga meie 200 aukonsuli abiga on Eesti esindatud lausa 87 riigis," ütles president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Wed, 27 Jun 2018 09:50:25 +0000
President Kaljulaid: vaid sõjalisest kaitsevõimest meie turvatundeks ei piisa https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14415-2018-06-23-10-06-59 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14415-2018-06-23-10-06-59 Kuigi Eesti sõjaline kaitsevõime on parem kui eales varem, vajame samasugust valmisolekut ja reageerimiskiirust ka mujal, ütles president Kersti Kaljulaid täna Võidupüha paraadil ja kutsus üles pidama Riigikogu valimiste eel sisulist arutelu laiapindse riigikaitse tegeliku sisu ja kaitsekulude suuruse üle.

]]>
EST Pressiteated Sat, 23 Jun 2018 07:01:56 +0000
President Kaljulaid arutas Poola riigipeaga julgeolekuküsimusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14411-2018-06-22-09-32-29 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14411-2018-06-22-09-32-29 President Kersti Kaljulaid kohtus hommikul Tartus Poola president Andrzej Dudaga. Kohtumisel arutati rahvusvahelist olukorda, julgeoleküsimusi ja juulis toimuva NATO tippkohtumisega seotud teemasid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 22 Jun 2018 06:29:53 +0000
President Kaljulaid riigipeadele Tartus: meie kõikide jaoks oli sajand tagasi oluline aeg https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14422-2018-06-25-10-12-56 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14422-2018-06-25-10-12-56 „Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul on meile külla tulnud meie head sõbrad, kellega jagame ühiseid väärtusi. Nendegi ajaloos oli sajand tagasi väga oluline ajajärk," ütles president Kaljulaid täna Tartusse kogunenud riigipeadele.

]]>
EST Pressiteated Thu, 21 Jun 2018 19:00:00 +0000
Piltuudis: president Kaljulaid kohtus Gruusia riigipeaga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14409-piltuudis-president-kaljulaid-kohtus-gruusia-riigipeaga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14409-piltuudis-president-kaljulaid-kohtus-gruusia-riigipeaga Vabariigi President kohtus täna Kadriorus Gruusia presidendi Giorgi Margvelashviliga, kes on Eestis visiidil ja osaleb homme ka Tartus EV100 tähistamisel. Kohtumise peamisteks teemadeks olid Gruusia reformide käekäik, samuti julgeolek ja NATO ning riikide kestvalt head suhted.

]]>
EST Pressiteated Thu, 21 Jun 2018 11:14:10 +0000
President Kaljulaid: Islandil on eestlaste südames väga eriline koht https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14407-2018-06-21-10-53-45 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14407-2018-06-21-10-53-45 Island oli esimene riik, kes toona oma mainega riskides tunnustas Eesti taasiseseisvumist ja on nüüd taas meie kõrval, et aidata Põhjala riikidel digihüppeks valmistuda, ütles president Kaljulaid täna Islandi presidendi Guðni Thorlacius Jóhannessoniga kohtudes.

]]>
EST Pressiteated Thu, 21 Jun 2018 07:52:55 +0000
President Kaljulaid kohtus Rumeenia peaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14390-president-kaljulaid-kohtus-rumeenia-peaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14390-president-kaljulaid-kohtus-rumeenia-peaministriga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Rumeenia peaministri Viorica Dăncilăga, et arutada riikide kahepoolseid suhteid, Euroopa kaitse ja julgeoleku küsimusi ning Euroopa Liidu eesseisvaid väljakutseid.]]> EST Pressiteated Sat, 16 Jun 2018 06:36:16 +0000 President Kaljulaid Volvo tippjuhtidele: tehnoloogia liigub liiga kiiresti, et iga uut eraldi reguleerida ja vajame midagi radikaalset https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14372-president-kaljulaid-volvo-tippjuhtidele-tehnoloogia-liigub-liiga-kiiresti-et-iga-uut-tehnoloogiat-eraldi-reguleerida-on-vaja-midagi-radikaalselt-uut https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14372-president-kaljulaid-volvo-tippjuhtidele-tehnoloogia-liigub-liiga-kiiresti-et-iga-uut-tehnoloogiat-eraldi-reguleerida-on-vaja-midagi-radikaalselt-uut "Eestis ei mõelda üldjuhul välja täiesti uusi tehnoloogiaid. Selle asemel mõeldakse meil välja juriidiline süsteem, mis võiks need tehnoloogiad Eestisse tuua ja Eestis jõudsalt kasvama panna," ütles president Kersti Kaljulaid eile Göteborgis Volvo grupi tippjuhtide konverentsil.

]]>
EST Pressiteated Fri, 15 Jun 2018 01:53:43 +0000
President Kaljulaid sõidab kahepäevasele töövisiidile Rootsi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14472-2018-07-17-07-47-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14472-2018-07-17-07-47-54 President Kersti Kaljulaid on täna ja homme töövisiidil Göteborgis.

Kahepäevase töövisiidi käigus külastab president Kaljulaid Ågrenska keskust, mis pakub programme puuetega ja haruldaste diagnoosidega lastele, noorukitele ja täiskasvanutele ning pakub tuge ka nende peredele.

]]>
EST Pressiteated Wed, 13 Jun 2018 19:00:00 +0000
President Kaljulaid: võrdne ligipääs tervishoiule loob võrdsema ühiskonna https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14367-2018-06-13-13-00-16 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14367-2018-06-13-13-00-16 Eesti on õigel ajal teinud raskeid valikuid, et tagada meie inimeste vajadustele vastav arstiabi. Selle alus on solidaarne tervishoiusüsteem, kus ligipääs on tagatud kõigile ja kõik ka panustavad ühiselt, vajadusel nõrgemaid toetades, ütles president Kersti Kaljulaid täna Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil Tallinnas.

]]>
EST Pressiteated Wed, 13 Jun 2018 09:59:55 +0000
President Kaljulaid Madalmaade kuningale: oleme sarnaselt mõtlevad rahvad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14363-2018-06-12-13-48-28 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14363-2018-06-12-13-48-28 President Kersti Kaljulaid ütles täna Madalmaade kuninga Willem-Alexanderiga kohtudes, et meie riikide inimesed oskavad hinnata digiühiskonnaks olemise eeliseid, aga saavad ühtmoodi aru ka kodust kaugemale jäävast.

]]>
EST Pressiteated Tue, 12 Jun 2018 10:47:02 +0000
President Kaljulaid suundub töövisiidile Poola https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14354-2018-06-07-14-21-26 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14354-2018-06-07-14-21-26 President Kersti Kaljulaid sõidab täna õhtul töövisiidile Varssavisse, kus kohtub NATO idatiiva riikide presidentidega ja osaleb Poola iseseisvuse 100. aastapäeva tähistamisel.

Reedel osaleb president Kersti Kaljulaid koos oma Bulgaaria, Leedu, Läti, Rumeenia, Slovakkia ja Ungari kolleegidega presidendipalees Poola presidendi Andrzej Duda ametlikul tervitustseremoonial. Seejärel toimub presidentide kohtumine, kus on arutluse all NATO idatiiva julgeolekuga seotud küsimused.

]]>
EST Pressiteated Thu, 07 Jun 2018 11:20:57 +0000
Eestisse tulevad riigivisiidile Madalmaade kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14339-2018-06-07-07-53-29 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14339-2018-06-07-07-53-29 12.- 13. juunil viibivad Eestis riigivisiidil Madalmaade kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima.

12. juunil kohtuvad kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovskiga. Kohtumise järel esinevad president ja kuningas pressiavaldustega. Eesti Vabariigi 100. ja Kadrioru pargi 300. sünnipäeva puhul istutavad kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima Kadrioru parki tammepuu.

]]>
EST Pressiteated Thu, 07 Jun 2018 04:52:34 +0000
President Kaljulaid: peame e-residentsuse uuesti mõtestama https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14457-2018-07-10-10-31-01 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14457-2018-07-10-10-31-01 Vabariigi Presidendi kutsel kogunesid täna Jääkeldris e-residentsuse programmiga seotud osapooled, et arutada, milline võiks olla programmi tulevik ning kuidas maandada üleskerkinud riske.

]]>
EST Pressiteated Tue, 05 Jun 2018 19:00:00 +0000
President Kaljulaid: sõda on sõda ja okupatsioon on okupatsioon https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14333-2018-06-02-04-08-46 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14333-2018-06-02-04-08-46

Ukrainast ja Gruusiast rääkides on väga oluline nimetada asju õigete nimedega – sõda on sõda ja okupatsioon on okupatsioon, lausus president Kaljulaid eile Lennart Meri konverentsi avaõhtusöögil.

]]>
EST Pressiteated Sat, 02 Jun 2018 01:07:33 +0000
President Kaljulaid Austria riigipeale: koos suudame eesistumise trios rohkemat https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14327-president-kaljulaid-austria-riigipeale-koos-suudame-eesistumise-trios-rohkemat https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14327-president-kaljulaid-austria-riigipeale-koos-suudame-eesistumise-trios-rohkemat „Mul on hea meel, et Austria ja Eesti suhted muutuvad aina tihedamaks. Meil on olnud hea koostöö Euroopa Liidu eesistumise trios ja kuigi kuus kuud on lühike aeg suurte sammude läbiviimiseks, siis 18 kuu jooksul on meil kõigil koostöös paremad võimalused olulisi muudatusi saavutada," lausus president Kersti Kaljulaid tänasel kohtumisel Austria presidendi Alexander Van der Belleniga.

]]>
EST Pressiteated Thu, 31 May 2018 07:11:52 +0000
Eesti riigipeale andis volikirja El Salvadori suursaadik https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14326-eesti-riigipeale-andis-volikirja-el-salvadori-suursaadik https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14326-eesti-riigipeale-andis-volikirja-el-salvadori-suursaadik President Kersti Kaljulaidile andis täna Kadriorus oma volikirja Stockholmis resideeriv El Salvadori suursaadik Anita Cristina Escher Echeverría.

]]>
EST Pressiteated Wed, 30 May 2018 10:41:01 +0000
President Kaljulaid: riigid ei saa digiilmast kõrvale jääda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14324-2018-05-29-08-09-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14324-2018-05-29-08-09-41 „Tänapäeval ei saa ükski riik endale lubada, et ei ole digiilmas kohal ja et pole e-valitsust," ütles president Kersti Kaljulaid täna E-riigi Akadeemia Tallinna e-valitsemise konverentsil.

]]>
EST Pressiteated Tue, 29 May 2018 05:08:30 +0000
President Kaljulaid Kiievis: korruptsioonivastane võitlus vajab selget poliitilist toetust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14317-2018-05-23-09-49-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14317-2018-05-23-09-49-54 President Kersti Kaljulaid külastas täna Kiievis Ukraina korruptsioonivastase võitluse bürood (NABU), kus pidas loengu büroos toimunud uurijate koolitusel.

„Korruptsioon on sõja kõrval peamine Ukraina arengupidur. Selleks, et võitlus korruptsiooni vastu saaks olla tõhus, peab sellele olema kõigi poliitiliste tasandite tugev, nähtav ja tingimusteta toetus," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist büroo juhi Artem Sytnikuga. Riigipea sõnul on oluline tegeleda ka ühiskonnas arusaamise loomisega, mis on üldse korruptsioon.

]]>
EST Pressiteated Wed, 23 May 2018 06:49:19 +0000
President Kaljulaid Ukrainas: sõda Ukrainas ei tohi muutuda paratamatuseks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14312-2018-05-22-11-20-08 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14312-2018-05-22-11-20-08 Vabariigi President kohtus täna Kiievis ametliku visiidi käigus Ukraina riigipea Petro Porošenkoga. Kohtumise peateemadeks olid kahe riigi koostöö, Ukraina areng ja reformide kulg, Euroopa energiajulgeolek ning sõda Ukraina idaosas ja olukord okupeeritud Krimmis.

]]>
EST Pressiteated Tue, 22 May 2018 08:19:28 +0000
President Kaljulaid sõidab visiidile Ukrainasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14310-2018-05-22-05-06-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14310-2018-05-22-05-06-13 President Kersti Kaljulaid suundub täna ametlikule visiidile Ukrainasse, kus kohtub presidendi ja peaministriga ning külastab lisaks Ida-Ukrainat, kus tutvub olukorraga sõjapiirkonnas ja humanitaarorganisatsioonide tegevusega.

]]>
EST Pressiteated Tue, 22 May 2018 01:59:06 +0000
President Kaljulaid Frontexis: EL-i välispiiri valvamine on rändepoliitika nurgakivi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14302-2018-05-18-13-51-11 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14302-2018-05-18-13-51-11 „Eesti hindab kõrgelt Euroopa Piiri- ja Rannikuvalveameti (Frontex) tegevust EL-i välispiiri turvalisuse tõstmisel ja oleme selleks saatnud appi ka oma inimesi ja tehnikat," ütles president Kersti Kaljulaid täna Kreekas Pireuse sadamas Frontexi staapi külastades.

]]>
EST Pressiteated Fri, 18 May 2018 10:50:02 +0000
President Kaljulaid: oleme Kreekaga solidaarsed rändega seotud väljakutsete lahendamisel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14298-2018-05-17-10-16-37 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14298-2018-05-17-10-16-37 President Kersti Kaljulaid ütles Kreeka presidendi Prokópis Pavlópoulosega kohtudes, et Eesti tunnustab ja toetab Kreekat lõunast tulevate väljakutsete lahendamisel. Lisaks rääkisid riigipead julgeolekust, Euroopa Liidu tulevikust ja digiteemadel.

]]>
EST Pressiteated Thu, 17 May 2018 07:15:20 +0000
President Kaljulaid suundub 2-päevasele visiidile Kreekasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14296-2018-05-16-13-38-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14296-2018-05-16-13-38-02 President Kersti Kaljulaid sõidab täna õhtul Kreekasse ametlikule visiidile, kus kohtub neljapäeval ja reedel presidendi ja peaministriga, külastab Frontexi staapi ning kohtub kohalike digivaldkonna esindajatega.

]]>
EST Pressiteated Wed, 16 May 2018 10:37:33 +0000
President Kaljulaid: vägivald pole pere siseasi, vaid ühiskonna probleem https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14295-2018-05-16-11-55-00 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14295-2018-05-16-11-55-00 „Tänane vägivallaennetuse auhind tunnustab neid, kes teevad iga päev tööd selle nimel, et meil oleks vähem möödavaatamist ja rohkem märkamist. Kes soovib, võib probleemile panna ka hinnasildi: tagasihoidlike arvestuste kohaselt maksab perevägivald Eesti riigile igal aastal üle 100 miljoni euro," ütles president Kersti Kaljulaid auhindu üle andes. „Tänan kõiki laureaate! Olete andnud olulise panuse vähem kurja Eesti heaks. Täna on meil see tee lahti lükatud, nüüd peame teda üheskoos välja ehitama," lausus riigipea.

]]>
EST Pressiteated Wed, 16 May 2018 08:54:39 +0000
President Kaljulaid emadepäeval: kõik saavad emade heaks rohkem teha https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14290-2018-05-13-08-27-48 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14290-2018-05-13-08-27-48 Eesti emad on harjunud hakkama saama nii emaks olemise kui tööeluga. Saame siiski veel palju ära teha, et ühiskond emadelt ainult ei ootaks, vaid rohkem toetaks, ütles president Kersti Kaljulaid emadepäeval Vabaduse väljakul kõneledes.

„Me kõik oleme oma lastele parimad. Kuigi nad ei ole meid valida saanud. Aga nad ei vahetaks meid siiski targemate, ilusamate, rahulikumate, rohkem kodus aega veetvate, mõistvamate vanemate vastu. Sest lapsed on, teate, hiiglama targad. Nad võtavad maailma, iseendid, meid, suuri inimesi, alati nii kui nad on. Ja nad vaatavad meid üldjuhul tunnustavalt, silmade särades. Välja arvatud juhul, kui nad vaatavad meid altkulmu ja paugutavad uksi," rääkis president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Sun, 13 May 2018 05:26:55 +0000
President Kaljulaid kohtub Kehtna vallajuhtidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14289-president-kaljulaid-kohtub-kehtna-vallajuhtidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14289-president-kaljulaid-kohtub-kehtna-vallajuhtidega President Kersti Kaljulaid külastab täna pärastlõunal Kehtna valda, kus kohtub vallavolikogu liikmetega.

Lisaks kohtub riigipea Kehtna noorte volikoguga ja istutab tamme Kehtna mõisapari.

]]>
EST Pressiteated Thu, 10 May 2018 08:15:19 +0000
President Kaljulaid: olla eestlane tänases Euroopas on uhke tunne https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14288-2018-05-09-11-14-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14288-2018-05-09-11-14-13 President Kersti Kaljulaid rääkis Euroopa päeva konverentsil kõneldes, et mida rohkem on meil usku eestlaseks olemisse, seda lihtsam on meil tunda end ka eurooplasena: „Sellist Eestit me ju tahtsime? Et meie inimeste head mõtted teeks paremaks inimeste elu Brüsselis, Viinis ja Berliinis. Et nende head ideed omakorda teeksid paremaks meie elu siin. Et eestlane oleks uhke kaubamärk, mitte vaene sugulane kusagilt Venemaa naabrusest."

]]>
EST Pressiteated Wed, 09 May 2018 08:13:16 +0000
President Kaljulaid sõidab mais ametlikele visiitidele Kreekasse ja Ukrainasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14280-2018-05-07-09-50-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14280-2018-05-07-09-50-31 President Kersti Kaljulaid on mai teises pooles ametlikel visiitidel Kreekas ja Ukrainas, kus kohtub mõlema riigi presidendi ja peaministriga. Riigipea külastab lisaks Ida-Ukrainat, kus tutvub sõjas kannatada saanud piirkonna taastamistöödega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 07 May 2018 06:49:28 +0000
Juunis tuleb Eesti sünnipäeva puhul Tartusse kuus riigipead https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14279-2018-05-06-06-31-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14279-2018-05-06-06-31-51 President Kersti Kaljulaidi kutsel saabuvad 22. juunil Tartusse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistama kuus Euroopa riigipead. XVIII Gaudeamuse avakontserdile tulevad Gruusia president Giorgi Margvelašvili, Islandi president Guðni Thorlacius Jóhannesson, Leedu president Dalia Grybauskaitė, Läti president Raimonds Vējonis, Poola president Andrzej Duda ja Soome president Sauli Niinistö.

]]>
EST Pressiteated Sun, 06 May 2018 03:30:21 +0000
President Kaljulaid külastab täna suurõppust Siil https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14278-2018-05-05-03-58-00 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14278-2018-05-05-03-58-00 President Kersti Kaljulaid külastab täna pärastlõunal Lõuna-Eestis Kaitseväe suurõppust Siil, et saada ülevaade õppuse kulgemisest ja kohtuda reservväelaste, ajateenijate ja liitlassõduritega.

]]>
EST Pressiteated Sat, 05 May 2018 00:57:07 +0000
President Kaljulaid: tänane elu põhineb eesminejate tegudel ja tegemata jätmistel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14277-2018-05-04-12-14-05 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14277-2018-05-04-12-14-05 „Mida enam möödunud ajast, oludest ja tehtud valikutest õpime, seda suurem on meie tänu ja lugupidamine nende vastu, tänu kellele oleme siin ja saame edasi minna," ütles president Kersti Kaljulaid täna Tartus ajalooliste uurimistööde kätteandmisel.

Tänavuse kooliõpilastele suunatud ajalooliste uurimistööde võistluse teemaks oli "Sada aastat Eesti riiki". ]]> EST Pressiteated Fri, 04 May 2018 09:13:05 +0000 Vabariigi President nimetas ametisse kaks uut ministrit https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14274-vabariigi-president-nimetas-ametisse-kaks-uut-ministrit https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14274-vabariigi-president-nimetas-ametisse-kaks-uut-ministrit President Kersti Kaljulaid vabastas täna peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ning riigihaldusministri Jaak Aabi. Uuteks ministriteks nimetas riigipea Riina Sikkuti ja Janek Mäggi.

]]>
EST Pressiteated Wed, 02 May 2018 07:40:31 +0000
President Kaljulaid külastab Lõuna-Eesti tegusaid inimesi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14272-2018-04-30-09-54-42 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14272-2018-04-30-09-54-42 President Kersti Kaljulaid on sel nädalal Lõuna-Eestis, kus kohtub Jõgeva ja Tartumaa kohaliku elu edendajatega.

Kolmapäeva pärastlõunal kohtub riigipea Alatskivi lossis Peipsiääre vallavolikogu liikmetega ja õhtul Mustvee kultuurikeskuses Mustvee vallavolikogu liikmetega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 30 Apr 2018 06:54:13 +0000
President Kaljulaid: poliitikud peaksid Locked Shields'i pakutavaid võimalusi ära kasutama https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14268-2018-04-26-13-35-49 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14268-2018-04-26-13-35-49 President Kersti Kaljulaid ütles täna Tallinnas maailma suurimat omalaadset küberõppust Locked Shields külastades, et õppus kujutab endast poliitilise tasandi otsustajatele suurepärast võimalust harjutada massiivsete küberrünnakute tõrjumist.

]]>
EST Pressiteated Thu, 26 Apr 2018 10:34:54 +0000
President Kaljulaid: Norra ja Eesti teineteisemõistmine ning tihe läbikäimine on märk tugevast sõprusest https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14263-2018-04-25-14-34-47 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14263-2018-04-25-14-34-47 „Hindame Eestis, et Norra ei tunnistanud meie okupeerimist ning on olnud Eestile alates taasiseseisvumisest heaks partneriks, sõbraks ja liitlaseks, " ütles president Kersti Kaljulaid täna Norra kroonprints Haakoni ja kroonprintsess Mette-Maritiga kohtudes.

]]>
EST Pressiteated Wed, 25 Apr 2018 11:33:51 +0000
President Kaljulaid: demokraatia aluseks on õigusriik https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14259-2018-04-23-04-36-15 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14259-2018-04-23-04-36-15 Sedona foorumil Freedom House juhi Michael Abramowitziga kohtudes rõhutas president Kersti Kaljulaid, et demokraatia aluseks on õigusriik ja selle põhimõtete austamine ning järgimine.

]]>
EST Pressiteated Mon, 23 Apr 2018 01:35:37 +0000
Kaljulaid Lagarde`ile: digiühiskonnast tagasiteed ei ole https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14258-2018-04-20-15-20-07 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14258-2018-04-20-15-20-07 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Washingtonis Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) presidendi Christine Lagarde'iga, kellele tutvustas Eesti e-riigi edusamme alates e-maksuametist kuni X-teeni. Riigipea rõhutas kohtumisel, et inimesed ise on kõige paremad digiriigi vedurid ja riik peab omalt poolt vaid tuge pakkuma.

]]>
EST Pressiteated Fri, 20 Apr 2018 12:18:48 +0000
Norra kroonprints ja –printsess tulevad järgmisel nädalal Eestisse visiidile https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14253-2018-04-20-07-46-28 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14253-2018-04-20-07-46-28 Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit tulevad 25.–26. aprillini Eestisse ametlikule visiidile. Balti ringsõidu raames toimuv visiit on seotud Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäevaga ja selle eesmärk on tähistada Balti riikide iseseisvust ning riikidevahelisi häid suhteid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 20 Apr 2018 04:46:06 +0000
President Kaljulaid esitas Mart Laari kandidatuuri Eesti Panga nõukogu esimeheks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14252-2018-04-20-04-11-39 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14252-2018-04-20-04-11-39 President Kersti Kaljulaid tegi Riigikogule ettepaneku esitada Mart Laari teiseks ametiajaks Eesti Panga nõukogu esimeheks.

„Kahekordne peaminister Mart Laar on oma mitmekülgsete teadmiste ja juhtimiskogemusega sobiv inimene täitmaks Eesti Panga nõukogu esimehe rolli ning on viie aasta jooksul oma sobivust ametisse tõestanud," selgitas president Kersti Kaljulaid oma otsust.

]]>
EST Pressiteated Fri, 20 Apr 2018 01:10:49 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14251-2018-04-19-13-33-42 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14251-2018-04-19-13-33-42 President Kersti Kaljulaid siirdub täna töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus osaleb Maailmapanga ja Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil ning McCaini instituudi Sedona foorumil.

]]>
EST Pressiteated Thu, 19 Apr 2018 10:33:16 +0000
President Kaljulaid: vajame ühtset e-riigi poliitikat https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14250-2018-04-18-10-56-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14250-2018-04-18-10-56-40 Riigipea kutsel Kadriorus kogunenud Riigikaitse nõukogu keskendus ID-kaardi kriisi õppetundidele ja e-riigi tuleviku küsimustele. Arutati nii tehnoloogilise arenguhüppe vajalikkust kui e-riigi eetika- ja turvalisusküsimusi.

„Me oleme uhked oma e-riigi üle, aga on selge, et meie suur sõltuvus e-teenustest muutunud olemuslikult julgeolekuküsimuseks. Siin nõukogus on esindatud kõik riiklikud võimuharud, kes selle küsimusega ühe või teise nurga alt tegelevad," ütles president Kaljulaid pärast nõukogu istungit.

Ühe peamise küsimusena arutati nõukogus ühtse e-riigi poliitika loomise vajalikkust ning seda, kuidas korrastada õigusruumi ja rollijaotust nende küsimuste lahendamisel.

]]>
EST Pressiteated Wed, 18 Apr 2018 07:55:38 +0000
President Kaljulaid külastab täna Kaberneemet ja Anija valda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14249-2018-04-18-05-54-55 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14249-2018-04-18-05-54-55 President Kersti Kaljulaid kohtub täna pärastlõunal Kaberneeme vabatahtlike päästjate ja Anija valla kohaliku elu edendajatega.

]]>
EST Pressiteated Wed, 18 Apr 2018 02:52:06 +0000
President kutsub põhikooliõpilasi heategevus-teatejooksule https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14241-2018-04-16-12-53-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14241-2018-04-16-12-53-31 President Kersti Kaljulaid kutsub 5.-9. klasside õpilasi üle Eesti osalema 10. mail toimuval heategevuslikul teatejooksul, millega kogutakse annetusi liikumispuudega laste taasturaviks.

13. korda toimuval teatejooksul ei võistelda aja ega kohtade pärast, vaid kutsutakse üles helistama juba praegu avatud heategevuslikul telefoninumbril 900 7777, kus iga kõne tähendab 7-eurost annetust laste taastusraviks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitsatsioonikeskuses. Tänavu 25 paigas joostavale teatejooksule ootavad korraldajad umbes 13 000 osalejat.

]]>
EST Pressiteated Mon, 16 Apr 2018 09:52:30 +0000
President Kaljulaid missioonile siirduvatele kaitseväelastele: te kaitsete Eesti sõltumatust ja väärikust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14240-2018-04-16-12-03-09 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14240-2018-04-16-12-03-09 „Soovin teile kõigile, et teie teenistus mööduks rahulikult ja ilma vahejuhtumiteta. Tean, et usaldate oma ülemaid, ei unusta oma väljaõpet, kuulate veteranide õpetussõnu ning peate meeles, et rutiin võib mõnikord paganama ohtlik olla," ütles president Kersti Kaljulaid täna Kaitseväe üksuste teelesaatmisel Paldiskis.

]]>
EST Pressiteated Mon, 16 Apr 2018 09:02:41 +0000
President Kaljulaid: kaugel võideldes hoiame kodus rahu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14234-2018-04-13-07-36-09 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14234-2018-04-13-07-36-09 „Geopoliitiliselt keerulise asukohaga väikese riigi jaoks on väga suur õnn, kui oma turvalisust ja julgeolekut saab kaitsta kodupinnalt kaugel oma liitlaskohust täites," ütles president Kaljulaid eile õhtul toimunud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil Kultuurikatlas.

]]>
EST Pressiteated Fri, 13 Apr 2018 04:35:22 +0000
President võttis vastu Austraalia, Peruu, Kolumbia ja Afganistani suursaadikute volikirjad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14231-2018-04-12-14-23-17 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14231-2018-04-12-14-23-17 President Kersti Kaljulaidile andis täna Kadriorus oma volikirja Austraalia suursaadik Kerin Ann Burns Ayyalaraju. Austraalia avab Eestis oma esimese pop-up saatkonna, mis tähendab seda, et kaks kuud aastas on saatkond Eestis ja muul ajal on saatkonna teenused kättesaadavad virtuaalselt.

]]>
EST Pressiteated Thu, 12 Apr 2018 11:21:46 +0000
President Kaljulaid kohtus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14225-president-kaljulaid-kohtus-prantsusmaa-presidendi-emmanuel-macroniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14225-president-kaljulaid-kohtus-prantsusmaa-presidendi-emmanuel-macroniga "Prantsusmaa ja Eesti on teineteisele head partnerid Euroopa Liidus ja tugevad liitlased NATO-s. Nüüd seisame üheskoos demokraatlike väärtuste ja vabaduste eest," ütles Eesti riigipea Elysée palees toimunud kohtumise järel.

]]>
EST Pressiteated Mon, 09 Apr 2018 12:21:32 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Prantsusmaale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14218-2018-04-08-13-19-33 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14218-2018-04-08-13-19-33 President Kersti Kaljulaid on teisipäevani töövisiidil Prantsusmaal, kus kohtub president Emmanuel Macroniga ja osaleb Balti sümbolismi näituse avamisel Orsay muuseumis.

]]>
EST Pressiteated Sun, 08 Apr 2018 10:18:57 +0000
President Kaljulaid: teadusel ei ole rahvust, aga seda olulisem on teha teadust eesti keeles https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14217-president-kaljulaid-teadusel-ei-ole-rahvust-aga-seda-olulisem-on-teha-teadust-eesti-keeles https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14217-president-kaljulaid-teadusel-ei-ole-rahvust-aga-seda-olulisem-on-teha-teadust-eesti-keeles President Kersti Kaljulaid ütles täna Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu preemiaid kätte andes, et ehkki tänapäeval võimaldab tehnoloogia teha eesti teadust ka välismaal, siis on seda olulisem, et teaduse kõrvalt oleks noortel ja võimekatel teadlastel jaksu ka õppetööle pühenduda ja arendada eestikeelset teadusterminoloogiat.

]]>
EST Pressiteated Fri, 06 Apr 2018 13:01:14 +0000
President Kaljulaid prokuröridele: „Te teete oma üksildast ja rasket tööd südamega" https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14216-2018-04-06-10-51-09 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14216-2018-04-06-10-51-09 „Ilmselt ei eksi ma väga palju, kui ütlen, et prokuröri amet on üks raskemaid ja pingelisemaid ning samas üksildasemaid meie õigussüsteemis," ütles president Kaljulaid täna prokuröride üldkogul.

Pinge, surve ja tähtajad on riigipea sõnul paratamatu osa prokuröri tööst. „Oleks ju tore, kui kuriteod ei oleks alati nii kohutavad ning kaitsjad, avalikkus ja kohtunikud nii kriitilised. Aga see ei ole nii ega hakkagi avatud ja demokraatlikus õigusriigis nii olema," nentis president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 06 Apr 2018 07:50:22 +0000
Madalmaade kuningapaar külastab juunis Eestit https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14206-2018-04-04-09-08-10 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14206-2018-04-04-09-08-10 Madalmaade kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima tulevad president Kersti Kaljulaidi kutsel 12.–13. juunini Eestisse riigivisiidile, kuningapaari saadab visiidil välisminister Stef Blok.

]]>
EST Pressiteated Wed, 04 Apr 2018 06:07:42 +0000
President Kaljulaid Valges Majas: Balti riigid ja USA on headuse teljel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14201-president-kaljulaid-valges-majas-balti-riigid-ja-usa-on-headuse-teljel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14201-president-kaljulaid-valges-majas-balti-riigid-ja-usa-on-headuse-teljel Kohtumise peamisteks teemadeks kujunes Balti riikide ja Ameerika Ühendriikide koostöö julgeoleku ja majanduse valdkonnas.

President Kaljulaid rõhutas pressikonverentsil, et nii Eesti, Läti, Leedu kui Ameerika Ühendriigid jagavad samu väärtusi. „Demokraatia, isikuvabadused ning õigusriigi põhimõtte austamine on kõigi meie riikide, aga ka kogu rahvusvahelise julgeolekuarhitektuuri nurgakivideks. Neid väärtusi peame me koos kaitsma, kus ja mil iganes need ohus on. Meie riigid on koos headuse teljel (axis of good)," ütles president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Tue, 03 Apr 2018 16:18:50 +0000
Vabariigi President sõidab täna visiidile Ameerika Ühendriikidesse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14200-2018-04-02-05-23-19 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14200-2018-04-02-05-23-19 President Kersti Kaljulaid sõidab täna visiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus kohtub homme Valges Majas president Donald Trumpiga. Eesti, Läti, Leedu ja Ameerika Ühendriikide presidentide kohtumisel ja sellele järgneval lõunasöögil keskendutakse peamiselt julgeoleku ja majanduskoostöö teemadele ning võetakse vastu ühisavaldus. Kohtumisele järgneb riigipeade ühine pressikonverents.

]]>
EST Pressiteated Mon, 02 Apr 2018 02:22:40 +0000
Piltuudis: president Kaljulaid kohtus kuninganna Elizabeth II-ga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14195-piltuudis-president-kaljulaid-kohtus-kuninganna-elizabeth-ii-ga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14195-piltuudis-president-kaljulaid-kohtus-kuninganna-elizabeth-ii-ga President Kersti Kaljulaid kohtus täna pärastlõunal Inglismaal Windsori lossis Tema Majesteet kuninganna Elizabeth II-ga.

]]>
EST Pressiteated Wed, 28 Mar 2018 15:10:43 +0000
President Kaljulaid sõidab kahepäevasele töövisiidile Ühendkuningriiki https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14192-2018-03-26-15-18-44 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14192-2018-03-26-15-18-44 President Kersti Kaljulaid on kolmapäevani töövisiidil Ühendkuningriigis, kus lisaks kohtumisele kuninganna Elizabeth II-ga osaleb äriseminaril ja peab mitu avalikku loengut.

]]>
EST Pressiteated Mon, 26 Mar 2018 12:15:54 +0000
President Kaljulaid kuulutas välja sotsiaalhoolekande seaduse muudatused https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14191-2018-03-26-14-00-44 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14191-2018-03-26-14-00-44 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, millega luuakse õiguslik alus erinevatest riiklikest registritest 16–26-aastaste noorte kohta päringute tegemiseks, et läbisõelumise teel ehk automaatselt välja selgitada noored, kes võivad vajada abi.

Riigipea märkis, et nii selle kui teiste analoogsete seadusemuudatuste puhul, millega riik tulevikus võtab endale õiguse ja kohustuse töödelda inimeste andmeid, tuleb erilist rõhku pöörata andmekaitse küsimustele.

]]>
EST Pressiteated Mon, 26 Mar 2018 11:00:15 +0000
President Kaljulaid: läänemaailma vastus Salisburyle peab arvestama kogu 10-aastast sündmuste ahelat https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14186-2018-03-26-11-40-14 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14186-2018-03-26-11-40-14 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Ühendkuningriigi kaitseministri Gavin Williamsoniga. Kohtumisel keskenduti Salisbury rünnakuga seotud teemadele ning kahe riigi koostööle kaitsevaldkonnas.

„Rünnak Salisburys on olnud paljude jaoks silmi avav. Ei rünnatud küll ühtegi riiki, kuid nii jõhker rünnak inimeste vastu Inglismaa pinnal ohustab meie kõigi julgeolekut. Samas ei tohi me keskenduda ainult sellele ühele rünnakule, vaid Venemaa taotluste mõistmiseks peame vaatama kogu konteksti, mis sai alguse Gruusia alade okupeerimisega juba 10 aastat tagasi ning jätkus Krimmi hõivamisega. Ka läänemaailma vastus Salisburyle peab olema kogu 10-aastast sündmuste ahelat arvestav," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist kaitseminister Williamsoniga.

]]>
EST Pressiteated Mon, 26 Mar 2018 08:39:32 +0000
President Kaljulaid: Eestis võib igaühest saada keegi, kui ta õpib ja julgeb https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14185-2018-03-24-09-32-08 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14185-2018-03-24-09-32-08 President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu.

]]>
EST Pressiteated Sat, 24 Mar 2018 07:30:37 +0000
President Kaljulaid külastab täna Raplamaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14177-2018-03-20-21-12-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14177-2018-03-20-21-12-02 President Kersti Kaljulaid jätkab ringsõitu omavalitsustes ja kohtub täna Märjamaa ning Rapla vallavolikogu liikmetega.

Lisaks külastab president Kaljulaid piimatootmisega tegelevat osaühingut Kaiu LT farm, mille juhatuse liige Margus Muld pärjati möödunud aastal parima piimakarjakasvataja ja aasta põllumehe tiitliga. Samuti kohtub riigipea Märjamaa Gümnaasiumi õpilastega.

President Kersti Kaljulaid on alates detsembrist külastanud kümmet haldusterritoriaalse reformi järgset omavalitsust ja kohtunud sealsete kohaliku elu edendajatega.

]]>
EST Pressiteated Tue, 20 Mar 2018 20:00:00 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Ecuadori, Ghana, Horvaatia ja Islandi suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14176-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-ecuadori-ghana-horvaatia-ja-islandi-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14176-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-ecuadori-ghana-horvaatia-ja-islandi-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Stockholmis resideeriv Ecuadori Vabariigi suursaadik Lautaro Pozo Malo, Berliinis resideeriv Ghana Vabariigi suursaadik Gina Ama Blay, Helsingis resideeriv Horvaatia Vabariigi suursaadik Josip Buljević ja samuti Helsingis resideeriv Islandi Vabariigi suursaadik Arni Thor Sigurdsson.

]]>
EST Pressiteated Tue, 20 Mar 2018 11:47:53 +0000
Sajandi elanud eestimaalasi peetakse meeles EV 100 meenemündiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14166-2018-03-05-07-40-37 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14166-2018-03-05-07-40-37 Juubeliaastal saadab Vabariigi President koostöös EV100 korraldustoimkonnaga saja-aastastele ja vanematele Eestis elavatele inimestele sünnipäevaks EV 100 hõbedase meenemündi.

Tavapäraselt saadab riigipea kõigile 100. sünnipäevaks õnnesoovid, sel aastal saavad aga ka juba rohkem kui saja-aastaseks elanud inimesed juubelimündi ja kaasa head soovid.

]]>
EST Pressiteated Thu, 01 Mar 2018 20:00:00 +0000
Kadriorus toimus esmakordselt riigipeade ja abikaasade lõuna https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14140-2018-02-22-12-29-32 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14140-2018-02-22-12-29-32 Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimivoski pakkusid täna Kadriorus Eesti sajanda sünnipäeva eel piduliku lõunasöögi meie eelmistele riigipeadele ja nende abikaasadele.

]]>
EST Pressiteated Thu, 22 Feb 2018 10:26:52 +0000
Vabariigi President kohtub aprillis USA president Donald Trumpiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14137-vabariigi-president-kohtub-aprillis-usa-president-donald-trumpiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14137-vabariigi-president-kohtub-aprillis-usa-president-donald-trumpiga President Kersti Kaljulaid kohtub 3. aprillil Washingtonis oma USA kolleegi Donald Trumpiga. Kolme Balti riigi ja USA presidendi ühise kohtumise peateemadeks on julgeolek ja majanduskoostöö.

„See kohtumine meie iseseisvuse 100. aastapäeval kinnitab veelkord Balti riikide ja USA erilist sidet ja head koostööd," ütles Vabariigi Presidendi välisnõunik Lauri Kuusing, kes meenutas, et USA ei tunnustanud kunagi Nõukogude okupatsiooni Balti riikides.

]]>
EST Pressiteated Thu, 22 Feb 2018 08:02:12 +0000
President Kaljulaid teenetemärkide saajaile: olete Eesti meile koduks ehitanud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14138-2018-02-22-11-50-34 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14138-2018-02-22-11-50-34 „Te kõik olete ehitanud Eestit nagu ehitatakse kodu – niihästi sirkli ja höövliga kui ka kunsti ja muusikaga. See töö on korda läinud, nagu südamega tehtud asjad ikka korda lähevad," ütles president Kersti Kaljulaid täna Narvas riiklike teenetemärkide üleandmisel.

Alates sellest, kui Eesti taastas omariikluse, on üks inimpõlv peale kasvanud, rääkis riigipea. „Näeme toonaseid lapsi täna juba siingi saalis. 1990ndate alguse noortest on saanud kogenud keskealised. Tänutundega mõtleme toonastele vanadele, kes veel tänagi meie seas või juba esivanemate juurde läinud. Tehtud on üks inimpõlv tööd. Üks inimpõlv tööd iseseisva Eesti heaks."

]]>
EST Pressiteated Wed, 21 Feb 2018 09:47:17 +0000
President Kaljulaid Münchenis: NATO Venemaa-suunaline poliitika on olnud edukas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14126-2018-02-16-09-21-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14126-2018-02-16-09-21-22 President Kersti Kaljulaid osaleb neil päevil Saksamaal Müncheni Julgeolekukonverentsil, kus analüüsis oma eileõhtuses kõnes NATO viimase paari aasta tegevusi ühenduse idatiival ning kolmes Balti riigis ja Poolas suurendatud liitlaste kohalolu mõjusid.

„NATO on oma tegevusega näidanud, et kui reaalne julgeolekuolukord ja ohuhinnangud muutuvad, suudab ta jätkuvalt reageerida kiiresti ja efektiivselt. NATO heidutus on alati olnud edukas, 100 protsenti. Pärast Krimmi okupeerimist tehtud otsused ja konkreetsed sammud lahinggruppide paigutamisel on selle kinnituseks," rääkis riigipea arutelu sisse juhatanud kõnes.

]]>
EST Pressiteated Fri, 16 Feb 2018 07:20:10 +0000
President Kaljulaid osaleb Müncheni julgeolekukonverentsil ja Leedu pidustustel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14124-2018-02-15-09-52-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14124-2018-02-15-09-52-02 Vabariigi President Kersti Kaljulaid osaleb sel nädalal Münchenis toimuval välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil ning Leedu 100. aastapäeva üritustel Vilniuses.

]]>
EST Pressiteated Thu, 15 Feb 2018 07:51:29 +0000
Narva linnuses avatakse näitus Eesti teenetemärkidest https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14122-2018-02-15-05-34-57 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14122-2018-02-15-05-34-57 Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul avatakse Narva linnuses näitus Eesti riiklikest ja ametkondlikest teenetemärkidest. Näituse „Eesti tänab" avamine toimub 15. veebruaril 2018 kell 15.00 ning näitus jääb avatuks 31. oktoobrini.

Näituse asukohaks valiti seekord Narva, sest 21. veebruaril annab president Kaljulaid Narva Kolledžis üle Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks antud riiklikud teenetemärgid. Näitusel on väljas suur valik Eesti riiklikke teenetemärke ning esmakordselt on rändnäitusel võimalik näha ka Vabadusristi teenetemärki. Välja pannakse Valgetähe, Maarjamaa Risti, Riigivapi, Kotkaristi ja Eesti Punase Risti teenetemärkide erinevaid klasse.

]]>
EST Pressiteated Thu, 15 Feb 2018 03:34:06 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Hiina, Poola ja Panama suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14120-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-hiina-poola-ja-panama-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14120-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-hiina-poola-ja-panama-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Hiina suursaadik Li Chao, Poola suursaadik Grzegorz Kozłowski ja Varssavis resideeriv Panama suursaadik Enrique Antonio Zarak Linares.

]]>
EST Pressiteated Wed, 14 Feb 2018 10:23:39 +0000
Presidendi kõnevõistluse võitsid Tallinna noored https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14114-2018-02-13-10-32-35 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14114-2018-02-13-10-32-35 President Kersti Kaljulaidi üleskutse „Kirjuta Eestile" parima kõne autoriteks on neli noort Tallinna 32. Keskkoolist. Klaus Sebastian Levit, Marit-Brit Tamme, Doreen Mägi ja Katharina Arge kannavad oma võidukõne ette 21. veebruaril Eesti Tänab sündmusel Narvas, kus president Kersti Kaljulaid annab riiklikud teenetemärgid.

]]>
EST Pressiteated Tue, 13 Feb 2018 08:22:12 +0000
Eesti ja Lõuna-Korea riigipead kohtusid esmakordselt https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14109-2018-02-06-16-56-32 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14109-2018-02-06-16-56-32 President Kaljulaid ütles täna Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-in'iga kohtumisel, et kahe riigi hea teineteisemõistmine tuleb sellest, et jagatakse sarnaseid väärtuseid ja vastutust. Tegemist on esimese presidentide tasemel visiidiga alates ajast, kui diplomaatilised suhted 1991. aastal taastati.

2018. aasta on mõlemale riigile oluline aasta – Eestile iseseisvuse 100. sünnipäeva ja Lõuna-Koreale olümpiamängude tõttu. „Rahvusvahelise õigusruumi püsimine on meie riikide turvalisuse garantii. Soovin Lõuna-Koreale edu rahu ehitamisel olümpiamängude vaimus ja loodan, et olukord Korea poolsaarel normaliseerub," ütles Eesti riigipea kohtumisel.

]]>
EST Pressiteated Tue, 06 Feb 2018 14:55:59 +0000
President Kaljulaid on töövisiidil Lõuna-Koreas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14106-2018-02-06-04-50-56 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14106-2018-02-06-04-50-56 President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski on sel nädalal töövisiidil Lõuna-Koreas, mille raames kohtub riigipea Lõuna-Korea presidendiga ja osaleb Pyeongchangi taliolümpia avatseremoonial.

]]>
EST Pressiteated Tue, 06 Feb 2018 02:50:01 +0000
Eesti tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega 166 inimest https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14105-2018-02-05-07-46-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14105-2018-02-05-07-46-54 President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

„Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks," ütles president Kaljulaid.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

]]>
EST Pressiteated Mon, 05 Feb 2018 05:38:29 +0000
President Kaljulaid Tartu rahust: pearulik põikpäisus tõi meile parima võimaliku rahulepingu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14003-2018-02-03-00-16-01 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/14003-2018-02-03-00-16-01 „Rahulepinguga tõestasime ennekõike iseendale, et suudame korda saata suuri tegusid, kui seda tahame ning sellesse ka lõpuni usume. Ning et meie noor riik saab olla rahvusvaheliste suhete subjekt, mitte objekt," ütles president Kersti Kaljulaid Tartu rahu aastapäeval.

 Riigipea sõnul ei piisanud toonase diplomaatilise võidu saavutamiseks vaid suust ega sulest ja käiku oli vaja lasta ka mõõgad ja täägid. „Rahu saavutamiseks andsid Vabadussõjas oma elu tuhanded Eesti sõdurid ja sajad vabatahtlikud meid toetanud riikidest. Me olime edukad tänu terve riigi üheskoos toimimisele, sihikindlusele ning sõpradelt ja liitlastelt saadud sõjalisele ja mittesõjalisele varustusele. Piisav edu rindel andis lootust edukaks stardipositsiooniks läbirääkimiste laua taga. Riigisisene üksmeel ülla eesmärgi nimel andis meie delegatsioonile kindla seljataguse," rääkis president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Sat, 03 Feb 2018 01:14:54 +0000
President Kaljulaid: Tammsaare lugemine oli osa rahvusliku ellujäämise võitlusest https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13919-2018-01-30-18-23-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13919-2018-01-30-18-23-51 „Tammsaare teoseid oli lubatud vabalt lugeda, aga nendest ei tohtinud vabalt kirjutada. Tema teoste lugemine oli okupatsiooni ajal osa rahvusliku ellujäämise vaiksest ja järeleandmatust võitlusest," ütles president Kersti Kaljulaid täna A. H. Tammsaare 140. sünniaastapäeva aktusel rääkides.

Et Tammsaare teostest ja tegelastest täielikult osa saada, tuleks riigipea sõnul lasta lahti mõttest, et teda tuleb hoida kapis klaasi taga. „Tegelikult oleks hoopis tore, kui Tammsaare oleks selline armas ja igapäevane, kõigile lähedal ja meie tegemistele natuke tuge pakkuv," rääkis president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Tue, 30 Jan 2018 16:22:04 +0000
President Kaljulaid: riigikontrolör peab andma meile kindluse, et Eesti on hästi hoitud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13916-2018-01-27-11-00-00 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13916-2018-01-27-11-00-00 President Kersti Kaljulaid tegi täna Riigikogule ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks riigikontrolöri ametisse pikaaegne avaliku sektori tippjuht Janar Holm.

„Riigikontrolör peab oma tööga andma meile kindluse, et Eesti on hästi hoitud. Tema ülesanne on luua usaldust, mitte kahtlusi. Riigikontrolör ei ole ei audiitor, poliitik ega kolumnist. Ta peab olema suure pildi ja vaheda mõistusega inimene. Ta peab töötama tulevikuga, kuigi infot saab paljuski minevikust," rõhutas president Kaljulaid Janar Holmi tutvustades.

]]>
EST Pressiteated Sat, 27 Jan 2018 08:59:09 +0000
Norra kroonprints ja –printsess tulevad kevadel Eestisse visiidile https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13911-norra-kroonprints-ja-printsess-tulevad-kevadel-eestisse-visiidile https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13911-norra-kroonprints-ja-printsess-tulevad-kevadel-eestisse-visiidile Norra kuningakoda andis teada, et kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit tulevad 25.–26. aprillini Eestisse ametlikule visiidile.

Balti ringsõidu raames toimuv visiit on seotud kolme Balti riigi 100. sünnipäevaga. Visiidi eesmärk on tähistada Balti riikide iseseisvust ja näidata suhete olulisust liitlaste ja koostööpartneritena.

]]>
EST Pressiteated Thu, 25 Jan 2018 07:28:08 +0000
President Kaljulaid: Maaülikool on tark suunanäitaja maaelu arendamisel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13904-2018-01-23-16-24-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13904-2018-01-23-16-24-02 „On väga suur väärtus, et suurtest tuiksoontest eemal olles on Maaülikool jõudnud ometi ühe protsendi kõige enam tsiteeritavate maa- ja biomajandusülikoolide hulka," ütles president Kersti Kaljulaid rektor Mait Klaasseni pidulikul ametisse nimetamisel.

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 Jan 2018 14:22:55 +0000
President Kaljulaid: Narva on Eesti järgmine suur edulugu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13900-2018-01-23-11-36-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13900-2018-01-23-11-36-54 „Narva eeldused ja potentsiaal on ju tegelikult muljetavaldavad. Asukoht kultuuride ja narratiivide ristteel – sellised kohad on läbi ajaloo silma paistnud loovuse ja leidlikkusega," ütles president Kersti Kaljulaid tervituskõnes Narva linna 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise puhul. „Narva on järgmine suur Eesti edulugu. See on Eesti kolmas linn. On aeg."

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 Jan 2018 09:35:29 +0000
President külastab Tartumaad ja Harjumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13898-2018-01-23-10-15-53 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13898-2018-01-23-10-15-53 President Kersti Kaljulaid jätkab sel nädalal ringsõitu uutes omavalitsustes ja kohtub kolme päeva jooksul Tartumaa ning Harjumaa kohaliku elu edendajatega.

Täna õhtul kohtub president Kaljulaid Tartu vallavolikogu liikmetega. Homme on plaanis kohtumine Tartu linnapeaga, seejärel külastab president Kaljulaid Geenivaramut, Elvas asuvat ettevõtet Enics Eesti AS-i ja Maarjamaa Hariduskolleegiumit.

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 Jan 2018 08:15:24 +0000
Noorte kõnekonkursil “Kirjuta Eestile” osalemiseks on jäänud nädal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13897-2018-01-23-04-11-20 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13897-2018-01-23-04-11-20 President Kersti Kaljulaidi väljakuulutatud kõnekonkursile "Kirjuta Eestile" saavad keskkooliealised noored saata kõnesid veel 31. jaanuarini. Oma aastalõpukõnes kutsus president Kaljulaid noori üles kirjutama kõne Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. „Ainult meie mõtetest ma teie tulevikku, kallid Eesti noored, otsida ei tahaks. Ma tean vaid seda, et te tahate olla õnnelikud. Aga kuidas te seda teha kavatsete? Palun rääkige meiega, kes me täna otsustame! Palun pange oma mõtted kirja ja kirjutage Eestile!" Üleskutse teemaviide on #kirjutaEestile.

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 Jan 2018 02:09:07 +0000
Kaljulaidi ja Junckeri kohtumisel keskenduti ühenduse tulevikule ning rahastamisele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13893-2018-01-18-14-46-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13893-2018-01-18-14-46-54 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Brüsselis Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga. Kohtumisel arutati Euroopa Liidu tuleviku küsimusi, järgmise finantsperioodi kujundamist, aga ka ühenduse energiapoliitikat, idapartnerlust ja suuri taristuprojekte.

]]>
EST Pressiteated Thu, 18 Jan 2018 12:42:50 +0000
President Kaljulaid on töövisiidil Brüsselis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13891-2018-01-17-20-06-23 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13891-2018-01-17-20-06-23 President Kersti Kaljulaid on täna töövisiidil Brüsselis, kus kohtub Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning osaleb õhtul Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia rahvusvahelisel esiettekandel.

]]>
EST Pressiteated Wed, 17 Jan 2018 20:00:00 +0000
Riigipea ja Taani peaministri kohtumine keskendus julgeolekuküsimustele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13890-2018-01-15-12-58-17 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13890-2018-01-15-12-58-17 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Taani peaministri Lars Løkke Rasmusseniga, kellega arutati kahe riigi koostööd julgeolekuvaldkonnas.

„Taani on alati olnud meie hea partner ja lähedane liitlane ning eelmisest nädalast on Tapal meie ühist julgeolekut loomas ka Taani sõdurid. Koostöö sõnades on üks asi, aga reaalne üheskoos õlg õla kõrval harjutamine on midagi palju enamat. Taani ja Eesti sõdurid seisavad üheskoos siin selle väärtusruumi eest, mida NATO liikmed tähtsaks peavad," ütles riigipea pärast kohtumist.

]]>
EST Pressiteated Mon, 15 Jan 2018 10:57:22 +0000
President Kaljulaid: Jaapan ja Eesti jagavad kirge digiilma vastu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13885-president-kaljulaid-jaapan-ja-eesti-jagavad-kirge-digiilma-vastu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13885-president-kaljulaid-jaapan-ja-eesti-jagavad-kirge-digiilma-vastu „Kuigi oleme geograafiliselt kauged, oleme vaimult lähedal. Eesti ja Jaapan jagavad sarnaseid demokraatlike väärtusi, samuti kirge uute tehnoloogiate ja digilahenduste vastu," ütles president Kersti Kaljulaid kohtumisel Jaapani peaminister Shinzo Abega.

]]>
EST Pressiteated Fri, 12 Jan 2018 13:31:52 +0000
Vabariigi sünnipäevapeo kunstilise programmi loob NO99 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13884-2018-01-11-14-51-04 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13884-2018-01-11-14-51-04 Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtt toimub sellel aastal 24. veebruaril Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Juubelivastuvõtu kunstilise lahenduse loob teater NO99.

]]>
EST Pressiteated Thu, 11 Jan 2018 12:49:58 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Uus-Meremaa ja Kuuba suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13879-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-uus-meremaa-ja-kuuba-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13879-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-uus-meremaa-ja-kuuba-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Varssavis resideeriv Uus-Meremaa suursaadik Mary Patricia Thurston ja Helsingis resideeriv Kuuba suursaadik Eduardo Lazo Pérez.

]]>
EST Pressiteated Tue, 09 Jan 2018 12:17:25 +0000
President Kaljulaid: me ei tohi tarku masinaid kasutades ise rumalamaks jääda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13876-2018-01-05-14-02-53 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13876-2018-01-05-14-02-53 Täna Eesti Noorte Teaduste Akadeemia konverentsil rääkides rõhutas president Kersti Kaljulaid, et ajal, mil meil on oht järjest targemaid masinaid kasutades ise rumalamaks jääda, on just teadlastel suur roll selles, et oskaksime märgata vigaseid mõttemustreid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 05 Jan 2018 12:02:13 +0000
President Kaljulaid: olen kurb, et uusaastaöö ETV teleprogrammis hümni ei mängitud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13871-2018-01-02-08-09-37 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13871-2018-01-02-08-09-37 President Kaljulaidi pöördumine seoses uusaastaööl ETV teleprogrammis hümni esitamata jätmisega:

„Mul on kurb ja ma vabandan, et uusaastaöö ETV teleprogrammis hümni ei mängitud. Minule tuli hümni puudumine kontserdiplatsil halva üllatusena, kuid uskusin veel ka uue aasta esimestel tundidel, et tele-eetris see hümn siiski kõlas.

]]>
EST Pressiteated Tue, 02 Jan 2018 06:08:52 +0000
President Kaljulaid ootab noori Eestile kirjutama https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13872-president-kaljulaid-ootab-noori-eestile-kirjutama https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13872-president-kaljulaid-ootab-noori-eestile-kirjutama President Kersti Kaljulaid kutsub kõiki 10.–12. klassi noori Eesti 100. sünnipäeva puhul kaasa mõtlema ja Eestile sünnipäevakõnet kirjutama. Parima kõne saab võitja ette kanda riiklike teenemärkide jagamisel veebruaris.]]> EST Pressiteated Tue, 02 Jan 2018 04:11:22 +0000 President Kaljulaid kohtub Viinis Austria ja Bulgaaria presidentidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13873-president-kaljulaid-kohtub-viinis-austria-ja-bulgaaria-presidentidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13873-president-kaljulaid-kohtub-viinis-austria-ja-bulgaaria-presidentidega President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski osalevad koos Bulgaaria president Rumen Radevi ja tema abikaasaga täna Austria presidendi Alexander Van der Belleni kutsel Viini Filharmoonikute traditsioonilisel uusaastakontserdil ning sellele järgneval lõunal.

]]>
EST Pressiteated Mon, 01 Jan 2018 06:16:08 +0000
President Kaljulaid kuulutas välja alkoholi ja tubaka müüki puudutavad seadusemuudatused https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13865-2017-12-29-14-20-19 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13865-2017-12-29-14-20-19 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja nii tubakatoodete kui alkoholi müüki puudutavad piirangud.

Tubakaseaduse muudatusega hakkab tubaka- ja sellega seotud toodetele kehtima väljapaneku keeld ja kaubamärkide esitlemise keeld, samuti tulevad senisest rangemad piirangud e-sigareti kasutusele ja müügile. Alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muudatuse jõustumisega tuleb kaupluses paigutada alkohoolsed joogid teistest kaupadest eraldi. Nähtavuse piirang kohaldub poodidele, kus seda saab mõistlikult teha. Samuti piirab muudatus alkoholireklaami ulatust.

Lisaks kuulutas Vabariigi President välja autoveoseaduse muudatuse, mis reguleerib autovedude korraldamist ja kehtestab nõuded autovedudega seotud inimestele ja ettevõtetele.

]]>
EST Pressiteated Fri, 29 Dec 2017 12:19:07 +0000
Algab konkurss noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13839-algab-konkurss-noore-teadlase-preemiale-ja-noore-it-teadlase-eripreemiale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13839-algab-konkurss-noore-teadlase-preemiale-ja-noore-it-teadlase-eripreemiale Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale. Kandideerida saab 17. jaanuarini 2018.

]]>
EST Pressiteated Fri, 22 Dec 2017 02:47:03 +0000
President Kaljulaid: Schengen andis piiriregioonide kogukondadele tõuke koostööks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13838-2017-12-21-18-57-34 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13838-2017-12-21-18-57-34 "Naabritena suhtlesime ka enne seda tihedalt, kuid piirikontrolli kõrvaldamine Eesti ja Läti piiripunktides Schengeni ühtse viisaruumiga ühinemisel muutis inimeste omavahelise läbikäimise veelgi lihtsamaks ja sujuvamaks ning andis piiriregioonide kogukondadele tõuke arendada oma kodukante koos," lausus president Kersti Kaljulaid Schengeni 10. aastapäeva tähistamisel Valgas.

]]>
EST Pressiteated Thu, 21 Dec 2017 16:56:47 +0000
President Kaljulaid nimetas ametisse 9 kohtunikku https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13836-president-kaljulaid-nimetas-ametisse-9-kohtunikku https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13836-president-kaljulaid-nimetas-ametisse-9-kohtunikku President Kersti Kaljulaid nimetas täna Vabariigi Presidendi Kantseleis ametisse üheksa uut esimese astme kohtunikku: Viktor Bome, Maret Hallikma, Roman Levin, Siiri Malmberg, Heili Sepp, Juhan Siider, Dina Sõritsa, Anu Talu ja Endla Ülviste.

]]>
EST Pressiteated Mon, 18 Dec 2017 12:52:16 +0000
President Kaljulaid alustab homme ringsõitu omavalitsustes https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13835-2017-12-18-14-51-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13835-2017-12-18-14-51-41

Vabariigi President alustab homme Valgamaal ringsõitu haldusterritoriaalse reformi järel moodustunud uutes ühinenud omavalitsustes. Kolme päeva jooksul kohtub riigipea Tõrva, Otepää, Antsla, Rõuge ja Valga volikogu liikmete ning kohalike ettevõtjate ja kohaliku elu edendajatega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 18 Dec 2017 12:50:12 +0000
President Kaljulaid: eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13816-2017-12-14-14-11-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13816-2017-12-14-14-11-51 "Tänased laureaadid näitavad taaskord, et Eestis on võimalik saada head haridust igas Eesti paigas—nii Võrus, Tallinnas, Tartus kui Palal. Eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel, mistõttu peame kõikjal hoidma ja arendama oma ühtluskooli," ütles president Kersti Kaljulaid täna Kadriorus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu 2017. aasta noore haridustegelase preemiaid ja reaalteaduste eripreemiat üle andes.

2017. aasta noore haridustegelase preemiad said Tartu Annelinna Gümnaasiumi matemaatika õpetaja Maksim Ivanov, Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Grete-Stina Haaristo ja Võru Gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits. Reaalteaduste eripreemia pälvis Tallinna Reaalkooli keemia õpetaja ja õppealajuhataja Martin Saar.

]]>
EST Pressiteated Thu, 14 Dec 2017 12:10:45 +0000
President Kaljulaid: vabatahtlik merepääste on isetegemise edulugu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13809-2017-12-09-14-59-38 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13809-2017-12-09-14-59-38 Toila vabatahtliku merepääste panus on märgiline mitte ainult kodusadama lähistel merel liiklejatele ja kohalikele, vaid kogu ühiskonnale, ütles president Kaljulaid seltsi 10. aastapäeval. „Julgeolek ja turvatunne saab alguse esmalt üksikisikust – tema oskusest ennast ise abistada ja seejärel kogukonnast – tema liikmete initsiatiivist võtta ilma ülalt tuleva käsuta ette midagi kodukandi hüvanguks ja kaitseks," lausus Vabariigi President.

]]>
EST Pressiteated Sat, 09 Dec 2017 12:58:18 +0000
President Kaljulaid: välkõppustest saab riigikaitse rutiinne osa https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13808-2017-12-09-06-06-42 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13808-2017-12-09-06-06-42 Vabariigi President Kersti Kaljulaid külastab täna Sirgala harjutusväljal lisaõppekogunemisel Okas osalevaid reservväelaseid.

Eesti riigipea väisab pärastlõunal Sirgala harjutusväljal lisaõppekogunemisele kutsutud 13. jalaväepataljoni, et tutvuda õppuse käiguga ning kohtuda seal osalevate kaitseväelastega.

]]>
EST Pressiteated Sat, 09 Dec 2017 04:03:18 +0000
President Kaljulaid osaleb Müncheni julgeolekukonverentsi strateegiafoorumil https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13798-2017-12-03-05-35-57 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13798-2017-12-03-05-35-57 President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Saksamaale, kus osaleb järgmise aasta alguses toimuva Müncheni julgeolekukonverentsi ettevalmistaval foorumil.

]]>
EST Pressiteated Sun, 03 Dec 2017 03:34:59 +0000
President Kaljulaid Islandil: 21. sajandil saavad väikeriigid olla oma ruutkilomeetrite arvust suuremad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13794-2017-11-30-14-11-53 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13794-2017-11-30-14-11-53 „Kuigi paratamatult tuleb võtta ühelt poolt arvesse geopoliitikat ja teiselt poolt reaalpoliitikat, siis 21. sajandil saavad väikeriigid siiski olla suuremad oma ruutkilomeetrite arvust," lausus president Kersti Kaljulaid täna Islandil peetud avalikus kõnes väikeriikide väljakutsetest ja võimalustest.

]]>
EST Pressiteated Thu, 30 Nov 2017 12:11:14 +0000
President Kaljulaid: Island on naiste õiguste kaitsmises eeskujuks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13790-2017-11-29-14-58-44 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13790-2017-11-29-14-58-44 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Reykjavikis Islandi presidendi Guðni Thorlacius Jóhannessoniga, et arutada kahepoolseid suhteid, väikeriikide koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning koostööd kultuurivaldkonnas.

Eesti riigipea on töövisiidil Islandil seoses Reykjavikis toimuva maailma naisjuhtide tippkohtumisega. Seega arutati riigipeade kohtumisel pikemalt ka võrdõiguslikkuse küsimusi. Vabariigi President märkis, et Island näitab naiste õiguste kaitsel teistele riikidele head eeskuju.

]]>
EST Pressiteated Wed, 29 Nov 2017 12:58:10 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Islandile https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13788-2017-11-28-12-49-34 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13788-2017-11-28-12-49-34 President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Islandi Vabariiki, kus ta osaleb maailma naisjuhtide nõukogu tippkohtumisel, kohtub Islandi presidendiga, peab avaliku loengu, kohtub Islandil elavate eestlastega ning kõneleb Eesti EL Nõukogu eesistumise puhul korraldataval vastuvõtul.

]]>
EST Pressiteated Tue, 28 Nov 2017 10:48:58 +0000
President Kaljulaid: meie kestvaks kohuseks on hoida vaba Eesti riiki https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13787-president-kaljulaid-meie-kestvaks-kohuseks-on-hoida-vaba-eesti-riiki https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13787-president-kaljulaid-meie-kestvaks-kohuseks-on-hoida-vaba-eesti-riiki Täna avati Tallinnas Metsakalmistul mälestuspaik nendele Eesti riigipeadele, kelle viimast puhkepaika ei ole võimalik külastada. President Kersti Kaljulaid ütles avamisel, et vaatamata erimeelsustele oli nende tegevuse ainus eesmärk ja tuum iseseisev Eesti Vabariik ja nüüd on meie kohus seda vaba riiki hoida.

]]>
EST Pressiteated Tue, 28 Nov 2017 08:39:18 +0000
Noore kultuuritegelase preemia sai tänavu kunstnik Katja Novitskova https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13786-2017-11-27-14-29-04 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13786-2017-11-27-14-29-04 President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia vabakunstnik Katja Novitskovale, kelle looming paikneb visuaalkultuuri ja ulme ristpunktides.

]]>
EST Pressiteated Mon, 27 Nov 2017 12:28:16 +0000
President Kaljulaid rahvusparlamentide esindajatele: subsidiaarsuse põhimõte muudab ELi eelarve solidaarsemaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13784-2017-11-27-13-40-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13784-2017-11-27-13-40-22 „Subsidiaarsuse põhimõtete ehk otsuste tegemine võimalikult madalal poliitilisel tasandil ja lähedal kodanikele loob juba iseenesest rohkem ruumi solidaarsuse jaoks meie eelarves," ütles president Kersti Kaljulaid täna Tallinnas ELi rahvusparlamentide saadikuid tervitades.

President Kaljulaid selgitas, et seetõttu peavad liikmesriigid praeguse kulude portfelli hoolikalt läbi vaatama ja võtma sealt välja kõik, mis subsidiaarsuse printsiipi ei toeta. „Tõsiselt tuleks piirata kulutusi 1%-st SKP-st projektidele ja tegevustele, mis mõjutavad vaid ühe riigi käekäiku."

]]>
EST Pressiteated Mon, 27 Nov 2017 11:38:50 +0000
Vabariigi President kohtus hommikul Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier'ga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13777-2017-11-27-10-23-18 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13777-2017-11-27-10-23-18 President Kersti Kaljulaid kohtus täna hommikul Kadriorus Brexiti Euroopa Liidu poolse läbirääkimiste juhi Michel Barnier'ga, kellega arutas Suurbritannia euroliidust lahkumise kõneluste hetkeseisu.

]]>
EST Pressiteated Mon, 27 Nov 2017 08:22:28 +0000
President Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Soome https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13776-2017-11-25-07-20-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13776-2017-11-25-07-20-31 President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski on täna töövisiidil Soome Vabariigis, kus osalevad mitmel Eesti ja Soome 100. juubeli auks korraldatud üritusel.

President Kaljulaid külastab päeval Eesti-Soome näitust „Sild/Silta", mis on võrdlev jutustus mõlema riigi 100-aastasest iseseisvusajast. Lisaks kohtub Eesti riigipea õhtul Soome presidendi Sauli Niinistöga, mõlema riigi presidendid esinevad seejärel ka tervitusega rahvusooper Estonia galakontserdil „Eesti ja Soome 200" Musiikkitalos.

Riigipea naaseb Eestisse täna õhtul.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond

]]>
EST Pressiteated Sat, 25 Nov 2017 05:19:39 +0000
President Kaljulaid annab üle noore kultuuritegelase preemia https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13772-2017-11-24-12-53-01 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13772-2017-11-24-12-53-01 President Kersti Kaljulaid annab esmaspäeval, 27. novembril Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia.

]]>
EST Pressiteated Fri, 24 Nov 2017 10:52:37 +0000
President Kaljulaid annab üle noore kultuuritegelase preemia https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13773-2017-11-24-12-53-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13773-2017-11-24-12-53-02 President Kersti Kaljulaid annab esmaspäeval, 27. novembril Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia.

]]>
EST Pressiteated Fri, 24 Nov 2017 10:52:37 +0000
Üheksa Eesti riigivanemat saavad kenotaafi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13769-2017-11-24-08-56-46 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13769-2017-11-24-08-56-46 Teisipäeval, 28. novembril kell 11 pühitsetakse Tallinna Metsakalmistu kuulsuste künkal kenotaaf üheksale teadmata hauas puhkavale riigivanemale. Üritus toimub Eesti riikliku enesemääramise 100. aastapäeva tähistamise raames.

President Konstantin Pätsi rahula kõrvale rajatud kenotaafi ehk hauatähise saavad Friedrich Karl Akel, Ado Birk, Kaarel Eenpalu, Jüri Jaakson, Juhan Kukk, Heinrich Mark, Ants Piip, Jaan Teemant ja Jaan Tõnisson.

]]>
EST Pressiteated Fri, 24 Nov 2017 06:53:42 +0000
President Kaljulaid: NATO on olnud edukas uue julgeolukorraga kohanemisel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13768-president-kaljulaid-nato-on-olnud-edukas-uue-julgeolukorraga-kohanemisel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13768-president-kaljulaid-nato-on-olnud-edukas-uue-julgeolukorraga-kohanemisel „Minu esimesest visiidist NATO peakorterisse on möödunud aasta. Mul on hea meel näha, et NATO on edukalt kohanenud uue julgeolekuolukorraga," ütles president Kersti Kaljulaid tänasel kohtumisel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga. NATO liitlaste suurendatud kohalolek on olnud väga edukas ning on oluline jätkata heidutuse ja kaitse tugevdamisega, lisas riigipea.

]]>
EST Pressiteated Thu, 23 Nov 2017 14:43:08 +0000
President Kaljulaid: otsuselangetajad peaksid kübervaldkonda paremini tundma õppima https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13767-2017-11-23-12-54-45 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13767-2017-11-23-12-54-45 "Enamasti poliitikud nõustuvad, et küberteemad on olulised, ning mõistavad valdkonna sõnavara ja toetavad kübervaldkonna initsiatiive," ütles president Kersti Kaljulaid täna Eurooa Kaitsekonverentsi igaastasel konverentsil Brüsselis. "Samas näitas Tallinnas toimunud EU CYBRID harjutus, et kuigi poliitikud on need, kes langetavad küberrünnaku puhul otsuseid, ei ole nende teadlikkus ja arusaamine küberintsitentidest veel piisav," lisas riigipea.

]]>
EST Pressiteated Thu, 23 Nov 2017 10:54:07 +0000
President Kaljulaid kohtus belglaste kuninga ja Belgia peaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13762-president-kaljulaid-kohtus-belglaste-kuninga-ja-belgia-peaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13762-president-kaljulaid-kohtus-belglaste-kuninga-ja-belgia-peaministriga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Brüsselis kuningas Philippe'i ja peaminister Charles Micheliga, et arutada Eesti ja Belgia kahepoolseid suhteid, Euroopa tulevikku, naabruspoliitikat ja kaitsekoostööd.

President Kaljulaid ja peaminister Michel arutasid Eesti ja Belgia kahepoolseid suhteid, Euroopa Liidu tulevikku, naabruspoliitikat ning eesseisvaid Euroopa Liidu tippkohtumisi. Eesti riigipea sõnul on idanaabruse riikide edu kõigi Euroopa Liidu riikide huvides ning seetõttu on oluline, et peatselt Brüsselis toimuv idapartnerluse tippkohtumine tuleks edukas.

]]>
EST Pressiteated Wed, 22 Nov 2017 13:21:27 +0000
President Kaljulaid: võrdõiguslikku ühiskonda tuleb ehitada koos meestega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13759-2017-11-21-16-38-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13759-2017-11-21-16-38-54 "Uuringud näitavad, et võrdõiguslikkusel on oluline mõju majandusele ja ühiskonnale laiemalt. Suhtumist võrdõiguslikkusesse ja naistevastasesse vägivalda pole võimalik muuta ainult seaduste jõul, mehed ja naised peavad koos töötama selle nimel, et ühiskonda võrdõiguslikumaks muuta," lausus president Kersti Kaljulaid täna Brüsselis iga-aastasel põhiõiguste kollokviumil, mis on seekord pühendatud naiste õigustele.

]]>
EST Pressiteated Tue, 21 Nov 2017 14:36:53 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Belgiasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13754-2017-11-21-05-01-58 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13754-2017-11-21-05-01-58 President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Belgia Kuningriiki, kus ta kõneleb kahel konverentsil, kohtub belglaste kuninga Philippega, Belgia peaministri Charles Micheliga, EL välispoliitika kõrge esindaja Federica Mogheriniga ning NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga.

Vabariigi President kõneleb täna Brüsselis iga-aastasel põhiõiguste konverentsil, mis on seekord pühendatud naiste õigustele ning kohtub Euroopa Komisjoni esimese asepresidendi, Frans Timmermansiga.

]]>
EST Pressiteated Tue, 21 Nov 2017 03:00:48 +0000
President Kaljulaid kohtus NATO saadikutega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13753-president-kaljulaid-kohtus-nato-saadikutega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13753-president-kaljulaid-kohtus-nato-saadikutega Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Taani, Prantsuse, Ühendkuningriigi ja Eesti suursaadikutega NATO juures, et arutada alliansi rolli piirkonna julgeoleku tugevdamisel ning NATO 2018. aasta tippkohtumist.

„Liitlaste lahingugrupi pidev kohalolek Eestis annab tugeva signaali NATO ühtsusest ja otsusekindlusest kogu oma territooriumi kaitsta. Lahingugrupi senine tegevus koos Eesti kaitseväega on olnud väga edukas ning oleme tänulikud kõikidele riikidele, kes sinna on oma sõdureid panustanud," ütles president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Mon, 20 Nov 2017 14:04:35 +0000
President Kaljulaid: argumenteerimist tasub harjutada https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13747-president-kaljulaid-argumenteerimist-tasub-harjutada https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13747-president-kaljulaid-argumenteerimist-tasub-harjutada Väitlusoskusi tasub juba noorena õppida, et argumenteerimine, teiste seisukohtade ärakuulamine ning väidete hindamine oleks edaspidi sisseharjunud mõttelaad, lausus president Kaljulaid täna presidendi väitlusturniiri finaali

President Kaljulaid tänas kõiki algajaid noori väitlejaid, kes turniiril osalesid ning Eesti Väitlusseltsi võistluse korraldamise eest. „Olen kindel, et selle väitlusturniiri läbinutest saavad edaspidi Eesti parimad väitlejad," lausus turniiri žüriis osalenud president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Sat, 18 Nov 2017 15:09:42 +0000
Eesti suurimal väitlusturniiril peavad näidisväitluse Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13740-2017-11-16-12-02-46 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13740-2017-11-16-12-02-46 Laupäeval, 18. novembril toimuva 2. presidendi väitlusturniiri finaalvõistluse eel peavad näidisväitluse koos Eesti parimate õpilasväitlejatega Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas.

Eesti Väitlusseltsi ja Vabariigi Presidendi Kantselei koostöös kahe aasta tagant korraldatav presidendi väitlusturniir on mõeldud põhikooli- ja gümnaasiumiealistele algajatele väitlejatele, et populariseerida väitluskultuuri ja -oskusi.

]]>
EST Pressiteated Thu, 16 Nov 2017 10:01:53 +0000
President Kaljulaid arutas Etioopia kolleegiga e-valitsemise ja ÜRO teemasid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13737-2017-11-15-15-19-32 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13737-2017-11-15-15-19-32 Vabariigi President kohtus täna Addis Ababas Etioopia president Mulatu Teshome Wirtuga. Riigipeade arutelu keskendus Euroopa Liidu ja Aafrika suhetele, e-valitsemise võimalustele ning tööle ÜRO Julgeolekunõukogus.

]]>
EST Pressiteated Wed, 15 Nov 2017 13:18:22 +0000
President Kaljulaid: Aafrikal võiks digimaailmas Euroopast mööda minna https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13734-2017-11-14-16-27-18 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13734-2017-11-14-16-27-18 Vabariigi President on visiidil Etioopias ning kohtus täna ennelõunal Addis Ababas Aafrika Liidu kaubanduse ja tööstuse voliniku Albert Muchangaga. Kohtumisel arutati nii Aafrika ja Euroopa Liidu suhteid ja peatset tippkohtumist kui ka Eesti kogemust ja Aafrika riikide võimalusi digitehnoloogiate järjest suuremaks kasutuselevõtuks.

]]>
EST Pressiteated Tue, 14 Nov 2017 14:26:05 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Aafrikasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13732-2017-11-13-15-55-15 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13732-2017-11-13-15-55-15 President Kersti Kaljulaid sõidab täna õhtul töövisiidile Aafrikasse, kus kohtub Etioopia ja Ruanda presidentide ning Aafrika Liidu esindajatega.

4-päevase töövisiidi esimeses pooles kohtub president Kaljulaid Aafrika Liidu esindajatega ning arutab aktuaalseid küsimusi Euroopa Liidu–Aafrika suhetes seoses novembri lõpus Eesti EL eesistumise ajal toimuva EL ja Aafrika Liidu tippkohtumisega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 13 Nov 2017 13:54:25 +0000
President Kaljulaid: tunnustagem ja hinnakem meie tagalat hoidvaid isasid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13730-president-kaljulaid-tunnustagem-ja-hinnakem-meie-tagalat-hoidvaid-isasid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13730-president-kaljulaid-tunnustagem-ja-hinnakem-meie-tagalat-hoidvaid-isasid President Kersti Kaljulaid rääkis täna isadepäeval, et ehkki emotsionaalse turvatunde allikana on mehed meie komberuumis veel alahinnatud, on meeste ja isade roll muutumas.

]]>
EST Pressiteated Sun, 12 Nov 2017 10:34:24 +0000
President Kaljulaid: riik peab e-kriisideks paremini valmis olema https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13728--president-kaljulaid-riik-peab-e-kriisideks-paremini-valmis-olema https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13728--president-kaljulaid-riik-peab-e-kriisideks-paremini-valmis-olema Vabariigi Presidendi kutsel kogunes täna hommikul Riigikaitse nõukogu, kus arutati ID-kaardi turvariskiga seotud probleemide lahendamist ning otsiti viise, kuidas sellisteks olukordadeks tulevikus paremini valmis olla.

]]>
EST Pressiteated Fri, 10 Nov 2017 07:29:08 +0000
President Kaljulaid kohtus Balti spiikritega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13727-president-kaljulaid-kohtus-balti-spiikritega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13727-president-kaljulaid-kohtus-balti-spiikritega President Kersti Kaljulaid arutas täna Kadriorus Läti spiikri Ināra Mūrniece ja Leedu spiikri Viktoras Pranckietisega Balti koostöö hetkeseisu ja tulevikuväljavaateid, regiooni julgeolekut, ELi idapartnerlust ja energeetikat.

]]>
EST Pressiteated Thu, 09 Nov 2017 15:05:38 +0000
President Kaljulaid: digilahendustele üleminek tervishoius on kasulik nii arstile kui patsiendile https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13726-2017-11-09-12-12-10 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13726-2017-11-09-12-12-10 President Kersti Kaljulaid rääkis täna toimunud tervise innovatsioonikonverentsil, et e-tervise arendamine aitab inimesi ja ühiskondi üle terve Euroopa, sest digilahendused muudavad tervishoiteenused paremini sihituks, lõimituks ja turvalisemaks.

]]>
EST Pressiteated Thu, 09 Nov 2017 10:08:46 +0000
President Kaljulaid: uus riigikontrolör julgegu küsida järgmist kümnendit raamivaid küsimusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13708-2017-11-07-15-20-34 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13708-2017-11-07-15-20-34 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus riigikontrolör Alar Karisega, et saada ülevaadet tema plaanidest allesjäänud ametikuudel. Karise ametiaeg saab ümber järgmise aasta aprilli alguses, misjärel ta asub Eesti Rahva Muuseumi juhi kohale.

]]>
EST Pressiteated Tue, 07 Nov 2017 13:19:18 +0000
President Kaljulaid: politseinikud on meie vabaduste ja vaba ühiskonna garandiks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13705-2017-11-04-04-08-48 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13705-2017-11-04-04-08-48 „Politseitööd nähakse tihti justkui isikuvabaduste piirajana, riikliku suunajana. Tõde on minu arvates tegelikult vastupidine - teie oletegi meie vabaduste ja meie vaba ühiskonna garandiks. Vabadusi ja oma õigusi tuleb meil kõigil kasutada teiste omi piiramata.

]]>
EST Pressiteated Sat, 04 Nov 2017 02:07:30 +0000
President Kersti Kaljulaid Gruusias: teie riigilt oodatakse üha rohkem https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13696-2017-11-02-13-35-47 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13696-2017-11-02-13-35-47 „Gruusia on olnud üha edukam ning seetõttu oodatakse teilt ka järjest rohkem", ütles Gruusias riigivisiidil viibiv Eesti riigipea Kersti Kaljulaid täna Kutaisi ülikoolis peetud avalikul loengul.

President Kaljulaid rääkis oma kõnes Eesti kogemusest ning selgitas, et ka meie Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumine ei oleks saanud teoks ilma raskete otsusteta: „Eelkõige tähendas see, et asjad tulid oma kodus korda teha. Me nägime selles protsessis võimalust ja plaani reformideks, mitte koormat või takistust."

]]>
EST Pressiteated Thu, 02 Nov 2017 11:33:47 +0000
President Kaljulaid: Gruusia saab oma võimaluste akna https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13687-2017-10-31-12-28-35 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13687-2017-10-31-12-28-35 President Kersti Kaljulaid on tänasest riigivisiidil Gruusias. Kohtumisel Gruusia presidendi Giorgi Margvelashviliga kinnitas meie riigipea jätkuvat toetust Gruusia territoriaalsele terviklikkusele ning püüdlustele läheneda Euroopa Liidule ja NATOle.

]]>
EST Pressiteated Tue, 31 Oct 2017 10:24:49 +0000
President Kaljulaid läheb riigivisiidile Gruusia Vabariiki https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13684-2017-10-31-04-07-34 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13684-2017-10-31-04-07-34 President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski suunduvad täna koos 33- liikmelise äridelegatsiooniga riigivisiidile Gruusia Vabariiki.

Kolmepäevase visiidi jooksul kohtub Eesti riigipea Tbilisis Gruusia presidendi Giorgi Margvelashviliga, Gruusia peaministri Giorgi Kvirikashviliga, Gruusia katoolikos-patriarh Ilia II-ga ja Gruusia parlamendi spiikri Irakli Kobakhidzega.

]]>
EST Pressiteated Tue, 31 Oct 2017 02:04:39 +0000
President Kaljulaid kohtus Bosnia ja Hertsegoviina presidentuuri esimehega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13681-president-kaljulaid-kohtus-bosnia-ja-hertsegoviina-presidentuuri-esimehega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13681-president-kaljulaid-kohtus-bosnia-ja-hertsegoviina-presidentuuri-esimehega President Kersti Kaljulaid võõrustas täna Kadriorus Bosnia ja Hertsegoviina presidentuuri esimeest dr Dragan Čovićit. Kohtumisel keskenduti peamiselt Euroopa Liidu võimalikku laienemist puudutavale temaatikale ning julgeolekuküsimustele.]]> EST Pressiteated Thu, 26 Oct 2017 03:43:27 +0000 President Kaljulaid kutsus põllumehi üles arutama ühise kindlustusfondi loomise üle https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13673-2017-10-24-15-14-49 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13673-2017-10-24-15-14-49 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kiitis täna Aasta Põllumehe auhinna üleandmisel peetud kõnes Eesti toidu kvaliteeti ning kutsus senisest tõsisemalt arutama sellise fondi loomise üle, mis aitaks toime tulla põllumeeste jaoks keerulistest ilmastikuoludest tingitud raskete aastatega. Riigipea sõnul on viimased aastad üha enam näidanud nii meil kui maailmas, kuidas hakkab tegelikkuses välja nägema see kliima muutumine, mille eest on osad teadlased hoiatanud ning toonitas, et lisaks kliimamuutuste vastu võitlemisele muutub üha olulisemaks ka kohanemine ning uutes ja heitlikes tingimustes toimetulekuks valmistumine.

]]>
EST Pressiteated Tue, 24 Oct 2017 12:08:09 +0000
Presidendi hariduspreemiatele kandideerimise tähtaega pikendati nädala lõpuni https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13664-2017-10-23-09-09-15 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13664-2017-10-23-09-09-15 Presidendi tänavuse noore haridustegelase preemiale ja reaalainete eripreemiale kandideerimise tähtaega pikendati 27. oktoobrini.]]> EST Pressiteated Mon, 23 Oct 2017 06:07:17 +0000 President Kaljulaid: digiteerumine annab riikidele 21. sajandil eelise https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13655-president-kaljulaid-digiteerumine-annab-riikidele-21-sajandil-eelise https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13655-president-kaljulaid-digiteerumine-annab-riikidele-21-sajandil-eelise „Need riigid, kes ehitavad digitaalse ühiskonna kiiremini üles, on 21. sajandil edukamad," lausus Vabariigi President täna Rootsi-Soome kultuurikeskuse Hanaholmeni tulevikufoorumil. Digiühiskonna toimimiseks peavad valitsused tagama oma kodanikele ja ettevõtetele võimaluse kasutada turvalist ja usaldusväärset elektroonilist identiteeti, lisas president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Thu, 19 Oct 2017 12:28:38 +0000
President Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Soome https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13651-2017-10-19-03-54-17 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13651-2017-10-19-03-54-17 Vabariigi President on täna töövisiidil Soome Vabariigis, kus ta kõneleb Rootsi-Soome kultuurikeskuse Hanaholmeni tulevikufoorumil. President Kersti Kaljulaid räägib foorumil Eesti kogemustest digivaldkonnas ning osaleb koos Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministri Anne Berneri, Rootsi avaliku halduse ministri Ardalan Shekarabi ja Uppsala Ülikooli poliitika professori Joakim Palmega paneelis „Kuidas muudab digitaliseerimine inimesi ja ühiskonda".

]]>
EST Pressiteated Thu, 19 Oct 2017 00:52:44 +0000
President Kaljulaid kohtus Türgi EL asjade minister Ömer Çelikiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13650-2017-10-18-17-42-08 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13650-2017-10-18-17-42-08 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Türgi EL asjade ministri ja pealäbirääkija Ömer Çelikiga. Kohtumisel arutati olukorda Türgis ja selle lähiriikides, migratsioonikriisiga seonduvat ning e-valitsemise temaatikat.

]]> EST Pressiteated Wed, 18 Oct 2017 14:40:03 +0000 Riigipea sõidab täna töövisiidile Norra Kuningriiki https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13640-2017-10-16-05-58-35 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13640-2017-10-16-05-58-35 Vabariigi President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Norra, kus kohtub riigijuhtidega ning osaleb tehnoloogiakonverentsil.

President Kaljulaid kohtub visiidi käigus Norra kuningas Harald V ja kuninganna Sonjaga, peaminister Erna Solbergiga ning parlamendi spiikri Olemic Thommesseniga. Lisaks esineb president Kaljulaid Oslos Aftenposteni tehnoloogiakonverentsil loenguga teemal „Kuidas muuta kogu rahvas digitaalseks?". Riigipea külastab ka Norra Välispoliitika Instituuti, kus peab avaliku loengu meie regiooni julgeolekuolukorra kohta.

]]>
EST Pressiteated Mon, 16 Oct 2017 02:57:39 +0000
President Kaljulaid arutas Luksemburgi peaministriga digikoostöö ja idapartnerluse küsimusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13635-2017-10-12-11-34-05 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13635-2017-10-12-11-34-05

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Luksemburgis sealse peaministri Xavier Betteliga, kellega arutati kahe riigi koostööd digi- ja julgeolekuvaldkonnas, Euroopa tulevikku ning idapartnerlust puudutavaid küsimusi. Kohtumisel andis peaminist Bettel meie riigipeale üle ka lepingu, millega reguleeritakse Eesti andmesaatkonna asutamine Luksemburgis.

]]>
EST Pressiteated Thu, 12 Oct 2017 08:31:17 +0000
Kersti Kaljulaidile pühendatud postmargi esitlemine https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13633-2017-10-10-11-49-16 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13633-2017-10-10-11-49-16 Täna esitleti Vabariigi Presidendi Kantseleis Kersti Kaljulaidile pühendatud postmarki, mis ilmub Eesti Posti ja Riigikantselei asutatud seerias „Eesti Vabariigi riigipead 1918-2018".

]]>
EST Pressiteated Tue, 10 Oct 2017 08:48:30 +0000
President Kaljulaid avas eile õhtul Roomas Konrad Mägi maastikumaalide näituse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13631-2017-10-10-06-56-35 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13631-2017-10-10-06-56-35 Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes viibib töövisiidil Itaalias, avas eile õhtul Roomas Konrad Mägi maastikumaalide näituse, mis on üks osa Eesti EL Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammist.

„Paremat saadikut kui Konrad Mägi on Eesti kunstile ja kultuurile raske leida. Ta ulatab käe, et näidata – me oleme osa Euroopast, me oleme üks Euroopa. Me oleme koguaeg olnud," ütles president Kaljulaid näituse avamisel.

]]>
EST Pressiteated Tue, 10 Oct 2017 03:55:37 +0000
President Kaljulaid arutas Itaalia kolleegiga rände- ja digiküsimusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13629-2017-10-09-15-45-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13629-2017-10-09-15-45-02 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Itaalia president Sergio Mattarellaga, kes andis Eesti riigipea auks Roomas lõunasöögi. Presidentide arutelu keskendus rändekriisile, digiühiskonna võimalustele ning Euroopa Liidu tulevikule.

]]>
EST Pressiteated Mon, 09 Oct 2017 12:43:23 +0000
President Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Itaaliasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13624-2017-10-09-06-17-03 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13624-2017-10-09-06-17-03 Vabariigi President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Itaaliasse, kus kohtub Roomas Itaalia presidendiga ning avab Konrad Mägi tööde näituse.

Täna lõuna ajal kohtub riigipea Itaalia presidendi Sergio Mattarellaga ning õhtul avab Itaalia Moodsa ja Kaasaegse Kunsti Rahvusgaleriis Konrad Mäe tööde näituse.

]]>
EST Pressiteated Mon, 09 Oct 2017 03:16:33 +0000
Algas konkurss presidendi noore haridustegelase ja reaalainete preemiatele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13622-algas-konkurss-presidendi-noore-haridustegelase-ja-reaalainete-preemiatele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13622-algas-konkurss-presidendi-noore-haridustegelase-ja-reaalainete-preemiatele Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi presidendi noore haridustegelase preemiale ja reaalainete eripreemiale, millele saab kandideerida 23. oktoobrini.

Kolm 4000 euro suurust noore haridustegelase preemiat antakse välja koostöös Danske Bankiga ning samuti 4000 euro suurune reaalainete eripreemia koostöös Skype Eestiga.

Preemiatele on oodatud kandideerima 35-aastased ja nooremad inimesed, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi õpetaja või õppejõuna, haridusasutuste või -organisatsioonide töötajana, õppematerjalide väljatöötajana ning haridusuuenduste algataja või elluviijana.

]]>
EST Pressiteated Fri, 06 Oct 2017 08:57:42 +0000
President Kaljulaid Jüri Gümnaasiumis: minge kõik valima! https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13618-2017-10-05-11-58-23 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13618-2017-10-05-11-58-23 President Kersti Kaljulaid andis täna Jüri Gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni, kus rääkis noortele riigi toimimisest ning esindusdemokraatiast ja igaühe rollist selle hoidmisel. Riigipea kutsus kõiki noori üles aktiivselt valima ning tunni lõpetuseks osales ka ise e-hääletusel.

Vabariigi Presidendi sõnul peab valimistel hääletamiseks tegema sarnast tööd, mida õpilased igapäevaselt teevad — otsima infot ja süvenema teemadesse. Valimisi ei saa võtta kergekäeliselt, see on palju rohkem kui üks linnuke ekraanil või sedelil, lausus president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Thu, 05 Oct 2017 08:57:46 +0000
President Kaljulaid annab oma hääle Jüri Gümnaasiumis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13611-2017-10-04-13-17-04 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13611-2017-10-04-13-17-04 Homme algab elektrooniline valimine kohalikel valimistel. President Kaljulaid annab sel puhul Jüri Gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni ning hääletab koolis elektrooniliselt, et kutsuda noori üles aktiivselt valimistel osalema.

Tänavustel kohaliku omavalitsuste valimistel saavad esimest korda valida ka 16- ja 17-aastased. President Kaljulaid tegi 25. septembril sotsiaalmeedias üleskutse, at kõik noored osaleksid kohalike volikogude valimistel ning jagaksid oma mõtteid selle kohta, mida nende kodukohas võiks muuta ja paremini teha. Kampaania teemaviide on #nooredvalima

]]>
EST Pressiteated Wed, 04 Oct 2017 10:15:18 +0000
President Kaljulaid külastab täna Võrumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13609-2017-10-02-03-36-53 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13609-2017-10-02-03-36-53 Vabariigi President Kersti Kaljulaid on täna ringsõidul Võrumaal, kus annab ettevõtlusteemalise loengu gümnasistidele, kohtub keelelaagris olevate noortega ning külastab Kuperjanovi jalaväepataljoni.

]]>
EST Pressiteated Mon, 02 Oct 2017 00:33:14 +0000
President Kaljulaid: paberil asjaajamine on nagu fossiilkütus https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13602-2017-09-29-09-59-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13602-2017-09-29-09-59-13 „Mõnes mõttes sarnaneb paberil asjaajamine fossiilkütustega: need on välja kujunenud inimeste ja seadusandjate paljude põlvkondade vältel, muutunud aja jooksul keerukamaks, sest bürokraatiate kasvades põimub nendesse aina enam poliitilisi kompromisse," lausus president Kersti Kaljulaid tänase Euroopa Liidu digiteemalise tippkohtumise avamisel peetud kõnes.

]]>
EST Pressiteated Fri, 29 Sep 2017 06:58:47 +0000
President Kaljulaid kohtus Kadriorus Prantsusmaa riigipea Emmanuel Macroniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13600-president-kaljulaid-kohtus-kadriorus-prantsusmaa-riigipea-emmanuel-macroniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13600-president-kaljulaid-kohtus-kadriorus-prantsusmaa-riigipea-emmanuel-macroniga Täna õhtul kohtus Vabariigi President Kersti Kaljulaid Kadriorus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga. Kohtumise põhiteemadeks olid kahe riigi koostöö julgeoleku- ja IT-valdkonnas ning Euroopa Liidu tulevik ja võimalikud reformid.

„Prantsuse sõdurid seisavad täna kõrvu meie meestega Tapal, nende hävitajad on valvanud ja valvad ka edaspidi meie õhuruumi, me osaleme koos missioonidel Aafrikas. On vähe riike, kellega meie koostöö ühiste väärtuste eest seismisel ja julgeoleku tagamisel on nii tihe," ütles president Kaljulaid kohtumisel ning tänas Prantsuse kolleegi nende panuse eest.

]]>
EST Pressiteated Thu, 28 Sep 2017 15:06:38 +0000
President Kaljulaid: Eesti ja Taani on digitaalse ühiskonna esiriigid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13598-2017-09-27-16-07-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13598-2017-09-27-16-07-31 President Kersti Kaljulaid arutas täna Kopenhaagenis Taani kuninganna Margrethe II ning peaminister Lars Løkke Rasmusseniga Eesti ja Taani koostööd digi- ja julgeolekuvaldkondades. Hommikul osales Eesti riigipea Taani Rahvusvaheliste Uuringute Instituudis Läänemere julgeoleku teemalisel arutelul ning pärastlõunal Taani Tööstuse Keskliidus e-valitsuse ümarlaual.

]]>
EST Pressiteated Wed, 27 Sep 2017 13:05:16 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Taani https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13595-2017-09-26-12-01-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13595-2017-09-26-12-01-41 President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Taani Kuningriiki, kus ta kohtub Taani kuninganna Margrethe II ning peaminister Lars Løkke Rasmusseniga, osaleb Taani Rahvusvaheliste Uuringute Instituudis Läänemere julgeoleku teemalisel arutelul ning Taani Tööstuse Keskliidus e-valitsuse ümarlaual.

]]>
EST Pressiteated Tue, 26 Sep 2017 09:01:17 +0000
Vabariigi President kuulutas välja Istanbuli konventsiooni ratifitseerimise https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13589-2017-09-25-16-33-28 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13589-2017-09-25-16-33-28 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja seaduse, millega ratifitseeritakse naistevastase ning perevägivalla ennetamise ja tõkestamise Euroopa Nõukogu konventsioon ehk nn Istanbuli konventsioon.

]]>
EST Pressiteated Mon, 25 Sep 2017 13:32:28 +0000
President Kaljulaid: noored 100% valima! #nooredvalima https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13587-president-kaljulaid-noored-100-valima-nooredvalima https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13587-president-kaljulaid-noored-100-valima-nooredvalima Tänavustel kohaliku omavalitsuste valimistel saavad esimest korda valida ka 16- ja 17-aastased. Noored on maksimalistid, seega on 100% teile paras valimisaktiivsus, lausus Vabariigi President Kersti Kaljulaid noori valima kutsuvas videos.

Täna startis president Kaljulaidi algatatud sotsiaalmeediakampaania, mis kutsub kõiki noori üles osalema kohalike volikogude valimistel ning jagama mõtteid selle kohta, mida nende kodukohas võiks muuta ja paremini teha. Kampaania teemaviide on #nooredvalima]]> EST Pressiteated Mon, 25 Sep 2017 09:19:36 +0000 President Kaljulaid rääkis ÜROs maailma konfliktipiirkondadest ja Eesti võimalustest panustada julgeoleku kindlustamisse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13570-2017-09-20-03-52-08 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13570-2017-09-20-03-52-08 Vabariigi President Kersti Kaljulaid pidas meie aja järgi täna varahommikul New Yorgis ÜRO Peaassamblee iga-aastasel avaistungil, kus osalevad kõigi maailma riikide juhid, kõne, milles rääkis konfliktikolletest, rändekriisist, küberjulgeolekust ning vajadusest reformida ÜROd.

President juhtis tähelepanu, et maailm on muutunud üha ettearvamatumaks ning liiga paljud riigid kannatavad lahendamata konfliktide tõttu. „On palju riike, keda on lõhestanud pinged, mille tekkimist küll nägime, kuid ei suutnud õigel ajal halvimat ära hoida," ütles president Kaljulaid oma kõnes ning tõi näiteks Ukrainas, Gruusias ja Süürias toimuva. Riigipea sõnul on rahvusvaheliste konfliktide ja terrorismi ning kliimamuutuste mõjul praeguseks suurim hulk ümberasustatud inimesi, mida maailm seni näinud on.

]]>
EST Pressiteated Wed, 20 Sep 2017 00:48:26 +0000
President Kaljulaid osaleb sel nädalal ÜRO peaassamblee kohtumistel New Yorgis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13563-2017-09-17-20-11-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13563-2017-09-17-20-11-22 Vabariigi President Kersti Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil New Yorgis, kus osaleb iga-aastasel ÜRO peaassambleel. Lisaks kahepoolsetele kohtumistele teiste riigipeadega ning erinevates aruteludes osalemisele peab riigipea Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva ÜRO peaassambleel avaistungil kõne.

]]>
EST Pressiteated Sun, 17 Sep 2017 17:04:06 +0000
President Kaljulaid arutas Arraiolose grupi kolleegidega rändekriisi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13561-2017-09-15-15-02-29 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13561-2017-09-15-15-02-29 „Rändekriis on pikaajaline ja sellele ei ole lühiajalisi ega lihtsaid lahendusi. Peame olema valmis pikaajaliselt panustama kriisi lahendamiseks vajalikesse projektidesse", lausus president Kaljulaid Arraiolose grupi kohtumise teisel töösessioonil, mis oli pühendatud Vahemere regiooni julgeolekule ja rändeteemadele. President Kaljulaid tänas Maltat pühendumise ja panuse eest rändeteemade lahendamisesse nende eesistumise ajal, lisades et migratsioon on ka Eesti eesistumise prioriteetide hulgas.

]]>
EST Pressiteated Fri, 15 Sep 2017 11:55:22 +0000
President Kaljulaid: Euroopa Liidu sotsiaalne süsteem peab kohanduma ühiskonnas toimuvate muudatustega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13559-2017-09-14-16-05-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13559-2017-09-14-16-05-41 „Ühiskonna, töö iseloomu ja tööturu muutudes tuleb läbi mõelda, kuidas muuta meie sotsiaalset süsteemi nii, et kõigile Euroopa Liidus säiliksid vajalikud sotsiaalsed tagatised," lausus president Kersti Kaljulaid Arraiolose grupi 13 riigipea kohtumisel Maltal. Kahepäevaste arutelude peateemadeks on Euroopa tulevik, migratsioon, sotsiaalne Euroopa ning Vahemere regiooni julgeolek.

]]>
EST Pressiteated Thu, 14 Sep 2017 13:01:05 +0000
President Kaljulaid arutab Arraiolose gruppi kuuluvate presidentidega Euroopa tulevikku, sotsiaalküsimusi ja julgeolekut https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13557-2017-09-14-04-04-53 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13557-2017-09-14-04-04-53

Vabariigi President osaleb täna ja homme Arraiolose grupi aruteludel Maltas. Sel aastal on kohtumise põhiteemadeks Euroopa tulevik, migratsioon, sotsiaalne Euroopa ning Vahemere regiooni julgeolek.

]]>
EST Pressiteated Thu, 14 Sep 2017 01:03:38 +0000
President Kaljulaid rõhutas Riigikogu avakõnes õigusloome kvaliteedi olulisust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13544-2017-09-11-11-58-55 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13544-2017-09-11-11-58-55 Vabariigi President pidas tänasel Riigikogu sügishooaja avaistungil parlamendis kõne, milles kutsus seadusandjat üles parandama õigusloome kvaliteeti, toetama jätkuvalt tehnoloogilist arengut ning hoiduma õiguskindluse murendamisest.

]]>
EST Pressiteated Mon, 11 Sep 2017 08:57:04 +0000
President Kaljulaid arutas NATO peasekretäriga alliansi kohandumist tänase julgeolekuolukorraga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13537-2017-09-07-12-05-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13537-2017-09-07-12-05-40 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada NATO kohandumist julgeolekuolukorraga, aga ka alliansi juhtimisstruktuuri arendamist ning NATO ja Euroopa Liidu kaitsekoostöö süvendamist.]]> EST Pressiteated Thu, 07 Sep 2017 09:05:11 +0000 President Kaljulaid kohtus Euroopa Parlamendi suurima fraktsiooni juhiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13536-president-kaljulaid-kohtus-euroopa-parlamendi-suurima-fraktsiooni-juhiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13536-president-kaljulaid-kohtus-euroopa-parlamendi-suurima-fraktsiooni-juhiga Vabariigi President Kersti Kaljulaid võõrustas täna hommikul Kadriorus europarlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsiooni juhti Manfred Weberit. Kohtumisel arutati peamiselt Euroopa Liidu tulevikku puudutavaid küsimusi, aga ka Eesti eesistumisega seonduvat ning digi-, julgeoleku- ja idapartnerluse teemasid.

]]>
EST Pressiteated Thu, 07 Sep 2017 05:52:20 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Leedu, Taani ja Šveitsi suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13534-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-leedu-taani-ja-veitsi-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13534-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-leedu-taani-ja-veitsi-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Eestis resideeriv Leedu Vabariigi suursaadik Giedrius Apuokas, Eestis resideeriv Taani Kuningriigi suursaadik Kristina Miskowiak Beckvard ja Riias resideeriv Šveitsi Konföderatsiooni suursaadik Konstantin Obolensky.

]]>
EST Pressiteated Tue, 05 Sep 2017 08:36:41 +0000
President Kaljulaid avas kooliaasta Vihasoo lasteaed-algkoolis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13531-president-kaljulaid-avas-kooliaasta-vihasoo-algkool-lasteaias https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13531-president-kaljulaid-avas-kooliaasta-vihasoo-algkool-lasteaias Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales täna Harjumaal Vihasoo lasteaed-algkoolis õppeaasta avaaktusel, kus andis kätte aabitsad esimesse klassi astujatele. Oma kõnes tõstis riigipea esile õpetajaameti positsiooni ühiskonnas ning rõhutas, et õppimine ei lõppe kooliskäimisega.

]]>
EST Pressiteated Fri, 01 Sep 2017 10:17:15 +0000
Vabariigi President kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13527-2017-09-01-04-28-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13527-2017-09-01-04-28-13 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja kooliõpilastele suunatud ajalooalaste uurimistööde võistluse "Sada aastat Eesti riiki".

Eesti Vabariigi sajas sünnipäev on tähtis verstapost ja ajaloohuvilistena kutsub see meid tagasi vaatama selle saja aasta jooksul toimunu poole. Võistlusele oodatakse töid, mis on pühendatud kõigele, mis selle saja aasta jooksul Eesti riigis toimus.]]> EST Pressiteated Fri, 01 Sep 2017 01:24:19 +0000 Vabariigi President andis Valgas üle auhinnad Eesti kaunimatele kodudele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13519-2017-08-27-12-24-06 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13519-2017-08-27-12-24-06 Vabariigi President Kersti Kaljulaid andis täna Valgas toimunud pidulikul sündmusel üle auhinnad tänavustele Eesti kaunimatele kodudele. Kokku tunnustati 67 kodu, omavalitsust ja ettevõtet.

]]>
EST Pressiteated Sun, 27 Aug 2017 09:15:58 +0000
President Kaljulaid võõrustas roosiaias Eesti välisesinduste juhte https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13520-2017-08-28-06-17-50 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13520-2017-08-28-06-17-50 Täna kogunesid Kadriorus presidendi kantselei roosiaias Eesti välisesinduste juhid. Riigipea rõhutas oma kõnes diplomaatidele nende rolli maailmas toimuva arusaadavasse konteksti seadjatena.]]> EST Pressiteated Thu, 24 Aug 2017 03:16:53 +0000 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Saksamaa Liitvabariigi presidendi Frank Walter Steinmeieriga. https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13517-2017-08-22-15-03-18 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13517-2017-08-22-15-03-18 „Saksamaa on meie üks lähemaid liitlasi nii Euroopa Liidus kui NATOs ning väärtused, millel need organisatsioonid püsivad, on ka mõlema riigi vundamendiks. Ühtsus ja tugev koostöö neis organisatsioonides, aga ka see, et nii EL kui NATO ise oleks tugevad ja tegutsemisvõimelised, on see, mille eest me mõlemad seisame," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist.

]]>
EST Pressiteated Tue, 22 Aug 2017 12:02:31 +0000
President Kaljulaid kohtus Egiptuse välisministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13513-2017-08-22-08-42-56 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13513-2017-08-22-08-42-56 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Egiptuse välisministri Sameh Hassan Shoukry'ga. Kohtumisel arutati Eesti ja Egiptuse kahepoolseid suhteid, olukorda Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas, võimalikke koostöökohti digivaldkonnas ning ka kahe riigi koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

]]>
EST Pressiteated Tue, 22 Aug 2017 05:42:20 +0000
Iseseisvuse taastamise tänukivi sai Hando Runnel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13505-2017-08-20-12-50-37 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13505-2017-08-20-12-50-37 Vabariigi President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus toimunud iseseisvuse taastamise 26. aastapäevale pühendatud vastuvõtul üle traditsioonilise tänukivi iseseisvuse taastamises olulist rolli mänginud inimesele. Tänavu pälvis tänukivi akadeemik ja luuletaja, Eesti Kongressi ja Põhiseaduse Assamblee liige Hando Runnel.

]]>
EST Pressiteated Sun, 20 Aug 2017 09:45:53 +0000
Vabariigi Presidendi avaldus seoses eileõhtuse rünnakuga Turus https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13501-2017-08-19-10-22-12 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13501-2017-08-19-10-22-12

Vabariigi President Kersti Kaljulaid: „Rünnak rahuliku elanikkonna vastu on kõige põlastusväärsem tegu, mida oskan ette kujutada. Lõpuks polegi inimlikust seisukohast vahet, kas see klassifitseeritakse terroriaktiks või „lihtsalt" rünnakuks – rünnata reede õhtupoolikul rahulikul linnatänaval jalutavaid inimesi on argpükslik ja vastik.

]]>
EST Pressiteated Sat, 19 Aug 2017 07:18:29 +0000
President Kaljulaid asus Eesti Agrenska Fondi patrooniks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13499-president-kaljulaid-asus-eesti-agrenska-fondi-patrooniks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13499-president-kaljulaid-asus-eesti-agrenska-fondi-patrooniks

Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales täna koos presidendi kantselei töötajatega Tartumaal fondile kuuluvas Tammistu perekeskuses heakorratalgutel ning sõlmis fondi eestvedajatega kokkuleppe riigipea asumisest fondi patrooniks.

]]>
EST Pressiteated Thu, 17 Aug 2017 07:08:35 +0000
Riigipea kohtus parlamendiväliste erakondade juhtidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13494-2017-08-11-10-06-56 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13494-2017-08-11-10-06-56

President Kaljulaid kohtus täna Paides parlamendiväliste erakondade juhtidega, et arutada nendega poliitilise süsteemi avatust, esindus-ja osalusdemokraatia vahekorda ning parlamendiväliste erakondade võimalusi poliitilises protsessis osaleda. Parlamendiväliste erakondade juhid tõid välja raskused, mis neil oma tegevuse korraldamisel on, pikemalt arutati ka tervishoiu korraldust, kultuuripoliitikat ning väiksemate erakondade rolli ühiskonnas.

]]>
EST Pressiteated Fri, 11 Aug 2017 07:05:37 +0000
President Kaljulaid: Eesti küla jõudis ära oodata aja, mil maainimene on saanud vabaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13491-2017-08-06-08-15-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13491-2017-08-06-08-15-31 Külaliikumise Kodukant korraldataval Maapäeval innustas president Kersti Kaljulaid kogukondi looma koostöös kohalike omavalitsustega just sellist Eestit, mida inimesed soovivad.
"Eesti küla elab, selles pole kahtlust," sõnas riigipea laupäeva õhtul Viljandimaal Vana-Võidus peetud kõnes. "Küla jõudis ära oodata aja, mil järjest rohkem inimesi on tänu tehnoloogia arengule vabad elama mitte ilmtingimata seal, kus asub nende töökoht, vaid seal, kus on nende jaoks kõige parem, ilusam ja huvitavam."

]]>
EST Pressiteated Sat, 05 Aug 2017 05:11:03 +0000
President Kaljulaid kohtus Kadriorus Ameerika Ühendriikide asepresidendiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13487-2017-07-31-09-28-30 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13487-2017-07-31-09-28-30 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence'iga ning osales seejärel kolme Balti presidendi ja USA asepresidendi kohtumisel, kus arutati siinse regiooni julgeolekut ning Atlandi-ülest koostööd.

Kadriorus toimunud küber- ja innovatsiooniteemalisel ümarlaual tõi Eesti riigipea välja, et Euroopa ja USA kodanikud ja ettevõtted on juba ammu digisfääris ning riigid ei tohiks jääda viimaseks, kes sinna jõuavad.]]> EST Pressiteated Mon, 31 Jul 2017 06:27:59 +0000 President Kaljulaid kohtub Kadriorus Ameerika Ühendriikide asepresidendiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13484-2017-07-30-07-56-48 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13484-2017-07-30-07-56-48

Esmaspäeval kohtub president Kersti Kaljulaid Kadriorus Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence'iga. Hommikul osalevad Vabariigi President ja Ameerika Ühendriikide asepresident Kadriorus küber- ja innovatsiooniteemalisel ümarlaual.

]]>
EST Pressiteated Sun, 30 Jul 2017 04:52:44 +0000
Vabariigi Presidendi uueks julgeolekunõunikuks saab Peeter Kuimet https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13475-2017-07-21-09-08-45 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13475-2017-07-21-09-08-45 1. septembrist asub Vabariigi Presidendi julgeolekunõuniku ametikohale Peeter Kuimet. Senine julgeolekunõunik Merle Maigre siirdub septembris NATO küberkaitsekeskust juhtima.]]> EST Pressiteated Fri, 21 Jul 2017 06:07:46 +0000 Vabariigi President külastab uuel nädalal väikesaari https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13474-2017-07-21-09-05-45 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13474-2017-07-21-09-05-45 President Kersti Kaljulaid külastab esmaspäevast kolmapäevani Ruhnut, Abrukat ja Vilsandit.

Ruhnus külastab president esmaspäeval sadamat, Korsi ja Liise talusid, Ruhnu kirikuid, tuletorni, sadamakohvikut "Yljes" ning kohtub külaelanike ja ruhnurootslaste seltsiga.]]> EST Pressiteated Fri, 21 Jul 2017 06:04:11 +0000 President Kaljulaid: me vajame toimivat ja tõhusat ÜROd https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13464-2017-07-14-05-08-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13464-2017-07-14-05-08-22 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus eile New Yorgis ÜRO peasekretär Antonio Guterres'ga, kellega arutati nii Eesti pürgimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks, Guterresi plaanitavaid reforme ÜROs kui Eesti prioriteete EL Nõukogu eesistujana.

]]>
EST Pressiteated Fri, 14 Jul 2017 02:07:20 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile New Yorki https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13458-2017-07-11-19-44-37 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13458-2017-07-11-19-44-37 Vabariigi President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus kohtub ÜRO peasekretäri Antonio Guterres’ga ning osaleb patroonina Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimise kampaania avaüritusel New Yorgi Eesti Majas.

]]>
EST Pressiteated Tue, 11 Jul 2017 16:41:11 +0000
President Kaljulaid: ÜRO julgeolekunõukogu liikme koht on võimalus suurendada Eesti nähtavust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13456-2017-07-11-13-37-39 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13456-2017-07-11-13-37-39 Täna kogunes Kadriorus president Kersti Kaljulaidi kutsel nõukoda, mille liikmete ülesandeks on kaasa mõelda ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kampaanias. Kampaania aktiivse faasi avasündmus toimub sel neljapäeval New Yorgis.

]]>
EST Pressiteated Tue, 11 Jul 2017 10:36:58 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Kasahstani ja Tai suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13455-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-kasahstani-ja-tai-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13455-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-kasahstani-ja-tai-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Helsingis resideerivad Kasahstani Vabariigi suursaadik Murat Nurtleuov ja Tai Kuningriigi suursaadik Nopporn Adchariyavanich.

]]>
EST Pressiteated Tue, 11 Jul 2017 10:32:50 +0000
President Kaljulaid kohtumisel Trumpiga: riikide panus ei sõltu suurusest https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13448-2017-07-06-10-49-11 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13448-2017-07-06-10-49-11 Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales täna Varssavis Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ning USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisel, kus arutati energiateemasid, Atlandi-ülest koostööd ning julgeolekuküsimusi regioonis.

Oma sõnavõtus riigipeade arutelul keskendus president Kaljulaid küberjulgeoleku olulisusele. Ta rõhutas, et kuigi kõikidel riikidel on oma huvid, oleme me siiski üksteisega seotud ja seda sõltumata riikide suurusest. „Euroopa Liit ja USA on koos igal juhul tugevam globaalne jõud," ütles president Kaljulaid. Ta lisas, et seepärast on oluline tihe koostöö NATO-s, kus Ameerika Ühendriikidel on juhtiv roll.

]]>
EST Pressiteated Thu, 06 Jul 2017 07:48:27 +0000
Vabariigi President kohtus Riias Läti riigipeaga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13442-2017-07-05-16-34-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13442-2017-07-05-16-34-13 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Jurmalas Läti president Raimonds Vējonisega. Kohtumisel keskenduti EL Nõukogu eesistumise kogemuste vahetamisele, aga ka julgeolekuküsimustele, idapartnerlusele, energiapoliitikale ning ühistele taristuprojektidele.

]]>
EST Pressiteated Wed, 05 Jul 2017 13:31:37 +0000
President Kaljulaid: vastupropaganda pole propagandast sugugi parem https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13441-president-kaljulaid-vastupropaganda-pole-propagandast-sugugi-parem https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13441-president-kaljulaid-vastupropaganda-pole-propagandast-sugugi-parem Vabariigi President Kersti Kaljulaid avas täna NATO Riia oivakeskuse strateegilise kommunikatsiooni konverentsi, rõhutades oma sõnavõtus, et riikide ees lasub järjest tõsisem väljakutse oma sõnumi edastamiseks ilma meediavabadust kahjustamata ja vastupropagandasse laskumata.

]]>
EST Pressiteated Wed, 05 Jul 2017 10:24:25 +0000
Riigipea parimatele koolilõpetajatele: me peame kõik koos olema väga loovad! https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13436-2017-07-04-15-21-26 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13436-2017-07-04-15-21-26 Riigipea kutsel olid täna Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias vastuvõtul parimad gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuste lõpetajad ning kõrgkoolilõpetajad. Koolilõpetajatele peetud kõnes rõhutas president Kersti Kaljulaid vajadust paindlikult ja loovalt reageerida meie ümber toimuvatele muutustele, sest õpitu vananeb üha kiiremini.

]]>
EST Pressiteated Tue, 04 Jul 2017 12:12:39 +0000
Riigipea sõidab homme töövisiidile Lätti ja Poola https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13432-2017-07-04-13-01-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13432-2017-07-04-13-01-40 President Kersti Kaljulaid kohtub kolmapäeval Läti presidendi Raimonds Vējonisega ja avab NATO Riia oivakeskuse strateegilise kommunikatsiooni konverentsi. Lätist suundub riigipea Varssavisse, et võtta sõna USA Atlandi Nõukogu konverentsil ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisel, kus osaleb tänavu erandkorras ka USA president Donald Trump.

]]>
EST Pressiteated Tue, 04 Jul 2017 09:26:18 +0000
Vabariigi Presidendi palvel kogunes täna Riigikaitse nõukogu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13431-2017-07-03-16-28-50 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13431-2017-07-03-16-28-50 Täna kogunes Kadriorus Riigikaitse nõukogu, kus arutati meie regioonis lähikuudel toimuvaid sõjalisi õppusi ning julgeolekuasutused andsid ülevaate oma vastutusalast.
„Augustist oktoobrini toimub meist mitte väga kaugel Vene Föderatsiooni relvajõudude regulaarne suurõppus Zapad. Peame olema koos liitlastega ühtviisi nii rahulikud kui valvsad. Suure tõenäosusega harjutatakse suuremahulist sõjalist operatsiooni NATO vastu ning ilmselt näeme ka erinevaid infooperatsioone, mille eesmärk on segadust ja usaldamatust külvata," ütles riigipea pärast nõukogu koosolekut.

]]>
EST Pressiteated Mon, 03 Jul 2017 13:28:04 +0000
Vabariigi President jättis nn suhkrumaksu seaduse välja kuulutamata https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13430-2017-07-03-15-27-48 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13430-2017-07-03-15-27-48 President Kersti Kaljulaid ei kuulutanud täna välja magustatud joogi maksu seadust ning saatis selle tagasi Riigikogule uuesti arutamiseks ja otsustamiseks. „Toetan nn magusamaksuga seatud eesmärki suunata Eesti inimesi ja eelkõige lapsi ja noori tarbima vähem suhkrut ning vähendada seeläbi liigsest suhkru tarbimisest tingitud tervisekahjusid. Sellegipoolest jätan magustatud joogi maksu seaduse välja kuulutamata, kuna olen seisukohal, et see on vastuolus põhiseaduse §12 toodud võrdse kohtlemise põhimõttega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 03 Jul 2017 12:25:54 +0000
Lastemajas on esimese kuue kuuga abi saanud 30 last https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13426-lastemajas-on-esimese-kuue-kuuga-abi-saanud-30-last https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13426-lastemajas-on-esimese-kuue-kuuga-abi-saanud-30-last Aasta esimese kuue kuuga on sotsiaalkindlustusameti Lastemaja töötajad abistanud 30 Tallinna ja Harjumaa piirkonna last. Täna külastas Lastemaja ka president Kersti Kaljulaid, kes sai ülevaate esimese poolaasta tegevustest ja tulevikuplaanidest.

]]>
EST Pressiteated Mon, 03 Jul 2017 10:01:31 +0000
President Kaljulaid kohtus Kadriorus Tuski ja Junckeriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13416-president-kaljulaid-kohtus-kadriorus-tuski-ja-junckeriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13416-president-kaljulaid-kohtus-kadriorus-tuski-ja-junckeriga Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna hommikul Kadriorus nii Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski kui Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga. Kohtumiste fookuses olid Eesti prioriteedid EL Nõukogu eesistujana, aga ka digitaalne areng, rändekriis ja julgeolekuküsimused.

]]>
EST Pressiteated Fri, 30 Jun 2017 09:29:19 +0000
Riigipea kuulutas välja 8 seadust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13402-2017-06-29-10-25-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13402-2017-06-29-10-25-31 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja 8 seadust. Teiste hulgas said riigipea allkirja metsaseadus ja Rail Balticu raudteeühendust reguleerivad seadused.

]]>
EST Pressiteated Thu, 29 Jun 2017 07:15:33 +0000
President Kaljulaid: Eesti ja Prantsusmaa on optimistliku Euroopa eestkõnelejad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13401-2017-06-28-16-25-26 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13401-2017-06-28-16-25-26 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Prantsusmaa peaministri Edouard Philippe'iga. Kohtumisel keskenduti Euroopa Liidu tulevikku puudutavatele küsimustele, samuti arutati julgeoleku-temaatikat ning kahe riigi koostööd IT valdkonnas.

]]>
EST Pressiteated Wed, 28 Jun 2017 13:18:54 +0000
President Kaljulaid kohtus Malta riigipeaga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13397-president-kaljulaid-kohtus-malta-riigipeaga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13397-president-kaljulaid-kohtus-malta-riigipeaga

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Roomas Malta presidendi Marie-Louise Coleiro Preca'ga. Riigipead arutasid kahe riigi koostööd ning Malta kogemusi EL Nõukogu eesistujana.

]]>
EST Pressiteated Tue, 27 Jun 2017 09:00:50 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Itaaliasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13396-2017-06-25-22-27-45 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13396-2017-06-25-22-27-45

Täna ja homme on Vabariigi President töövisiidil Itaalias, kus kohtub Itaalia parlamendi alamkoja spiikri ning Malta presidendiga ning osaleb Women's Forumil rahu ja julgeoleku-teemalisel arutelul.

]]>
EST Pressiteated Sun, 25 Jun 2017 19:23:38 +0000
Riigipea kuulutas välja 27 seadust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13365-2017-06-22-10-53-58 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13365-2017-06-22-10-53-58 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja 27 erinevat seadust. Teiste hulgas said riigipea allkirja haldusreformi, pakiroboteid, taksoteenust ja riigipea puhkust reguleerivad seadused.

]]>
EST Pressiteated Thu, 22 Jun 2017 07:50:07 +0000
President Kaljulaid arutas ekspertidega Eesti metsanduse olukorda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13364-president-kaljulaid-arutas-ekspertidega-eesti-metsanduse-olukorda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13364-president-kaljulaid-arutas-ekspertidega-eesti-metsanduse-olukorda President Kaljulaid arutas ekspertidega Eesti metsanduse olukorda
Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus metsandusvaldkonna ekspertidega, kellega arutas Eesti metsade olukorra ning metsanduspoliitika suundumuste üle.

]]>
EST Pressiteated Wed, 21 Jun 2017 13:48:13 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Argentina, Tuneesia ja Mongoolia suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13360-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-argentina-tuneesia-ja-mongoolia-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13360-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-argentina-tuneesia-ja-mongoolia-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Helsingis resideeriv Argentina Vabariigi suursaadik T.E. hr Facundo Vila, Varssavis resideeriv Tuneesia Vabariigi suursaadik T.E. hr Sghaier Fatnassi ning Stockholmis resideeriv Mongoolia suursaadik T.E. hr Mendsaikhan Enkhsaikhan.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond

]]>
EST Pressiteated Thu, 15 Jun 2017 11:27:46 +0000
Vabariigi Presidendi pöördumine juuniküüditamise aastapäeval https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13352-2017-06-13-20-01-35 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13352-2017-06-13-20-01-35 Tänase päeva esimestel tundidel 76 aastat tagasi hakati kodudest väevõimuga viima meie kaasmaalasi. Mehi ja naisi, lapsi ja vanemaid. Nende, nagu ka järgnevatel aastatel küüditatute ja arreteeritute, nimekirju on väga valus lugeda. Nende tuhandete nimede taga on võõraste poolt lõhutud elud. Lapsed, kes ei näinud enam kunagi oma vanemaid. Emad, kes pidid matma oma vastsündinud tundmatus paigas. Pered, kes ei saanud enam kunagi kokku. Paljud inimesed, kelle aastad möödusid võõral maal võõras koolis käies või laagrites orjatööd tehes. Ning need tuhanded, kes enam kunagi ei näinud oma kodu ega isamaad.

]]>
EST Pressiteated Tue, 13 Jun 2017 16:56:59 +0000
Piltuudis: Vabariigi President nimetas ametisse uued ministrid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13348-piltuudis-vabariigi-president-nimetas-ametisse-uued-ministrid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13348-piltuudis-vabariigi-president-nimetas-ametisse-uued-ministrid

President Kersti Kaljulaid tegi muudatuse Vabariigi Valitsuse koosseisus ja vabastas peaminister Jüri Ratase ettepanekul kaitseministri kohalt Margus Tsahkna, keskkonnaministri kohalt Marko Pomerantsi ja rahandusministri kohalt Sven Sesteri ning nimetas uueks kaitseministriks Jüri Luige, keskkonnaministriks Siim Kiisleri ja rahandusministriks Toomas Tõniste.

]]>
EST Pressiteated Mon, 12 Jun 2017 05:28:25 +0000
President külastab uue nädala alguses Võrumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13342-2017-06-09-07-10-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13342-2017-06-09-07-10-54 President Kersti Kaljulaid sõidab esmaspäeval kaheks päevaks Võrumaale, kus ta kohtub ettevõtjate, omavalitsusjuhtide ja vabakonna esindajatega.

]]>
EST Pressiteated Fri, 09 Jun 2017 04:09:21 +0000
Piltuudis: Vabariigi President nimetas ametisse riigihalduse ministri https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13341-piltuudis-vabariigi-president-nimetas-ametisse-riigihalduse-ministri https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13341-piltuudis-vabariigi-president-nimetas-ametisse-riigihalduse-ministri

President Kersti Kaljulaid tegi muudatuse Vabariigi Valitsuse koosseisus ja vabastas peaminister Jüri Ratase ettepanekul riigihalduse ministri kohalt Mihhail Korbi ning nimetas uueks ministriks Jaak Aabi.

]]>
EST Pressiteated Thu, 08 Jun 2017 14:27:39 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Läti, Burkina Faso ja Serbia suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13343-2017-06-09-08-46-33 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13343-2017-06-09-08-46-33

President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Tallinnas resideeriv Läti Vabariigi suursaadik Raimonds Jansons, Berliinis resideeriv Burkina Faso suursaadik Simplice Honoré Guibila ja Helsingis resideeriv Serbia Vabariigi suursaadik Saša Obradović.

]]>
EST Pressiteated Thu, 08 Jun 2017 05:45:42 +0000
Riigipea kohtus Norra Kuningriigi peaministri Erna Solbergiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13337-riigipea-kohtus-norra-kuningriigi-peaministri-erna-solbergiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13337-riigipea-kohtus-norra-kuningriigi-peaministri-erna-solbergiga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Norra Kuningriigi peaministri Erna Solbergiga, et arutada Eesti ja Norra kahepoolseid suhteid, Brexiti kõnelusi ning Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete.]]> EST Pressiteated Tue, 06 Jun 2017 10:23:57 +0000 Eesti ja Leedu riigipead arutasid regionaalset koostööd https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13332-2017-06-05-12-10-21 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13332-2017-06-05-12-10-21 "Leedu on Eestile geograafiliselt lähedane naaber, oluline liitlane ja partner. Meil on tihe koostöö Euroopa Liidus, NATO-s, ÜRO-s ning paljudes teistes rahvusvahelistes organisatsioonides," ütles president Kersti Kaljulaid pärast kohtumist Leedu Vabariigi presidendi Dalia Grybauskaitė'ga, kes viibib Eestis kahepäevasel riigivisiidil.

]]>
EST Pressiteated Mon, 05 Jun 2017 09:09:33 +0000
President Kersti Kaljulaid avas koolilaste heategevusprojekti "Et suvi ei läheks luhta" uue hooaja https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13329-2017-06-01-14-37-58 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13329-2017-06-01-14-37-58 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kutsus täna Tallinnas Raekoja platsil lapsi ja noori liituma tasuta treeningprogrammiga "Et suvi ei läheks luhta", et õpilased saaksid läbi põneva suve tuua oma ellu uusi tutvusi ja huvitavaid pöördeid.

]]>
EST Pressiteated Thu, 01 Jun 2017 11:36:33 +0000
Lastekaitsepäeval jagati "Lastega ja Lastele" tunnustusauhindasid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13330-2017-06-01-14-49-30 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13330-2017-06-01-14-49-30 Tänasel lastekaitsepäeva pidulikul tähistamisel Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias anti üle "Lastega ja lastele" auhinnad tunnustamaks neid, kes on pikaajaliselt panustanud laste ja noorte heaks enam, kui neilt oodatakse või nõutakse. Sel aastal esitati žüriile üle saja kandidaadi.

]]>
EST Pressiteated Thu, 01 Jun 2017 10:30:46 +0000
Piltuudis: Riigipea kohtus Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13321-piltuudis-riigipea-kohtus-euroopa-parlamendi-presidendi-antonio-tajaniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13321-piltuudis-riigipea-kohtus-euroopa-parlamendi-presidendi-antonio-tajaniga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajani ja europarlamendi poliitiliste gruppide esindajatega, et arutada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ettevalmistust ja prioriteete.

]]>
EST Pressiteated Tue, 30 May 2017 13:34:21 +0000
Vabariigi President külastab neljapäeval ja reedel Saare maakonda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13317-2017-05-29-13-33-09 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13317-2017-05-29-13-33-09 President Kersti Kaljulaid sõidab 1. juunil kahepäevasele visiidile Saare maakonda, kus ta kohtub omavalitsusjuhtide, ettevõtjate ja vabakonna esindajatega ning külastab erinevaid ettevõtteid.

]]>
EST Pressiteated Mon, 29 May 2017 10:31:04 +0000
Riigipea julgeolekukonverentsil: Euroopa Liidu eelarve peab vastama muutunud oludele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13308-riigipea-julgeolekukonverentsil-euroopa-liidu-eelarve-peab-vastama-muutunud-oludele https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13308-riigipea-julgeolekukonverentsil-euroopa-liidu-eelarve-peab-vastama-muutunud-oludele "Euro- ja põgenikekriis, aga ka muutunud julgeolekuolukord, on raskused, mille kaudu Euroopa Liit areneb. Me ei tagane. Euroopa ees seisvate väljakutsetega toime tulek näitab liikmesriikide võimet pidada kinni ühiselt kokku lepitud väärtustest. Areng eeldab kahtlemata rahalisi vahendeid ja Euroopa Liidu eelarvelised otsused peavad vastama uutele oludele," ütles president Kersti Kaljulaid Bratislavas toimuval Kesk-Euroopa esinduslikuimal julgeolekufoorumil Globsec.

]]>
EST Pressiteated Sat, 27 May 2017 10:21:21 +0000
President Kaljulaid: Euroopa Liidu julgeoleku- ja välispoliitika peab olema ühtne https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13303-2017-05-27-04-09-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13303-2017-05-27-04-09-02 "Euroopa tuleviku nimel peavad Euroopa Liidu liikmesriigid muutnud julgeolekuolukorras ja Brexiti-järgses ajastus olema ühtsed," ütles president Kersti Kaljulaid, kes kohtus töövisiidil Bratislavas Slovakkia presidendi Andrej Kiskaga.

]]>
EST Pressiteated Sat, 27 May 2017 01:05:47 +0000
Riigipea sõidab töövisiidile Slovakkiasse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13300-2017-05-26-08-38-21 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13300-2017-05-26-08-38-21 President Kersti Kaljulaid sõidab täna kahepäevasele töövisiidile Bratislavasse, kus ta kohtub Slovakkia presidendi Andrej Kiskaga ning kõneleb rahvusvahelisel julgeolekufoorumil Globsec.

]]>
EST Pressiteated Fri, 26 May 2017 05:37:35 +0000
Piltuudis: Riigipea andis Tallinna Pae Gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13293-2017-05-24-13-49-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13293-2017-05-24-13-49-31 "Eesti on hea koht elamiseks. Me peame hindama seda, mida oleme viimase 25 aasta jooksul saavutanud. Meie digiühiskonna kiire areng on eeskujuks kogu Euroopale," ütles president Kersti Kaljulaid täna Tallinna Pae Gümnaasiumi õpilastele ühiskonnaõpetuse tundi andes.

]]>
EST Pressiteated Wed, 24 May 2017 10:48:50 +0000
Euroopa füüsikaolümpiaadi osalejaid tervitavad president Kaljulaid ning TTÜ teadusprorektor Veinthal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13289-2017-05-23-18-18-03 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13289-2017-05-23-18-18-03 24. mail kell 9.30–12.00 on Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) Euroopa füüsikaolümpiaadi EuPhO 2017 lõputseremoonia.

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 May 2017 13:15:23 +0000
Riigipea Kevadtormil: Eesti ajateenijad on maailma parimad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13288-riigipea-kevadtormil-eesti-ajateenijad-on-maailma-parimad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13288-riigipea-kevadtormil-eesti-ajateenijad-on-maailma-parimad Vabariigi President Kersti Kaljulaid külastas täna keskpolügoonil kaitseväe suurõppust Kevadtorm, kus kohtus nii Eesti kutseliste kaitseväelaste, ajateenijate ja reservväelastega kui meie liitlaste üksustega, kes õppusel osalevad.

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 May 2017 11:30:52 +0000
Riigipea avaldas Ühendkuningriigile kaastunnet https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13284-2017-05-23-07-08-07 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13284-2017-05-23-07-08-07 President Kersti Kaljulaid saatis Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi kuningannale Elizabeth II-le kaastundekirja seoses populaarse spordiürituste- ja kontserdipaiga Manchester Arena juures toimunud plahvatusega, milles hukkus praegustel andmetel 22 ning sai vigastada 59 inimest.

]]>
EST Pressiteated Tue, 23 May 2017 04:06:42 +0000
Noore kultuuritegelase preemiale saab kandideerida esmaspäevani https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13273-2017-05-17-09-47-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13273-2017-05-17-09-47-41 Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemiale summas 5000 eurot saab taotlusi esitada esmaspäevani, 22. maini 2017.

]]>
EST Pressiteated Wed, 17 May 2017 06:46:52 +0000
Piltuudis: Riigipea andis NATO abipeasekretär Heinrich Braussile üle riikliku teenetemärgi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13264-2017-05-13-13-51-11 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13264-2017-05-13-13-51-11 President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus NATO abipeasekretär Heinrich Braussile üle talle tänavu omistatud Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi.

]]>
EST Pressiteated Sat, 13 May 2017 10:50:02 +0000
Piltuudis: Presidendid Kaljulaid ja Niinistö keskendusid kohtumisel Euroopa julgeolekule https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13263-2017-05-13-13-22-57 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13263-2017-05-13-13-22-57 President Kersti Kaljulaid ja Soome riigipea Sauli Niinistö keskendusid täna Kadriorus toimunud kohtumisel peamiselt Läänemere regiooni, aga ka laiemalt kogu Euroopa, julgeolekule.

]]>
EST Pressiteated Sat, 13 May 2017 10:21:43 +0000
President Kaljulaid kohtumisel Mogheriniga: EL peab muutuma enesekindlamaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13258-president-kaljulaid-kohtumisel-mogheriniga-el-peab-muutuma-enesekindlamaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13258-president-kaljulaid-kohtumisel-mogheriniga-el-peab-muutuma-enesekindlamaks Täna hommikul kohtus president Kersti Kaljulaid Kadriorus Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Federica Mogheriniga. Kohtumisel keskenduti nii Euroopa Liidu sisestele arengutele kui ka sellele, millist rolli mängib ja peaks Euroopa Liit mängima maailmas laiemalt.

]]>
EST Pressiteated Fri, 12 May 2017 06:31:11 +0000
Riigipea ülendas Meelis Kiili kindralmajoriks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13249-2017-05-08-13-30-04 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13249-2017-05-08-13-30-04 President Kersti Kaljulaid kirjutas täna alla käskkirjale, millega ülendas kaitseväe juhataja ettepanekul Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili kindralmajoriks.

]]>
EST Pressiteated Mon, 08 May 2017 10:29:36 +0000
Vabariigi President arutas kohtumisel Poola peaministriga ühiste taristuprojektide tulevikku https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13247-2017-05-08-11-28-08 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13247-2017-05-08-11-28-08 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Poola peaministri Beata Szydłoga. Kohtumisel keskenduti kahe riigi koostööle nii julgeoleku valdkonnas kui ka suurtele taristuprojektidele nagu Rail Balticu ehitus ja Balti energiavõrkude ühendamine Lääne-Euroopaga.

]]>
EST Pressiteated Mon, 08 May 2017 08:27:32 +0000
Vabariigi President: Euroopa Liidu tugevus tuleb välja kriiside ajal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13245-2017-05-05-21-41-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13245-2017-05-05-21-41-13 President Kersti Kaljulaid pidas eile õhtul Firenzes European University Institute'i korraldatud Euroopa Liidu tulevikule keskenduval konverentsil The State of the Union kõne, milles tutvustas Eesti prioriteete Euroopa Liidu eesistujana ning rõhutas, et läbi ajaloo on Euroopa Liit näidanud oma tugevust ja ühtsust just neil perioodidel, kui ühised väärtused ja huvid on kõige rohkem ohus.

]]>
EST Pressiteated Fri, 05 May 2017 18:38:20 +0000
Vabariigi President on töövisiidil Šveitsis ja Itaalias https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13239-2017-05-03-04-25-15 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13239-2017-05-03-04-25-15 President Kersti Kaljulaid sõidab täna neljapäevasele töövisiidile Šveitsi ja Itaaliasse. Visiidi käigus esineb ta ettekandega St. Galleni Ülikoolis toimuval rahvusvahelisel juhtimiskonverentsil St. Gallen Symposium ja peab kõne Firenzes State of the Union konverentsil.

]]>
EST Pressiteated Wed, 03 May 2017 01:24:19 +0000
Riigipea kuulutas välja planeerimisseaduse ning keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse muutmise seaduse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13238-2017-05-02-14-46-12 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13238-2017-05-02-14-46-12 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja planeerimisseaduse ning keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse muutmise seaduse, mis võimaldab kohalikul omavalitsusel, rahandusministeeriumil või muul valitsusasutusel sõlmida huvitatud isikuga eraõiguslik leping, mille kohaselt kohustub isik katma planeeringu koostamise tellimisega ja mõjude hindamisega seotud kulud.

]]>
EST Pressiteated Tue, 02 May 2017 11:45:37 +0000
Piltuudis: Riigipea andis Arnaud Coustillière’ile üle riikliku teenetemärgi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13226-2017-04-26-13-26-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13226-2017-04-26-13-26-41 President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus küberkaitsealase koostöö edendajale, viitseadmiral Arnaud Coustillière'ile üle talle 2017. aastal omistatud Kotkaristi III klassi teenetemärgi.

]]>
EST Pressiteated Wed, 26 Apr 2017 10:26:14 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Hondurase, Paraguai ja Kambodža suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13223-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-hondurase-paraguai-ja-kamboda-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13223-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-hondurase-paraguai-ja-kamboda-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Brüsselis resideeriv Hondurase Vabariigi suursaadik Roberto Ochoa Madrid, Berliinis resideeriv Paraguai Vabariigi suursaadik Fernando Daniel Ojeda Cáceres ja Moskvas resideeriv Kambodža Kuningriigi suursaadik Ker Vicseth.

]]>
EST Pressiteated Wed, 26 Apr 2017 07:13:58 +0000
President Kaljulaid kohtus USA esindajatekoja spiikri Paul Ryaniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13221-president-kaljulaid-kohtus-usa-esindajatekoja-spiikri-paul-ryaniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13221-president-kaljulaid-kohtus-usa-esindajatekoja-spiikri-paul-ryaniga President Kersti Kaljulaid kohtus eile õhtul Kadriorus USA esindajatekoja spiikri Paul Ryaniga. Riigipea rõhutas kohtumisel Atlandi-ülese koostöö olulisust ning tänas USA esindajaid tugeva panuse eest läänemaailma julgeoleku tagamisel.

]]>
EST Pressiteated Sun, 23 Apr 2017 02:00:12 +0000
Vabariigi President kohtus Kadriorus Ühendkuningriigi kaitseministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13213-2017-04-20-10-59-10 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13213-2017-04-20-10-59-10 Vabariigi President kohtus täna hommikul Kadriorus Ühendkuningriigi kaitseminister Michael Falloniga, et tänada Ühendkuningriike NATO pataljoni lahingugrupi mehitamise eest ja toonitada, et kahe riigi kaitsekoostöö on olnud suurepärane. Koos arutati nii arenguid NATO-s kui ka regiooni julgeolekuolukorda laiemalt, samuti kahe riigi koostööd ning Brexiti-küsimusi.

]]>
EST Pressiteated Thu, 20 Apr 2017 07:58:38 +0000
Vabariigi President: riigikaitse algab meie kodanike väärtustest ja kaitsetahtest https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13210-2017-04-19-17-35-15 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13210-2017-04-19-17-35-15 President Kersti Kaljulaid osales täna Carolin Illenzeeri Fondi korraldatud heategevuslikul õhtusöögil.

]]>
EST Pressiteated Wed, 19 Apr 2017 14:33:24 +0000
President Kaljulaid Liibanoni suunduvale kaitseväe üksusele: teie panus on väga oluline https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13208-2017-04-19-10-14-30 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13208-2017-04-19-10-14-30 "Olete suuremad kui üks jalaväerühm. Esindate Liibanonis tervet Eestit, UNIFILi Iiri-Soome ühispataljonis aga tervet NATO-t. Olete üks meie välispoliitika tööriistu selles regioonis," ütles president Kersti Kaljulaid täna Paldiskis kaitseväe üksusele, mis suundub ÜRO rahuvalvemissioonile UNIFIL, et hoida rahu Iisreali-Liibanoni piiri ääres.

]]>
EST Pressiteated Wed, 19 Apr 2017 07:13:45 +0000
Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja noore kultuuritegelase preemia konkursi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13207-2017-04-19-09-20-07 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13207-2017-04-19-09-20-07 Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi noore kultuuritegelase preemiale summas 5000 eurot. Taotluste esitamise tähtaeg on 22. mai 2017.

]]>
EST Pressiteated Wed, 19 Apr 2017 06:19:17 +0000
Piltuudis: Riigipea kohtus Kadriorus Riigikogu põhiseaduskomisjoniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13204-2017-04-18-14-47-41 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13204-2017-04-18-14-47-41 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Riigikogu põhiseaduskomisjoniga, kelle portfelli kuulub ka peagi teoks saav haldusreform.

]]>
EST Pressiteated Tue, 18 Apr 2017 11:42:03 +0000
Vabariigi President kohtus Hiina Rahvavabariigi asepeaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13195-vabariigi-president-kohtus-hiina-rahvavabariigi-asepeaministriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13195-vabariigi-president-kohtus-hiina-rahvavabariigi-asepeaministriga Täna õhtul kohtus president Kersti Kaljulaid Kadriorus Hiina Rahvavabariigi asepeaminister Zhang Gaoli'ga. Kohtumisel arutati kahe riigi majandussuhteid ning Hiina ja Euroopa Liidu koostööd laiemalt.

]]>
EST Pressiteated Thu, 13 Apr 2017 14:00:32 +0000
Vabariigi President külastas Kaitseliitu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13188-2017-04-12-10-38-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13188-2017-04-12-10-38-22 Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus eile, 11. aprillil Kaitseliidu peastaabis Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiiliga, kes andis presidendile Kaitseliidu tegevusest ülevaate.

]]>
EST Pressiteated Wed, 12 Apr 2017 07:37:07 +0000
President Kaljulaid: Eesti julgeolekuolukord on hetkel rahulik https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13187-president-kaljulaid-eesti-julgeolekuolukord-on-hetkel-rahulik https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13187-president-kaljulaid-eesti-julgeolekuolukord-on-hetkel-rahulik Täna kogunes Kadriorus Jääkeldris riigipea kutsel riigikaitse nõukogu, mille fookuses olid viimase nädala sündmused Süürias ning nende mõju Euroopa ja lähiümbruse julgeolekusituatsioonile, aga ka terroriaktid Peterburis ja Stockholmis.

]]>
EST Pressiteated Mon, 10 Apr 2017 07:59:32 +0000
President Kersti Kaljulaidi avaldus seoses sündmustega Süürias https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13179-2017-04-07-09-43-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13179-2017-04-07-09-43-02 Kolme päeva eest Assadi režiimi vastutusel korraldatud keemiarelva rünnak oma rahva vastu on koletu kuritegu, millel pole mingit õigustust. Mitte mingisugust. Senine 2013. aastal sõlmitud rahvusvaheline kokkulepe, millega Süüria loobus keemiarelvadest, on olnud vaid tühi jutt.

]]>
EST Pressiteated Fri, 07 Apr 2017 06:39:00 +0000
President Kaljulaid: iga sinililleõis loeb https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13177-2017-04-06-17-32-53 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13177-2017-04-06-17-32-53 Täna Tallinnas Vabaduse väljakul Sinilillekampaania avaüritusel osalenud president Kersti Kaljulaidi sõnul on tähtis näidata oma hoolivust ja lugupidamist nii kogu riigi kui ka riigi eest seisnud veteranide vastu.

]]>
EST Pressiteated Thu, 06 Apr 2017 14:31:28 +0000
President Kaljulaid andis üle rahvaluule kogumispreemiad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13175-2017-04-04-13-51-14 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13175-2017-04-04-13-51-14 "Rahvapärimust kogudes hindame ja hoiame neid teadmisi ning kogemusi, millel põhinevad meie väärtushinnangud ja millele on rajatud Eesti riik," ütles president Kersti Kaljulaid, kes andis täna Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis üle iga-aastased rahvaluule kogumispreemiad.

]]>
EST Pressiteated Tue, 04 Apr 2017 10:49:38 +0000
President Kaljulaid kutsub põhikooliõpilasi heategevusjooksule https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13173-2017-04-03-11-40-19 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13173-2017-04-03-11-40-19 President Kersti Kaljulaid kutsub 5.-9. klasside õpilasi osalema 11. mail toimuval üle-eestilisel heategevuslikul teatejooksul, millega kogutakse annetusi liikumisvõime kaotanud laste taastusraviks.

]]>
EST Pressiteated Mon, 03 Apr 2017 08:39:20 +0000
Vabariigi President külastab kolmapäeval Põlvamaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13169-2017-04-03-09-27-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13169-2017-04-03-09-27-31 President Kersti Kaljulaid sõidab kolmapäeval visiidile Põlvamaale, kus külastab haridusasutusi ning kohtub omavalitsusjuhtide, ettevõtjate ja vabakonna esindajatega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 03 Apr 2017 06:25:31 +0000
President Kaljulaid kohtus Euroopa Komisjoni julgeolekuvoliniku Julian Kingiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13160-president-kaljulaid-kohtus-euroopa-komisjoni-julgeolekuvoliniku-julian-kingiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13160-president-kaljulaid-kohtus-euroopa-komisjoni-julgeolekuvoliniku-julian-kingiga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Euroopa Komisjoni julgeolekuvoliniku Sir Julian King'iga. Kohtumisel räägiti peagi algavast Eesti eesistumisest Euroopa Liidus. Arutelu fookuses oli küberjulgeoleku tagamine ja võimalused EL-i digiühenduste turvalisuse suurendamine. Volinik oli hästi kursis Eesti digilahendustega alustades kasvõi e-politsei võimalustega, millesarnast enamikes EL-i riikides juurutatud pole.

]]>
EST Pressiteated Fri, 31 Mar 2017 10:48:58 +0000
Riigipea Tallinn Music Week konverentsil: Näidake, mida tähendab tõeline kampaania meie linna tuleviku nimel! https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13158-2017-03-31-09-17-38 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13158-2017-03-31-09-17-38 "Tallinn Music Week on uue ühiskonna katsepolügoon, otsides lahendust igale vastuolule ja tehes ruumi igale eriarvamusele. Näidake, mida tähendab tõeline kampaania meie linna tuleviku nimel. Ajage latt kõrgeks, siis on sügisel hea vaadata, kas traditsiooniline väitlusvorm – kohalikud valimised – saab ka sellest üle," ütles president Kersti Kaljulaid täna Vene Kultuurikeskuses Tallinn Music Week konverentsi Creative Impact avakõnes.

]]>
EST Pressiteated Fri, 31 Mar 2017 06:16:41 +0000
Piltuudis: Riigipea valmistas erivajadusega inimeste töökeskuses sinilille rinnamärgi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13156-2017-03-29-16-31-09 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13156-2017-03-29-16-31-09 President Kersti Kaljulaid külastas täna Läänemaal Uuemõisas erivajadustega inimeste töökeskust ning valmistas Eesti veteranide toetussümboli ja Anname Au! kampaania tunnusmärgi – sinilille.

]]>
EST Pressiteated Wed, 29 Mar 2017 13:29:05 +0000
Vabariigi President külastab sel nädalal Läänemaad ja Hiiumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13153-2017-03-28-04-37-30 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13153-2017-03-28-04-37-30 President Kersti Kaljulaid on sel kolmapäeval ja neljapäeval ringsõidul Läänemaal ja Hiiumaal, kus ta kohtub vabakonna esindajate, ettevõtjate ning omavalitsusjuhtidega.

]]>
EST Pressiteated Tue, 28 Mar 2017 01:33:56 +0000
President Kaljulaid osaleb täna ja homme Brüsselis Atlandi-ülese koostöö tippüritusel https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13142-2017-03-23-08-03-42 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13142-2017-03-23-08-03-42 Vabariigi President Kersti Kaljulaid sõitis täna hommikul Brüsselisse, kus osaleb iga-aastasel Atlandi-ülesel kõrgetasemelisel välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil Brüsseli Foorum.

]]>
EST Pressiteated Thu, 23 Mar 2017 06:03:20 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Hispaania, Sri Lanka ja Egiptuse suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13136-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-hispaania-sri-lanka-ja-egiptuse-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13136-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-hispaania-sri-lanka-ja-egiptuse-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Tallinnas resideeriv Hispaania Kuningriigi suursaadik Teresa Orjales Vidal, Stockholmis resideeriv Sri Lanka Demokraatliku Sotsialistliku Vabariigi suursaadik Renuka Damayanthie Rajapakse ja Helsingis resideeriv Egiptuse Araabia Vabariigi suursaadik Sherif Yehia Refaat.

]]>
EST Pressiteated Tue, 21 Mar 2017 11:09:55 +0000
President Kaljulaid: keelekümblusprojektid Valga-Valka piirialal on eeskujuks kogu Eestile https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13132-2017-03-17-11-32-35 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13132-2017-03-17-11-32-35 "Alus- ja huvihariduse korraldus eesti-, vene- ja lätikeelsete laste õpetamisel Valgas ning Valkas on heaks eeskujuks ka teistele Eesti piirkondadele, kus elab erineva emakeelega lapsi," ütles president Kersti Kaljulaid, kes viibib kahepäevasel ringisõidul Valgamaal ja külastas täna Valga Pääsukese lasteaeda ning Valka kunstikooli.

]]>
EST Pressiteated Fri, 17 Mar 2017 09:31:51 +0000
Piltuudis: Riigipea kohtus Kadriorus teatrirahvaga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13128-piltuudis-riigipea-kohtus-kadriorus-teatrirahvaga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13128-piltuudis-riigipea-kohtus-kadriorus-teatrirahvaga Eesti Etendusasutuste Liidu eestvõttel toovad teatrid vabariigi sajandaks sünnipäevaks publiku ette Eesti Vabariigi sajandipikkuse loo. Teatrirahvas kogunes täna Vabariigi Presidendi Kantselei ette, et anda president Kersti Kaljulaidile üle esimene ühispilet kõigile "Sajandi loo" lavastustele.

]]>
EST Pressiteated Wed, 15 Mar 2017 14:02:38 +0000
Vabariigi President: töö ja töötamine on kiires muutumises https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13127-2017-03-15-14-00-37 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13127-2017-03-15-14-00-37 Vabariigi President Kersti Kaljulaid ütles Tööandjate aastakonverentsil "Tuulelohe lend - Töö lõpp?" peetud kõnes, et juba praegu sündivate laste tööikka jõudmisel on arusaamine tööst, töötamisest ja riigi ülesannetest sellega hakkama saamisel oluliselt muutunud.

]]>
EST Pressiteated Wed, 15 Mar 2017 11:58:52 +0000
Vabariigi President: haldusreformi keskmeks peavad saama kogukonnad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13125-vabariigi-president-haldusreformi-keskmeks-peavad-saama-kogukonnad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13125-vabariigi-president-haldusreformi-keskmeks-peavad-saama-kogukonnad Vabariigi President Kersti Kaljulaid ütles täna 13. linnade-valdade päevade avakõnes, et kohaliku omavalitsuse puhul on olulised nii "kohalik", "oma", kui "valitsus". "Haldusreformi kiiluvees – või veelgi enam, selle plaani tuumana – on meil harukordne võimalus kujundada Eesti kohalik haldus ja avalikud teenused selliseks nagu on meile 21. sajandil jõukohane ja vajalik," sõnas ta.

]]>
EST Pressiteated Wed, 15 Mar 2017 10:28:09 +0000
President Kaljulaid emakeelepäeval: keel püsib elujõulisena vaid seda jagades https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13123-2017-03-15-08-39-06 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13123-2017-03-15-08-39-06 Vabariigi President Kersti Kaljulaid ütles emakeelepäeval Kadrioru Kunstimuuseumis kõneldes, et 21. sajand on informatsiooni ja rändamise sajand ning seetõttu tuleb meil hoida eesti keelt teisiti kui varem. Riigipea rõhutas, et oluline on Eestis elavatele teise emakeelega lastele anda võimalus omandada eesti keele oskus juba enne kooli.

]]>
EST Pressiteated Wed, 15 Mar 2017 06:35:38 +0000
Piltuudis: Riigipea kohtus Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhataja kindral Curtis Scaparrottiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13119-2017-03-14-12-35-44 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13119-2017-03-14-12-35-44 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhataja kindral Curtis Scaparrottiga.

]]>
EST Pressiteated Tue, 14 Mar 2017 10:34:07 +0000
Vabariigi President külastab sel nädalal Valgamaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13116-2017-03-14-11-55-13 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13116-2017-03-14-11-55-13 President Kersti Kaljulaid on sel neljapäeval ja reedel ringsõidul Valgamaal, kus ta kohtub vabakonna esindajate, ettevõtjate ning omavalitsusjuhtidega.

]]>
EST Pressiteated Tue, 14 Mar 2017 09:53:48 +0000
President Kaljulaid kohtus täna Beirutis Liibanoni presidendi Michel Aouni ja peaminister Saad Haririga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13113-2017-03-10-11-55-03 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13113-2017-03-10-11-55-03 Kohtumisel Liibanoni president Aouniga õnnitles Eesti riigipea Aouni ametisse asumise puhul ning tunnustas Liibanoni oskust suurte väljakutsetega hakkamasaamisel niivõrd keerulises regioonis. "Eesti on hea meelega valmis jagama oma kogemusi ja sisulisi teadmisi digitaalse ühiskonna ülesehitamisel," ütles president Kaljulaid kohtumisel ning kutsus Liibanoni esindajaid ka Eestisse meie infoühiskonna arengutega tutvuma.

]]>
EST Pressiteated Fri, 10 Mar 2017 09:54:09 +0000
Vabariigi President külastab Liibanonis missioonil viibivaid Eesti kaitseväelasi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13105-2017-03-09-06-40-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13105-2017-03-09-06-40-54 President Kersti Kaljulaid sõitis täna visiidile Liibanoni, kus kohtub UNIFIL missioonil teenivate Eesti kaitseväelastega. Lisaks on kavas kohtumised Liibanoni presidendi ja peaministriga.

]]>
EST Pressiteated Thu, 09 Mar 2017 04:40:24 +0000
President Kaljulaid: Eesti ja Soome koostöö on palju rohkem kui Talsinki https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13104-2017-03-08-13-15-11 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13104-2017-03-08-13-15-11 Vabariigi President külastas Soome riigivisiidi käigus Tamperet, kus kohtus linnajuhtidega ning tutvus sealse tehnikaülikooliga. Riigipea osales ka ülikooli, omavalitsuse ja ettevõtete vahelise koostöö teemalisel arutelul.

]]>
EST Pressiteated Wed, 08 Mar 2017 11:14:06 +0000
Afganistanis raskelt vigastada saanud endine kaitseväelane sai Vabariigi Presidendilt armu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13102-2017-03-07-13-50-18 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13102-2017-03-07-13-50-18 President Kersti Kaljulaid andis eilse otsusega armu laskemoona ja lõhkeseadeldise ebaseadusliku käitlemise eest süüdi mõistetud endisele missioonisõdurile Aleksander Ilvesele ning vabastas ta tingimisi vanglakaristuse kandmisest.

]]>
EST Pressiteated Tue, 07 Mar 2017 11:49:51 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Guatemala ja Vietnami suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13057-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-guatemala-ja-vietnami-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13057-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-guatemala-ja-vietnami-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus üle oma volikirjad Stockholmis resideeriv Guatemala Vabariigi suursaadik Francisco Roberto Gross Hernández-Kramer ja Helsingis resideeriv Vietnami Sotsialistliku Vabariigi suursaadik Phạm Thị Ngọc Bích.

]]>
EST Pressiteated Wed, 15 Feb 2017 08:05:15 +0000
Riigikaitse nõukogus arutati Eesti ettevalmistusi NATO liitlasvägede saabumiseks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13052-2017-02-10-16-02-33 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13052-2017-02-10-16-02-33 Täna kogunes Vabariigi Presidendi kutsel Riigikaitse nõukogu, kus kaitseminister ja kaitseväe juhataja andsid ülevaate täiendavate NATO liitlasvägede saabumisest Eestisse vastavalt Alliansi otsusele möödunud aasta Varssavi tippkohtumisel.

]]>
EST Pressiteated Fri, 10 Feb 2017 14:01:49 +0000
Eesti tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega 113 inimest https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13039-2017-02-09-07-14-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13039-2017-02-09-07-14-40 President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

]]>
EST Pressiteated Thu, 09 Feb 2017 05:11:42 +0000
President Kaljulaid kohtub homme Riias Balti ja Saksamaa kolleegidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13037-president-kaljulaid-kohtub-homme-riias-balti-ja-saksamaa-kolleegidega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/13037-president-kaljulaid-kohtub-homme-riias-balti-ja-saksamaa-kolleegidega Vabariigi President Kersti Kaljulaid osaleb homme Riias kolme Balti riigi presidentide kohtumisel. Seejärel kohtuvad riigipead ka Saksamaa presidendi Joachim Gauckiga.

]]>
EST Pressiteated Wed, 08 Feb 2017 14:04:26 +0000
President Kaljulaid: tähtis on võidelda lapiku maailma teooriate vastu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12909-2017-02-06-14-57-18 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12909-2017-02-06-14-57-18 "Teadusele mõtlen viimasel ajal väga palju, sest maailm kasvatab inimesi, kes ei tee vahet teadusel ja pseudoteadusel. Väga oluline on aidata inimestel eristada teadust meelelahutusest," ütles president Kersti Kaljulaid täna Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemiaid üle andes.

]]>
EST Pressiteated Mon, 06 Feb 2017 12:56:35 +0000
President Kaljulaid annab esmaspäeval üle noore teadlase preemiad ja noore IT-teadlase preemia https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12903-2017-02-03-10-33-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12903-2017-02-03-10-33-51 Esmaspäeval, 6. veebruaril annab president Kersti Kaljulaid Kadriorus vanemteadur Tõnu Eskole üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemia, vanemteadur Heli Luknerile noore teadlase eripreemia teadusliku mõtteviisi populariseerimise eest ning vanemteadur Maksim Jenihhinile noore IT-teadlase eripreemia.

]]>
EST Pressiteated Fri, 03 Feb 2017 08:29:47 +0000
Vabariigi President Tartu rahust: see on Eesti diplomaatia kaalukamaid saavutusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12900-vabariigi-president-tartu-rahust-see-on-eesti-diplomaatia-kaalukamaid-saavutusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12900-vabariigi-president-tartu-rahust-see-on-eesti-diplomaatia-kaalukamaid-saavutusi President Kersti Kaljulaid ütles täna Tartu rahu 97. aastapäevale pühendatud vastuvõtul Estonia kontserdisaalis, et meie saatus on kaitsta turvalisust. Mille eest, mille vastu ja mil moel, selgub igal hommikul uuesti.

]]>
EST Pressiteated Thu, 02 Feb 2017 15:33:05 +0000
President Kaljulaid külastas Pärnumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12896-2017-02-02-13-15-59 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12896-2017-02-02-13-15-59 President Kersti Kaljulaid külastas täna Pärnumaa visiidi käigus kohalikke ettevõtteid ja haridusasutusi, kohtus vabakonna esindajate ja omavalitsuste juhtidega ning viis pärja Pärnu Vabadussõja mälestussamba juurde.

]]>
EST Pressiteated Thu, 02 Feb 2017 11:15:20 +0000
President Kaljulaid: oskus mõelda on eluks kõige vajalikum oskus https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12895-2017-02-02-13-06-16 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12895-2017-02-02-13-06-16 Täna Pärnus 10. Haridusjuhtide Aastakonverentsi avades rõhutas president Kersti Kaljulaid põhikooli lõpetajate headest PISA testide tulemustest rääkides, et PISA test analüüsib ka oskust õpitut rakendada. "Oskus mõelda ongi kõige vajalikum oskus, mida me elus vajame," lisas riigipea.

]]>
EST Pressiteated Thu, 02 Feb 2017 11:05:31 +0000
President Kaljulaid Noora avamisel: ajapilt tuhmub kui teda kirja ei panda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12893-president-kaljulaid-noora-avamisel-ajapilt-tuhmub-kui-teda-kirja-ei-panda https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12893-president-kaljulaid-noora-avamisel-ajapilt-tuhmub-kui-teda-kirja-ei-panda Täna Tartus Rahvusarhiivi uut hoonet avades lausus president Kersti Kaljulaid, et ajapilt seisab inimeste silme ees üsna kaua ja üsna muutumatuna, aga ühel hetkel ta tuhmub, kui teda ei panda kirja. "Mida rohkem on neid, kelle pilt saab ka sõnades talletatud, seda objektiivsem ja nüansseeritum on meie hilisem mõistmine. Selle pärast on tähtis, et mälu oleks alati erapooletu ja et kõikide aegade otsustajad annaksid võimaluse hoida alles nii arvamus kui eriarvamus, ühteviisi päevalehes kui ka kõvade kaante vahel," lisas riigipea.

]]>
EST Pressiteated Wed, 01 Feb 2017 12:04:58 +0000
President Kaljulaid kohtus Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12886-2017-01-31-11-58-26 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12886-2017-01-31-11-58-26 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga. Kohtumisel arutati Euroopa Liidu tulevikku, transatlantilist koostööd, vabakaubandust puudutavaid küsimusi ning Venemaa sanktsioonide teemat.

]]>
EST Pressiteated Tue, 31 Jan 2017 09:57:58 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Namiibia ja Tšiili suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12885-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-namiibia-ja-tiili-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12885-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-namiibia-ja-tiili-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Helsingis resideerivad Namiibia Vabariigi suursaadik Bonny Haufiku ja Tšiili Vabariigi suursaadik Eduardo Gálvez.

]]>
EST Pressiteated Tue, 31 Jan 2017 08:08:25 +0000
Vabariigi President külastab sel nädalal Pärnu- ja Raplamaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12884-2017-01-31-08-49-03 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12884-2017-01-31-08-49-03 President Kersti Kaljulaid on neljapäeval ringsõidul Pärnumaal ning reedel Raplamaal. Visiidi käigus külastab ta erinevaid ettevõtteid ja haridusasutusi, kohtub vabakonna esindajate ning omavalitsuste juhtidega. Riigipea avab Pärnus ka 10. Haridusjuhtide Aastakonverentsi.

]]>
EST Pressiteated Tue, 31 Jan 2017 06:48:37 +0000
Piltuudis: President Kaljulaid kohtus Leedu peaministri Saulius Skvernelisega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12880-piltuudis-president-kaljulaid-kohtus-leedu-peaministri-saulius-skvernelisega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12880-piltuudis-president-kaljulaid-kohtus-leedu-peaministri-saulius-skvernelisega President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Leedu Vabariigi peaministri Saulius Skvernelisega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 30 Jan 2017 13:16:33 +0000
President Kaljulaid: Rootsi ja Eesti on tihedalt põimunud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12876-2017-01-26-12-43-12 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12876-2017-01-26-12-43-12 Vabariigi President Kersti Kaljulaid on täna töövisiidil Rootsi Kuningriigis, kus kohtus riigijuhtide, ettevõtjate ja Eesti kogukonnaga.

]]>
EST Pressiteated Thu, 26 Jan 2017 10:40:36 +0000
President Kaljulaid sõidab töövisiidile Rootsi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12872-2017-01-24-09-12-42 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12872-2017-01-24-09-12-42 President Kersti Kaljulaid alustab sel kolmapäeval kahepäevast töövisiiti Rootsi Kuningriiki, mille keskmes on mitmed kõrgetasemelised kohtumised.

]]>
EST Pressiteated Tue, 24 Jan 2017 07:12:16 +0000
President Kaljulaid: Ukraina peab saama ise otsustada oma saatuse üle https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12868-2017-01-23-12-20-31 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12868-2017-01-23-12-20-31 Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi ja Ukraina riigipea Petro Porošenko tänasel kohtumisel keskenduti olukorrale Ida-Ukrainas, Ukraina ja Euroopa Liidu vahelistele suhetele ning reformide elluviimisele Ukrainas.

]]>
EST Pressiteated Mon, 23 Jan 2017 10:19:13 +0000
President Kaljulaid õnnitles president Donald Trumpi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12861-2017-01-20-16-11-15 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12861-2017-01-20-16-11-15 President Kersti Kaljulaid saatis täna õnnitluskirja Ameerika Ühendriikide 45. presidendile Donald Trumpile tema ametisse astumise puhul.

]]>
EST Pressiteated Fri, 20 Jan 2017 14:10:46 +0000
President Kaljulaid: Järvamaal on tugevad kogukonnad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12858-2017-01-19-08-17-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12858-2017-01-19-08-17-40 Eile külastas Vabariigi President Järvamaad, kus tutvus kohalike ettevõtete, asutuste ja kodanikuaktivistidega. Riigipea sõnul paistab Järvamaa silma tugevate kogukondadega, kes tahavad ise oma piirkonna jaoks midagi ära teha.

]]>
EST Pressiteated Thu, 19 Jan 2017 06:16:47 +0000
Vabariigi President külastab sel nädalal Järva- ja Viljandimaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12853-2017-01-16-11-57-52 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12853-2017-01-16-11-57-52 Vabariigi President Kersti Kaljulaid on kolmapäeval ringsõidul Järvamaal ning neljapäeval Viljandimaal. Visiidi käigus külastab ta erinevaid ettevõtteid ja asutusi, kohtub vabakonna esindajate ning kohalike omavalitsuste juhtidega.

]]>
EST Pressiteated Mon, 16 Jan 2017 09:57:13 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Tšehhi, Portugali ja Korea suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12847-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-tehhi-portugali-ja-korea-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12847-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-tehhi-portugali-ja-korea-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Tallinnas resideeriv Tšehhi Vabariigi suursaadik Gabriela Tománková ja Helsingis resideerivad Portugali Vabariigi suursaadik António Costa Moura ning Korea Vabariigi suursaadik Kim Soo-Gwon.

]]>
EST Pressiteated Thu, 12 Jan 2017 15:01:57 +0000
Piltuudis: Riigipea kohtus Iisraeli spiikri Yuli-Yoel Edelsteiniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12846-piltuudis-riigipea-kohtus-iisraeli-spiikri-yuli-yoel-edelsteiniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12846-piltuudis-riigipea-kohtus-iisraeli-spiikri-yuli-yoel-edelsteiniga President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Iisraeli parlamendi Knesseti esimehe Yuli-Yoel Edelsteiniga, kes viibib Eestis kahepäevasel visiidil.

]]>
EST Pressiteated Thu, 12 Jan 2017 14:56:09 +0000
Riigipea kuulutas välja tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12837-2016-12-23-10-24-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12837-2016-12-23-10-24-02 "Olen seisukohal, et jättes selle seaduse välja kuulutamata, sekkuksin ma fiskaalpoliitikasse määral, milleks põhiseadus mulle õigust ei anna," ütles president Kersti Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 23 Dec 2016 08:20:43 +0000
Piltuudis: President Kaljulaid kohtus Riigikogu väliskomisjoniga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12831-2016-12-22-13-28-27 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12831-2016-12-22-13-28-27 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Riigikogu väliskomisjoniga. Arutluse all oli rahvusvaheline olukord ning 2016. aastal toimunud arengud laiemalt, samuti järgmiseks aastaks seatud plaanid. Ühiselt leiti, et Eestile on jätkuvalt oluline julgeoleku kindlustamine – eelkõige oma NATO liikmelisuse kaudu, ühtsuse tagamine Euroopas ning heade transatlantiliste suhete hoidmine.

]]>
EST Pressiteated Thu, 22 Dec 2016 11:23:43 +0000
Piltuudis: President Kaljulaid kohtus Brexiti pealäbirääkija Michel Barnieriga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12817-2016-12-20-16-01-09 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12817-2016-12-20-16-01-09 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise pealäbirääkija Michel Barnieriga.

]]>
EST Pressiteated Tue, 20 Dec 2016 14:00:34 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Itaalia, Lõuna-Aafrika, Austraalia ja Armeenia suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12814-2016-12-20-12-10-45 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12814-2016-12-20-12-10-45 President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Tallinnas resideeriv Itaalia Vabariigi suursaadik Filippo Formica, Helsingis resideeriv Lõuna-Aafrika Vabariigi suursaadik Carmen Jolene Smidt, Stockholmis resideeriv Austraalia Ühenduse suursaadik Jonathan Charles Kenna ja Vilniuses resideeriv Armeenia Vabariigi suursaadik Tigran Mkrtchyan.

]]>
EST Pressiteated Tue, 20 Dec 2016 10:10:05 +0000
President Kaljulaid avaldas Saksamaale kaastunnet: me kõik leiname sellel süngel pühade-eelsel päeval https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12810-2016-12-20-05-22-16 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12810-2016-12-20-05-22-16 President Kersti Kaljulaid saatis Saksamaa presidendile Joachim Gauckile kaastundekirja seoses Berliini jõuluturul toimunud rünnakuga, milles on nii hukkunuid kui ka vigastatuid.

]]>
EST Pressiteated Tue, 20 Dec 2016 03:21:47 +0000
President Kaljulaid mõistis hukka Venemaa suursaadiku tapmise https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12808-2016-12-19-20-18-53 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12808-2016-12-19-20-18-53 President Kersti Kaljulaid mõistis hukka Venemaa suursaadiku Andrei Karlovi tapmise Ankaras.

]]>
EST Pressiteated Mon, 19 Dec 2016 18:15:59 +0000
Noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale saab kandideerida 2. jaanuarini https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12807-noore-teadlase-preemiale-ja-noore-it-teadlase-eripreemiale-saab-kandideerida-2-jaanuarini https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12807-noore-teadlase-preemiale-ja-noore-it-teadlase-eripreemiale-saab-kandideerida-2-jaanuarini Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu pikendas noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale kandideerimise tähtaega 2. jaanuarini.

]]>
EST Pressiteated Mon, 19 Dec 2016 07:36:20 +0000
Vabariigi Presidendi jõulukaart kannab pealkirja "Maa, mis kõlab kokku" https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12802-2016-12-16-12-25-52 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12802-2016-12-16-12-25-52 President Kersti Kaljulaidi jõulukaart kannab pealkirja "Maa, mis kõlab kokku", olles temaatiline jätk riigipea ametisseastumise kõnele, mis meenutas lihtsat tõde – koos tegemine ja ühine panustamine loob meile soovitud Eesti.

]]>
EST Pressiteated Fri, 16 Dec 2016 10:24:49 +0000
Vabariigi Presidendi õigusnõunikuks saab Paloma Krõõt Tupay https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12798-2016-12-15-10-24-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12798-2016-12-15-10-24-51 Tänasest asub Vabariigi Presidendi õigusnõuniku ametikohale Paloma Krõõt Tupay. Õigusnõunikuna hakkab ta nõustama presidenti riigiõiguse ja põhiseaduslike institutsioonide küsimustes.

]]>
EST Pressiteated Thu, 15 Dec 2016 08:24:14 +0000
Vabariigi President külastab Harjumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12796-2016-12-13-15-21-47 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12796-2016-12-13-15-21-47 President Kersti Kaljulaid teeb neljapäeval ja reedel oma kolmanda siseriikliku visiidi, külastades Harjumaad.

]]>
EST Pressiteated Tue, 13 Dec 2016 13:21:23 +0000
Riigikaitse nõukogu arutas energia varustuskindluse küsimusi https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12790-2016-12-12-16-45-00 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12790-2016-12-12-16-45-00 Vabariigi President Kersti Kaljulaidi kutsel kogunes täna Kadriorus Jääkeldris Riigikaitse nõukogu, et arutada energia varustuskindluse küsimusi.

]]>
EST Pressiteated Mon, 12 Dec 2016 14:44:24 +0000
Riigipea avaldas Türgile kaastunnet https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12787-2016-12-11-11-00-26 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12787-2016-12-11-11-00-26 President Kersti Kaljulaid saatis Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoğanile kaastundekirja seoses Istanbuli kesklinnas toimunud plahvatustega, mille tagajärjel on nii vigastatuid kui ka hukkunuid.

]]>
EST Pressiteated Sun, 11 Dec 2016 08:54:33 +0000
Riigipea kuulutas inimõiguste aastakonverentsil välja seaduse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12781-2016-12-09-11-40-11 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12781-2016-12-09-11-40-11 Inimõiguste aastakonverentsi patroon president Kersti Kaljulaid kuulutas konverentsile kogunenute ees välja väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seaduse muutmise seaduse. "Riigipeana on mul hea meel see seadus siin ja praegu välja kuulutada: inimõiguste päeva eel, inimõigustele pühendatud konverentsil," ütles president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 09 Dec 2016 09:37:38 +0000
President Kaljulaid: meie tagame NATO kirdenurga turvalisust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12775-president-kaljulaid-meie-tagame-nato-kirdenurga-turvalisust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12775-president-kaljulaid-meie-tagame-nato-kirdenurga-turvalisust President Kersti Kaljulaid kohtus täna Brüsselis NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga. Kohtumisel arutati EL ja NATO koostööd, küberjulgeolekuteemasid ning Varssavi kokkulepete elluviimist.

]]>
EST Pressiteated Thu, 08 Dec 2016 14:25:33 +0000
President Kaljulaid kohtumisel Hollande’iga: me loome üheskoos turvalisust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12772-2016-12-08-05-23-21 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12772-2016-12-08-05-23-21 President Kersti Kaljulaid kohtus eile Prantsuse riigipea Francois Hollande'iga. Kohtumisel keskenduti Euroopa Liidu tulevikule ja rollile maailmapoliitikas, julgeolekuküsimustele ning arutati küberturvalisuse ja e-riigi võimalusi.

]]>
EST Pressiteated Thu, 08 Dec 2016 03:21:55 +0000
President Kaljulaid kohtub täna Pariisis Prantsuse riigipea Francois Hollande’iga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12769-2016-12-07-07-15-05 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12769-2016-12-07-07-15-05 President Kersti Kaljulaid on täna visiidil Prantsumaal, kus ta kohtub Elysee palees Prantsuse presidendi Francois Hollande'iga, osaleb avatud valitsemise partnerluse tippkohtumisel ning Euroopa julgeolekule keskenduval ümarlaual Prantsusmaa Rahvusvaheliste Suhete Instituudis.

]]>
EST Pressiteated Wed, 07 Dec 2016 05:14:45 +0000
President Kaljulaid tunnustas õpilasleiutajaid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12768-2016-12-06-13-28-38 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12768-2016-12-06-13-28-38 President Kersti Kaljulaid andis täna TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory üle auhinnad õpilasleiutajate konkursi ja videokonkursi "Eesti otsib leiutajat!" parimatele. "Selleks, et Eesti riigil saaks endiselt minna väga hästi, on meil vaja 1 miljon leiutajat. Siis on meil vähemalt miljon suurepärast ideed ja kui iga neist suudab tööle rakendada 10 inimest, on maailmas juba 10 miljonit inimest, kes teevad meie leiutisi suuremaks ja puhuvad neile elu sisse. See on ambitsioonikas eesmärk," ütles riigipea õpilastele auhindu üle andes.

]]>
EST Pressiteated Tue, 06 Dec 2016 11:28:07 +0000
Noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale kandideerimiseks on jäänud veel nädal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12766-2016-12-05-12-25-57 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12766-2016-12-05-12-25-57 Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale saab kandideerida 12. detsembrini.

]]>
EST Pressiteated Mon, 05 Dec 2016 10:25:23 +0000
President Kaljulaid tunnustas tänavusi vabatahtlikke https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12760-2016-12-04-15-18-00 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12760-2016-12-04-15-18-00 Üleriigilise vabatahtlike tänuürituse patroon president Kersti Kaljulaid andis täna koos Liikumise Kodukant eestvedajatega Estonia teatri talveaias üle aasta vabatahtlike aumärgid. "Kui arvata kokku – niivõrd, kui kiretu statistika ja uuringud seda teha võimaldavad – üle Eesti vabatahtlike tehtav, võrduks see umbes 10 000 inimese täiskoormusega aastatööga," ütles riigipea.

]]>
EST Pressiteated Sun, 04 Dec 2016 13:16:55 +0000
President reservväelastele: meie heidutus on tõeline, mitte näiv https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12759-2016-12-03-09-13-00 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12759-2016-12-03-09-13-00 President Kersti Kaljulaid külastas täna kaitseväe harjutusala Männikul, kus kohtus lisaõppekogunemisele Okas kogunenud reservväelastega. Lisaks väisas riigipea Ülemistel toimunud Kaitseliidu õppust Põhjatäht.

]]>
EST Pressiteated Sat, 03 Dec 2016 07:01:01 +0000
Riigipea innustas tehnoloogiakonverentsile Slush kogunenuid e-residentideks hakkama https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12752-riigipea-innustas-tehnoloogiakonverentsile-slush-kogunenuid-e-residentideks-hakkama https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12752-riigipea-innustas-tehnoloogiakonverentsile-slush-kogunenuid-e-residentideks-hakkama President Kersti Kaljulaid tutvustas eile õhtul Helsingis regiooni suurima tehnoloogiakonverentsi Slush avaüritusel e-Eesti edulugu ning kutsus osalejaid üles hakkama e-residentideks.

]]>
EST Pressiteated Wed, 30 Nov 2016 03:24:22 +0000
President Kaljulaid avab täna Helsingis rahvusvahelise tehnoloogiakonverentsi Slush https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12748-2016-11-29-12-59-29 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12748-2016-11-29-12-59-29 President Kersti Kaljulaid sõidab täna kahepäevasele visiidile Soome, mille keskmes on regiooni suurima tehnoloogiakonverentsi Slush avamine Eesti korraldatud avaüritusega Enter e-Estonia.

]]>
EST Pressiteated Tue, 29 Nov 2016 10:58:38 +0000
President Kaljulaid: Riigid peavad mõtestama küberkaitse olemust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12737-2016-11-25-13-12-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12737-2016-11-25-13-12-54 Küberruum on riigikaitses sama oluline kui maa, õhk ja meri, rõhutas president Kersti Kaljulaid täna Tallinnas asuvat NATO Küberkaitsekoostöö Keskust külastades.

]]>
EST Pressiteated Fri, 25 Nov 2016 11:11:55 +0000
Algab konkurss noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12730-algab-konkurss-noore-teadlase-preemiale-ja-noore-it-teadlase-eripreemiale https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12730-algab-konkurss-noore-teadlase-preemiale-ja-noore-it-teadlase-eripreemiale Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale. Kandideerida saab 12. detsembrini.

]]>
EST Pressiteated Wed, 23 Nov 2016 06:29:22 +0000
President Kaljulaid uue valitsuse ametisse nimetamisel: see valitsus on rahva tahe https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12728-president-kaljulaid-uue-valitsuse-ametisse-nimetamisel-see-valitsus-on-rahva-tahe https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12728-president-kaljulaid-uue-valitsuse-ametisse-nimetamisel-see-valitsus-on-rahva-tahe President Kersti Kaljulaid kohtus täna Vabariigi Presidendi Kantseleis Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu moodustatud uue valitsuse ministritega ning nimetas Jüri Ratase juhitava valitsuse ametisse.

]]>
EST Pressiteated Tue, 22 Nov 2016 14:06:56 +0000
President Kaljulaid külastas Riigi Infosüsteemi Ametit https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12724-2016-11-22-12-20-30 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12724-2016-11-22-12-20-30 Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop ütles täna president Kersti Kaljulaidile e-riiki tutvustades, et väline surve e-riigile kasvab pidevalt.

]]>
EST Pressiteated Tue, 22 Nov 2016 10:18:58 +0000
President Kaljulaid: parim majanduspoliitika on hariduspoliitika https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12716-president-kaljulaid-parim-majanduspoliitika-on-hariduspoliitika https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12716-president-kaljulaid-parim-majanduspoliitika-on-hariduspoliitika "Haridus annab oskuse mõista, mis on tähtis ja tõstab inimeste eluiga. Olen kindel, et parim majanduspoliitika on hariduspoliitika," ütles president Kersti Kaljulaid täna Kadriorus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu 2016. aasta hariduspreemiaid ja reaalteaduste eripreemiat üle andes.

]]>
EST Pressiteated Mon, 21 Nov 2016 09:31:35 +0000
Vabariigi President tegi Jüri Ratasele ülesandeks moodustada valitsus https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12712-2016-11-20-10-23-37 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12712-2016-11-20-10-23-37 Täna hommikul kohtus president Kersti Kaljulaid Kadriorus Keskerakonna esimehe Jüri Ratasega ning määras ta peaministrikandidaadiks, kellel on ülesanne moodustada Vabariigi Valitsus.

]]>
EST Pressiteated Sun, 20 Nov 2016 08:20:45 +0000
President Jõgevamaal: avalike teenuste osutamisest koos vabakonnaga saaks uus Eesti edulugu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12709-2016-11-17-18-19-25 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12709-2016-11-17-18-19-25 Vabariigi President on täna ja homme ringsõidul Jõgeva- ja Tartumaal, kus kohtub vabakonna esindajate ja omavalitsusjuhtidega ning külastab erinevaid ettevõtteid ja riigiasutusi.

]]>
EST Pressiteated Thu, 17 Nov 2016 16:18:31 +0000
President Kaljulaid kaitseväelastele: teie hoolite ja hoiate iga päev Eestit https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12708-2016-11-16-17-14-10 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12708-2016-11-16-17-14-10 "Te olete hoidnud Eestit nii, nagu ainult teie seda oskate. Mitte keegi ei oleks saanud paremini," ütles president Kersti Kaljulaid täna Eesti Kaitseväe 98. aastapäeva vastuvõtul Estonia kontserdisaalis.

]]>
EST Pressiteated Wed, 16 Nov 2016 15:13:05 +0000
Piltuudis: Presidendid Kaljulaid ja Vējonis kohtusid Kadriorus https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12704-piltuudis-presidendid-kaljulaid-ja-vjonis-kohtusid-kadriorus https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12704-piltuudis-presidendid-kaljulaid-ja-vjonis-kohtusid-kadriorus Riigipea Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Läti presidendi Raimonds Vējonisega, kes viibib Eestis seoses Läti ettevõtte Latvijas Finierise kontserni kuuluva OÜ Kohila Vineer uuendatud kasevineeritehase avamisega.

]]>
EST Pressiteated Tue, 15 Nov 2016 14:14:30 +0000
Vabariigi President külastab Jõgeva- ja Tartumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12701-2016-11-15-11-14-07 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12701-2016-11-15-11-14-07 President Kersti Kaljulaid teeb neljapäeval ja reedel oma teise siseriikliku visiidi, külastades Jõgeva- ja Tartumaad.

]]>
EST Pressiteated Tue, 15 Nov 2016 09:13:30 +0000
President Kaljulaid Berliinis: loodan, et Euroopa on vaatamata kriisidele ühtne https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12695-2016-11-11-14-34-48 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12695-2016-11-11-14-34-48 "Euroopa on vaatamata viimaste aastate kriisidele ja konfliktidele suutnud jääda olulistes välispoliitilistes ja julgeolekualastes teemades ühtseks," ütles president Kersti Kaljulaid täna Berliinis Saksamaa välispoliitika ühingu liikmetele peetud ettekandes. "Loodan, et Euroopa Liit suudab edaspidigi jääda üksmeelseks siis, kui ohus on põhiväärtused," rõhutas riigipea.

]]>
EST Pressiteated Fri, 11 Nov 2016 12:34:19 +0000
Eesti ja Saksamaa riigipead kohtusid Berliinis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12690-eesti-ja-saksamaa-riigipead-kohtusid-berliinis https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12690-eesti-ja-saksamaa-riigipead-kohtusid-berliinis "Saksamaa on meie üks lähedasemaid partnereid Euroopa Liidus ja NATO-s ning kahepoolselt nii majanduse, digikoostöö, hariduse, teaduse kui ka kultuuri vallas," ütles president Kersti Kaljulaid pärast kohtumist Saksamaa Liitvabariigi presidendi Joachim Gauckiga.

]]>
EST Pressiteated Fri, 11 Nov 2016 12:06:56 +0000
Riigipea kohtus Berliinis kirjandushuvilistega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12688-riigipea-kohtus-berliinis-kirjandushuvilistega https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12688-riigipea-kohtus-berliinis-kirjandushuvilistega Eesti saatkonnas Berliinis toimus eile kirjandusõhtu, kus esitleti Aija Sakova raamatut "Väljakaevamine ja mäletamine. Mälutöö ja moraalse tunnistamise mõttepildid Christa Wolfi ja Ene Mihkelsoni romaanides.". Tegemist on 2014. aastal Tartu ülikoolis kaitstud doktoriväitekirja mugandatud versiooniga.

]]>
EST Pressiteated Fri, 11 Nov 2016 03:23:45 +0000
Piltuudis: President Kaljulaid tunnustas Berliinis Eesti ettevõtjaid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12687-2016-11-11-05-21-32 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12687-2016-11-11-05-21-32 President Kersti Kaljulaid tunnustas eile Berliinis toimunud kohtumisel Saksamaal tegutsevate Eesti idufirmade eestvedajaid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 11 Nov 2016 03:21:01 +0000
President Kaljulaid alustab töövisiiti Berliini https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12684-2016-11-10-09-43-29 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12684-2016-11-10-09-43-29 President Kersti Kaljulaid sõidab täna kahepäevasele töövisiidile Berliini, mille keskmes on kohtumine Saksamaa Liitvabariigi presidendi Joachim Gauckiga.

]]>
EST Pressiteated Thu, 10 Nov 2016 07:39:51 +0000
Vabariigi President kutsub kõigi parlamendierakondade juhid Kadriorgu https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12678-2016-11-09-11-27-28 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12678-2016-11-09-11-27-28 President Kersti Kaljulaid kutsus täna õhtuks kõikide parlamendierakondade juhid Kadriorgu, et arutada igaühega neist kujunenud poliitilist olukorda.

]]>
EST Pressiteated Wed, 09 Nov 2016 09:25:56 +0000
President Kaljulaid: meie head liitlassuhted USA-ga jätkuvad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12677-2016-11-09-10-10-29 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12677-2016-11-09-10-10-29 President Kersti Kaljulaid õnnitles Ameerika Ühendriikide vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trumpi presidendivalimise võidu puhul.

]]>
EST Pressiteated Wed, 09 Nov 2016 08:08:59 +0000
President Kaljulaid: majandussuhetes Poolaga on suur potentsiaal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12666-president-kaljulaid-majandussuhetes-poolaga-on-suur-potentsiaal https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12666-president-kaljulaid-majandussuhetes-poolaga-on-suur-potentsiaal "Poola on meie regiooni julgeoleku tagamisel oluline partner ja liitlane. Mul on hea meel, et Eesti ja Poola näevad ja mõistavad sarnaselt seda, mis toimub Euroopas ja selle lähiümbruses," ütles Vabariigi President Kersti Kaljulaid täna Varssavis pärast kohtumist Poola presidendi Andrzej Dudaga. Kohtumisel rääkisid presidendid Kaljulaid ja Duda ka kahe riigi majandussuhetest, piirkonna suurtest taristuprojektidest, Brexitist ja Euroopa Liidu tulevikust.

]]>
EST Pressiteated Thu, 03 Nov 2016 17:19:34 +0000
Vabariigi President sõidab täna visiidile Poola https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12662-2016-11-02-08-43-32 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12662-2016-11-02-08-43-32 President Kersti Kaljulaid alustab täna visiiti Poola, mille keskmes on kohtumine Poola riigipea Andrzej Dudaga.

]]>
EST Pressiteated Wed, 02 Nov 2016 06:43:08 +0000
Eesti riigipeale andsid volikirjad Rumeenia, Montenegro ja Ungari suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12659-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-rumeenia-montenegro-ja-ungari-suursaadikud https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12659-eesti-riigipeale-andsid-volikirjad-rumeenia-montenegro-ja-ungari-suursaadikud President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Tallinnas resideeriv Rumeenia suursaadik Daniela Mihaela Cămărăşan, Varssavis resideeriv Montenegro suursaadik Ljiljana Toškovitć ja Helsingis resideeriv Ungari suursaadik Vince Szalay-Bobrovniczky.

]]>
EST Pressiteated Tue, 01 Nov 2016 11:00:41 +0000
Vabariigi Presidendi nõunikuks saab Liia Hänni https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12646-2016-10-31-13-03-29 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12646-2016-10-31-13-03-29 Vabariigi Presidendi nõuniku ametikohale asub e-demokraatia ekspert Liia Hänni. Hänni vastutusvaldkondadeks saavad haridus, teadus, infoühiskond ja demokraatiaküsimused.

]]>
EST Pressiteated Mon, 31 Oct 2016 11:02:56 +0000
President Kaljulaid Ida-Virumaal: Eesti on üks kogukond https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12634-2016-10-28-13-04-25 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12634-2016-10-28-13-04-25 Eile ja täna tegi president Kersti Kaljulaid oma esimese riigisisese visiidi, külastades Lääne- ja Ida-Virumaa ettevõtteid ja asutusi ning kohtudes omavalitsusjuhtide ja vabakonna esindajatega.

]]>
EST Pressiteated Fri, 28 Oct 2016 10:02:50 +0000
President Kaljulaid Leedus: Balti riikide tihe koostöö tagab regiooni tugevuse ja turvalisuse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12629-2016-10-26-12-16-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12629-2016-10-26-12-16-54 "Leedu on Eestile hea naaber, lähedane partner Euroopa Liidus ja liitlane NATO-s. Meie regiooni tugevuse tagab Balti riikide ühtsus võtmeteemades nagu julgeolek ja energiasõltumatus," ütles president Kersti Kaljulaid täna Vilniuses pärast kohtumist Leedu presidendi Dalia Grybauskaitėga.

]]>
EST Pressiteated Wed, 26 Oct 2016 09:16:19 +0000
Vabariigi President: põllumajandus ei kao kuhugi, küll aga muutub https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12620-2016-10-25-14-37-57 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12620-2016-10-25-14-37-57 President Kersti Kaljulaid ütles täna Riigikogus Aasta Põllumees 2016 tiitlit üle andes, et innovaatilises maailmas saab edu saavutada põllumees, kes oskab ja suudab muutusteks ette valmistuda.

]]>
EST Pressiteated Tue, 25 Oct 2016 11:37:19 +0000
President Kaljulaid: Eestil ja Poolal on sarnane arusaam Euroopa tulevikust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12619-president-kaljulaid-eestil-ja-poolal-on-sarnane-arusaam-euroopa-tulevikust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12619-president-kaljulaid-eestil-ja-poolal-on-sarnane-arusaam-euroopa-tulevikust President Kersti Kaljulaid ütles tänasel kohtumisel Poola parlamendi ülemkoja esimehe Stanisław Karczewskiga, et Poola on Eestile oluline partner. "Rahvusvahelises ja regionaalses koostöös on Eestil ja Poolal ühised lähtekohad. Euroopa Liidu liikmesriikidena on meil sarnane arusaam Euroopa tulevikust," ütles riigipea.

]]>
EST Pressiteated Tue, 25 Oct 2016 09:05:25 +0000
President Kaljulaid Lätis: meil on ühine nägemus regiooni tulevikust https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12605-2016-10-21-09-17-02 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12605-2016-10-21-09-17-02 "Mul on hea meel tõdeda, et meil on Lätiga sarnane arusaam Balti riikide koostööst, seda nii julgeolekut, energiasõltumatust kui ka transpordiühendust puudutavate algatuste osas. Pikaajaliste eesmärkide elluviimise aluseks on heanaaberlikud suhted. Eestil ja Lätil on ühine nägemus regiooni tulevikust," tõdes president Kaljulaid, kes viibib tutvumisvisiidil Lätis.

]]>
EST Pressiteated Fri, 21 Oct 2016 06:16:30 +0000
President Kaljulaid: Soome on välis- ja julgeolekupoliitiliselt Eestile oluline partner https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12600-2016-10-20-12-05-54 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12600-2016-10-20-12-05-54 "Üleilmne julgeolekukeskkond on ärev. Euroopa seisab suurte väljakutsete ees, nimetagem siinkohal kasvõi Ukraina konflikti või olukorda Süürias. Välis- ja julgeolekupoliitiliselt sarnaselt mõtlevate riikide ühtsuse hoidmine ja vastastikune solidaarsus on sellistel aegadel võtmetähtsusega. Mul on hea meel tõdeda, et jagame Soomega samu väärtusi," ütles president Kersti Kaljulaid, kes viibib tutvumisvisiidil Soomes.

]]>
EST Pressiteated Thu, 20 Oct 2016 09:05:26 +0000
President Kaljulaid Liibanoni suunduvale kaitseväe üksusele: mina usun teisse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12592-2016-10-19-13-05-22 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12592-2016-10-19-13-05-22 Eesti pole mitte ainult julgeoleku tarbija, vaid ka selle looja, ütles president Kersti Kaljulaid täna Paldiskis kaitseväe üksusele, mis suundub ÜRO rahuvalvemissioonile UNIFIL, et hoida rahu Iisreali-Liibanoni piiri ääres.

]]>
EST Pressiteated Wed, 19 Oct 2016 10:04:31 +0000
Vabariigi President külastab järgmisel nädalal Lääne- ja Ida-Virumaad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12590-2016-10-19-06-36-52 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12590-2016-10-19-06-36-52 President Kersti Kaljulaid teeb järgmise nädala neljapäeval ja reedel oma esimese siseriikliku visiidi, külastades Lääne- ja Ida-Virumaad.

]]>
EST Pressiteated Wed, 19 Oct 2016 03:36:26 +0000
President Kaljulaid kohtus kaitsetööstusettevõtte Raytheon International tegevjuhiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12587-2016-10-18-19-02-26 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12587-2016-10-18-19-02-26 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus kaitsetööstusettevõtte Raytheon International tegevjuhi John Harrisega. "Tihe ettevõtlusalane koostöö Eesti ja USA vahel on sama oluline kui poliitiline või sõjaline," ütles president Kaljulaid.

]]>
EST Pressiteated Tue, 18 Oct 2016 16:01:54 +0000
President Kaljulaid: Eesti ja Rootsi ettevõtjad on muutunud võrdsemaks https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12589-2016-10-19-06-29-51 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12589-2016-10-19-06-29-51 President Kersti Kaljulaid pidas täna avakõne konverentsil Swedish Business Awards 2016, kus rõhutas, et Rootsi ja Eesti äriringkonnad on muutunud ettevõtluses üha võrdsemateks partneriteks.

]]>
EST Pressiteated Tue, 18 Oct 2016 10:38:15 +0000
President Kaljulaid kuulutas välja e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12582-2016-10-18-11-47-25 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12582-2016-10-18-11-47-25 President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja Riigikogu poolt vastu võetud e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse, mis aitab luua ühise aluse turvalisele elektroonilisele suhtlusele kodaniku, ettevõtja ja ametiasutuse vahel.

]]>
EST Pressiteated Tue, 18 Oct 2016 08:47:03 +0000
President Kaljulaid kohtus Euroopa Komisjoni rändevolinikuga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12578-2016-10-17-12-02-16 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12578-2016-10-17-12-02-16 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Euroopa Komisjoni rände, siseküsimuste ja kodakondsuse voliniku Dimitris Avramopoulosega, et arutada Euroopa olukorda rändekriisi valguses.

]]>
EST Pressiteated Mon, 17 Oct 2016 08:57:35 +0000
President Kaljulaid teeb esimesed välisvisiidid naaberriikidesse https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12577-2016-10-17-11-08-47 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12577-2016-10-17-11-08-47 President Kersti Kaljulaid teeb oktoobrikuu jooksul ühepäevased tutvumisvisiidid Soome, Lätti ja Leetu.

]]>
EST Pressiteated Mon, 17 Oct 2016 08:06:00 +0000
Tänasest on kasutusel Vabariigi Presidendi ametlik foto https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12571-2016-10-14-10-46-43 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12571-2016-10-14-10-46-43 Tänasest on Vabariigi Presidendi Kantselei veebilehelt kättesaadav president Kersti Kaljulaidi ametlik foto, mille autoriks on fotograaf Rene Riisalu.

]]>
EST Pressiteated Fri, 14 Oct 2016 07:44:11 +0000
President Kaljulaid ettevõtjatele: Eesti edu võti on leiutamises https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12565-2016-10-14-05-23-48 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12565-2016-10-14-05-23-48 Eesti edu võti pole mitte teiste leiutiste kiires kopeerimises, vaid leiutamises, ütles president Kersti Kaljulaid eile Eesti Parimad Ettevõtted 2016 auhinnagalal, kus tunnustati edukaid ettevõtteid ja ettevõtjaid.

]]>
EST Pressiteated Fri, 14 Oct 2016 01:31:47 +0000
President Kaljulaid õnnitles ÜRO peasekretäri António Guterreset https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12564-2016-10-14-05-22-40 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12564-2016-10-14-05-22-40 President Kersti Kaljulaid õnnitles Portugali ekspeaministrit António Guterreset ÜRO peasekretäriks saamise puhul.

]]>
EST Pressiteated Thu, 13 Oct 2016 14:50:54 +0000
Piltuudis: riigipea kohtus Euroopa Inimõiguste Kohtu presidendiga https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12563-2016-10-13-13-19-19 https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12563-2016-10-13-13-19-19 President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Eestisse visiidile saabunud Euroopa Inimõiguste Kohtu presidendi Guido Raimondiga, kellega arutati Euroopa ees seisvaid väljakutseid rändekriisi ja julgeolekuolukorra valguses ning nende mõju Euroopa Inimõiguste Kohtu tööle.

]]>
EST Pressiteated Thu, 13 Oct 2016 10:18:14 +0000
President Kaljulaid allkirjastas kolme diplomaatilise esindaja volikirjad ja tagasikutsumiskirjad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12557-president-kaljulaid-allkirjastas-kolme-diplomaatilise-esindaja-volikirjad-ja-tagasikutsumiskirjad https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12557-president-kaljulaid-allkirjastas-kolme-diplomaatilise-esindaja-volikirjad-ja-tagasikutsumiskirjad President Kersti Kaljulaid allkirjastas täna Kadriorus kolme Eesti Vabariigi diplomaatilise esindaja volikirjad ja tagasikutsumiskirjad, mille erakorralised ja täievolilised suursaadikud esitavad lähteriigi riigipeale.

]]>
EST Pressiteated Tue, 11 Oct 2016 07:50:29 +0000
Vabariigi President Kersti Kaljulaid andis ametivande https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12552-vabariigi-president-kersti-kaljulaid-andis-ametivande https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12552-vabariigi-president-kersti-kaljulaid-andis-ametivande "Usun ja loodan, et viie aasta pärast on Eestis tänasest rohkem mõistmist ja vähem hukkamõistu. Rohkem abistamist ja vähem häbistamist. Rohkem julgust ja vähem hirme," sõnas Vabariigi President Kersti Kaljulaid täna parlamendis riigipea ametivandele järgnenud kõnes.

]]>
EST Pressiteated Mon, 10 Oct 2016 09:26:37 +0000
Vabariigi Presidendiks valiti Kersti Kaljulaid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12542-vabariigi-presidendiks-valiti-kersti-kaljulaid https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/12542-vabariigi-presidendiks-valiti-kersti-kaljulaid Riigikogu valis tänasel täiendaval istungil Vabariigi Presidendiks Kersti Kaljulaidi, kes sai salajasel hääletusel 81 häält.

]]>
EST Pressiteated Tue, 04 Oct 2016 00:57:07 +0000