- Reset + PDFPrindi

President Ilves tunnustas Tartus ettevõtjaid

President Ilves tunnustas Tartus ettevõtjaid
President Ilves Eesti kapitalil põhinevas jalatsitootmise ettevõttes Samelin
© Vabariigi Presidendi Kantselei

13.03.2012

President Toomas Hendrik Ilves külastas täna Tartu loomemajanduskeskuses tegutsevaid ettevõtteid ning Eesti kapitalil põhinevat jalatsitootmise ettevõtet Samelin.

President Ilves, kes avas täna Tartu loomemajanduskeskuse kolmanda maja ning külastas keskuses tegutsevaid ettevõtteid, avaldas lootust, et alustavad ettevõtted saavad sisse hea hoo ja ületavad oma tegevuses Tartu linna ja maakonna ning Eesti riigi piirid.

„Mul hea meel, et Tartu Loomemajanduskeskus asub just Karlova piirkonnas ning nendes kaunites taastatud puithoonetes. Vanadel ja väärikatel puitmajadel ei lastud laguneda ega ehitatud nende asemele uusi hooneid. See väärtustab Karlovat ja kogu Tartu linna," sõnas president loomemajanduskeskuse kolmanda maja avamisel.

"Teiseks on mul hea meel, et see sai teoks vabakonna eestvõttel. See annab palju siinsele kogukonnale ja on väga heaks eeskujuks üle Eesti," lisas president Ilves.

President Ilves nentis, et Tartu on ülikoolilinnana just selline keskkond, mis soodustab loovmõtlemist ja inspiratsiooni ning seeläbi innovaatilist arengut ja loomemajandust.

Eesti riigipea tutvus loomemajanduskeskuses ettevõtete Mikser Disain, TajuRuum, Ökodisko, Hingamisruum, Visar Stuudio, Pimik, Niplispitsikoda ja Disainimaja tegevusega.

President Ilves külastas täna ka pikaajaliste traditsioonidega 200 töötajaga ettevõtet Samelin, kus toodetakse töö- ja turvajalatseid, tänavajalatseid, matkasaapaid, vabaajajalatseid ja ekspeditsioonisaapaid, aga ka erinevate turvaelementidega jalatseid - õli-, bensiini- ja torkekindlal tallal, antistaatilisi jalatseid ning harrastussportlastele mõeldud suusasaapad. Samuti valmistab Samelin aastast 2007 militaarjalatseid erinevatele NATO armeeüksustele.

Täna pärastlõunal annab Eesti riigipea Kirjandusmuuseumis üle rahvaluulepreemiad ning esitleb seejärel raamatut „Omal häälel".


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229