- Reset + Prindi

President Kaljulaid teeb täna virtuaalse maakonnavisiidi Hiiumaale

07.05.2020

President Kersti Kaljulaid on täna virtuaalringkäigul Hiiumaal, kus arutab Hiiumaa vallavanema asendaja, päästjate ning kohalike ettevõtjatega Hiiumaa tegevust ja olukorda praeguse kriisi ajal.

Esimesena vestleb riigipea Hiiumaa päästepiirkonna juhi Hannes Aasma ja teiste päästjatega, et saada ülevaade, kuidas on kriis Hiiumaal kulgenud. Seejärel räägib president Kaljulaid Hiiumaa vallavanema asendaja Toomas Rõhuga saare olukorrast, sealhulgas nõrgemate abistamisest ja majandusest.

President Kaljulaid annab Hiiumaa Gümnaasiumi abiturientidele ühiskonnaõpetuse koolitunni ja vastab õpilaste küsimustele.

Hiiumaa Tarbijate Ühistu esindajad räägivad, kuidas nad on Hiiumaa suletud olles hakkama saanud, kuidas on sujunud kojuveo teostamine ja millised on plaanid saarel e-poe käivitamiseks.

Plastiettevõte Dagöplast on kriisi ajal aktiivselt tegutsenud, sealjuures tegelenud ettevõtte digitaliseerimisega ning aitab ka viirusega võidelda, tehes haiglatele kilest põllesid. Kohtumisel tutvustavad nad oma hetkeseisu ja tulevikuplaane.

Lisaks on plaanis intervjuu Hiiu Lehele.


Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.