- Reset + Prindi

President Kaljulaid uurib virtuaalsel ringkäigul Pärnumaa kriisiga toimetulemist

30.04.2020

President Kersti Kaljulaid on täna virtuaalsel maakonnavisiidil Pärnumaal, kus kohtub Päästeameti kriisistaabi esindajate ja kohalike ettevõtjatega ning saab ülevaate Pärnumaa Kutsehariduskeskuse, Pärnu linna ning Põhja-Pärnumaa valla tegevusest eriolukorra ajal.

Hommikune esimene kohtumine on Päästeameti kriisistaabiga, kus räägitakse Lääne regiooni eriolukorra tööde juhi Heiki Soodla ja Pärnumaa päästejuhi Arvi Oviiriga. Samuti on plaanis videovestlus linnapea Romek Kosenkraniusega Pärnu linna viimaste nädalate väljakutsetest. Põhja-Pärnumaa vallas on üheksa erinevat sotsiaalvaldkonna asutust ja mil moel vald hakkama saab, sellest räägitakse vallavanem Jane Metsaga.

Ennelõunal annab riigipea Pärnumaa abiturientidele ühiskonnaõpetuse koolitunni ja vastab õpilaste küsimustele.

Pärnumaa Kutsehariduskeskus on oma rohkem kui 1000 õpilasega praegu distantsõppel. Kui üldained ja teooriatunnid on võimalik edukalt teha e-tundidena, siis praktikavõimaluste leidmine on kriisiolukorras juba keerulisem ülesanne. Mil viisil kool toime tuleb, seda arutatakse direktor Riina Müürsepaga.

Kuidas kahel Pärnu ettevõttel kriisiolukorras läheb, räägivad suuruselt Pärnu teine tööandja, elektroonikaseadmeid tootva ettevõte Scanfil tegevdirektor Jari Linnala ning vineeritehase Metsä Wood juht Kaarel Tali.

Lisaks on plaanis intervjuu Pärnu Postimehele.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.