- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Ukraina Ülemraada esimehega

President Kaljulaid kohtus Ukraina Ülemraada esimehega © Vabariigi Presidendi Kantselei

25.02.2020

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Ukraina Ülemraada esimehe Dmõtro Razumkoviga, kellele kinnitas Eesti toetust Ukrainale ja julgustas jätkama reformide elluviimist.

„Ukrainal on hea positsioon välisinvesteeringuid ligi tõmmata, kuid selleks on oluline jätkata reformidega ja tegeleda õigusriigile kohase seadusloomega. Õiguskindlus ja korruptsiooni vastu võitlemine loovad hea ärikeskkonna ning toovad investorite usalduse,“ ütles president Kaljulaid kohtumisel. Eesti toetab Ukraina Euroopa Liidu ja NATO suunalisi püüdlusi ning jätkab arenguabiga toetamist. Meil on hea meel, et e-riigi väljaehitamises hakkab Ukraina juba meiega võrdväärseks saama, lisas riigipea.

Kohtumisel räägiti veel uuematest arengutest Donbassi sõjapiirkonnas, Minski kokkulepetest ja Normandia tippkohtumise tulemustest. President Kaljulaid kinnitas taaskord, et Eesti kutsub üles Minski kokkulepetest kinni pidama ja et nende rikkumine tuleb Euroopa riikide poolt ühiselt hukka mõista.

Samuti arutati võimalusi jätkata koostööd küberkaitse valdkonnas.

Pildid: Mattias Tammet/presidendi kantselei

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.