- Reset + Prindi

Sel pühapäeval Maarjamäel: tänukummardus aktiivsetele inimestele ning võimalus saata lähedastele eriline postkaart

Sel pühapäeval Maarjamäel: tänukummardus aktiivsetele inimestele ning võimalus saata lähedastele eriline postkaart

22.02.2020

Sel pühapäeval toimub Maarjamäel Eesti kommunismiohvrite memoriaali juures Vabariigi Presidendi algatatud üritus „Eesti südames“, millega avaldame tänu julgetele ja tegusatele Eesti elu eestvedajatele läbi aja. Soovijad saavad saata erikujundusega tasuta postkaardiga häid soove oma lähedastele ning osaleda memoriaali tutvustavatel ekskursioonidel.

„Pühapäeval memoriaali juurde kogunedes avaldame tänu neile aktiivsetele inimestele, kes erinevatel aegadel on andnud panuse Eesti elu kujundamisse. Vabad ja tegusad inimesed on Eesti suurim väärtus. Peame meeles ja oleme tänulikud neile tuhandetele, kes Eesti elu edendamise eest maksid eluga ja hoiame neid, kes tegutsevad meie kogukondades täna,“ ütles president Kersti Kaljulaid.

Koostöös Omnivaga on valminud erikujundusega postkaart, mida kohaletulnud saavad memoriaali juurde püstitatud pop-up postkontorist tasuta saata oma lähedastele üle maailma.

"Kommunismiohvrite memoriaal on paik, kus põimuvad mälestused mineviku raskustest, soojad tunded kallite inimeste vastu ning lootus paremale tulevikule. Juba teist aastat toimuva tänuürituse raames ütleme aitäh kõigile, kes vaba Eesti heaks aktiivselt panustasid. Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised," ütles Eesti Mälu Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juht Sergei Metlev. 

Sündmus algab 23. veebruaril kell 12.00, seal kõnelevad president Kersti Kaljulaid ja kodanikuühiskonna möödunud aasta tegijaks valitud Vunki mano! loometalgute eestvedaja Kadri Kangro, esineb Eesti Noorte Segakoor. Tublide Eesti inimeste elulugusid ja mälestusi loeb ette näitleja Kersti Kreismann. Peale ametliku osa lõppu kell 12.45 saab osaleda Eesti Mälu Instituudi tasuta ekskursioonidel ning saata postkaarte.

Riigipea asetab memoriaalile küünla ja teisedki on oodatud sama tegema.

„Eesti südames“ üritust korraldab Vabariigi Presidendi Kantselei koos Välisministeeriumi, Eesti Mälu Instituudi, Vabamu ja Omnivaga.

Kommunikatsiooniosakond
631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.