- Reset + Prindi

President Kaljulaid osaleb Müncheni julgeolekukonverentsil

© Vabariigi Presidendi Kantselei

15.02.2020

President Kersti Kaljulaid osaleb täna ja homme Münchenis toimuval iga-aastasel välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil, kus esineb Ukraina tulevikku puudutaval arutelul, modereerib tehisintellektiteemalist arutelu ning räägib suvel Tallinnas toimuvast Kolme Mere Algatuse tippkohtumisest.

Täna kõneleb president Kaljulaid koos Ukraina presidendi Volodimir Zelenskõiga YES (Yalta European Strategy) korraldatud Ukraina-teemalisel arutelul. Seejärel modereerib president Kaljulaid tehisintellekti teemalist paneeli, kus käsitletakse tehisintellekti mõju ühiskonnale ja julgeolekule. Paneelis osalevad veel USA tehisintellekti teemalise julgeolekukomisjoni esimees ja endine Google’i tegevjuht Eric Schmidt ning Hiina parlamendi väliskomisjoni aseesinaine suursaadik Fu Ying. Seda kantakse ka otse üle aadressil:
https://securityconference.org/msc-2020/live/townhall/


Õhtupoolikul kõneleb president Kaljulaid koos USA energiaministri Dan Brouillette’iga Kolme Mere Algatuse teemalisel ümarlaual ning vestleb investoritega kõrgetasemelisel Angermayer Policy & Innovation Forum ümarlaual, mille põhiteemadeks on Kolme Mere Algatus, e-riik ja digitaalne ühiskond.

Vabariigi Presidendi julgeolekunõuniku Peeter Kuimeti sõnul on Müncheni julgeolekukonverents üks maailma mainekamaid ja mõjukamaid välispoliitika üritusi ning kõikidele Eesti esindajatele suurepäraseks võimaluseks meie seisukohti tutvustada. „President Kaljulaid räägib tänavusel konverentsil esmajoones suvel Tallinnas toimuvast Kolme Mere Algatusest. Samavõrd oluline on ka tehisintellekti-teemalise paneeli modereerimine, kuna tegemist on valdkonnaga, mis aina enam hakkab mõjutama meie julgeolekut,“ lausus Peeter Kuimet.


Eesti riigipeal on konverentsi ajal lisaks plaanis kohtumised Kuveidi peaministri šeigi Sabah Khalid Al-Hamad Al-Sabahiga, Kasahstani presidendi Kassõm-Žomart Tokajeviga ning Põhja-Makedoonia presidendi Stevo Pendarovskiga.

Müncheni julgeolekukonverents on olulisim atlandiülene julgeoleku- ja välispoliitika alane arutelu, mis toob kokku riigijuhte ja julgeolekupoliitika mõtestajaid üle maailma, et koos analüüsida maailma julgeolekut mõjutavaid trende.


Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229