- Reset + Prindi

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi tuleb uuel nädalal Eestisse visiidile

Tervitustseremoonia kaitseväe orkestri ja auvalvega.
Tervitustseremoonia kaitseväe orkestri ja auvalvega.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

22.11.2019

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi on uue nädala teisipäeval Eestis ametlikul visiidil, mille käigus kohtub president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase ja Riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga. Lisaks osalevad riigipead kahe riigi digiüritusel Digital Society Sandbox.

Digital Society Sandbox toob kokku digitaalse ühiskonna huvilised Eestist ja Ukrainast ja kohtumise käigus kirjutavad mõlema riigi digiteemadega seotud ministrid alla koostöömemorandumile, millega pannakse alus ühistele reaalsetele koostegemistele.

Ukraina riigipea tutvub ka koos oma Eesti kolleegi ja Kaitseväe juhataja Martin Heremiga kaitsetööstuse ja Kaitseväe koostöös arendatud militaarvälihaiglaga. Tegemist on tipphaiglaga rindel, mis on võimalik töökorda seada tunni ajaga.

Samuti külastab president Zelenskõi ühepäevase visiidi käigus veel e-Eesti Esitluskeskust, asetab pärja Vabadussõja võidusamba jalamile, mille järel kohtub kohaliku Ukraina kogukonnaga Eestis. Õhtul osaleb Ukraina riigipea president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimosvki pakutaval pidulikul õhtusöögil Estonias.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõid saadavad visiidil tema abikaasa Olena Zelenska, asepeaminister digpöördeküsimustes Mõhhailo Fedorov, välisminister Vadõm Pristaiko, kaitseminister Andrii Zahorodnjuk, taristuminister Vladõslav Krõklii ning majandus-, kaubandus- ja põllumajandusminister Tõmofii Milovanov.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.