- Reset + Prindi

President Kaljulaid osaleb täna II maailmasõja mälestusüritusel Poolas

II maailmasõja mälestusüritusel Poolas.
II maailmasõja mälestusüritusel Poolas.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

01.09.2019

President Kersti Kaljulaid osaleb täna koos veel 16 Euroopa riigi presidentidega Varssavis II maailmasõja alguse mälestusüritusel ning kohtub Gruusia presidendi Salome Zourabichviliga.

Tänavu möödub II maailmasõja algusest 80 aastat ja sõja alguspunktiks loetakse just Poola linnas Gdanskis alanud vastasseisu Poola ja Saksa vägede vahel. Poola pealinna Varssavisse kogunevad sel puhul mälestusüritusele Albaania, Bulgaaria, Horvaatia, Tšehhi, Eesti, Gruusia, Saksamaa, Ungari, Islandi, Läti, Leedu, Malta, Moldova, Montenegro, Slovakkia, Sloveenia ja Ukraina presidendid ning Ameerika Ühendriikide asepresident Mike Pence. Kõrgel tasemel on esindatud veel mitmed teisedki riigid.

Lisaks mälestusüritusele toimub Varssavis Eesti ja Gruusia riigipeade kahepoolne kohtumine, mille peamiseks eesmärgiks on kuulda viimastest arengutest Gruusia okupeeritud aladel ning avaldada Gruusiale toetust. Viimati arutasid Eesti ja Gruusia riigipead neil teemadel telefoni teel augustis, viimati kohtusid riigipead tänavu mais, mil äsja ametisse asunud president Zourabichvili käis Eestis visiidil.


Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.