- Reset + Prindi

PILTUUDIS: President Kaljulaid kohtus Saksa Liitvabariigi kaitseministriga

17.05.2019

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Saksa Liitvabariigi kaitseministri Ursula von der Leyeniga, et arutada Eesti ja Saksamaa julgeolekualast koostööd Euroopa Liidus ja NATOs.

Riigipea sõnul annab Saksamaa NATO liitlaste suurendatud kohaloleku raames suure panuse meie piirkonna julgeoleku suurendamisesse, seda eriti õhuturbe missioonidel. Pikemalt arutati veel Brexiti mõju Euroopa kaitsekoostööle, strateegilise kommunikatsiooni mõju valimistele ning kuidas paremini arendada NATO ja Euroopa võimekust võtta kaitsevaldkonnas kasutusele uusi tehnoloogiaid.

Täna õhtul esinevad president Kaljulaid ja minister von der Leyen koos Gruusia presidendi Zourabichviliga Lennart Meri konverentsi avapaneelis teemal „Üks minevik, mitu tulevikku“. Avapaneel algab 17:15 ja seda saab jälgida otse siit: https://lmc.icds.ee/lennart-meri-conference/choose-year/2019-2/live-2019/

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.