- Reset + Prindi

Presidendi kultuurirahastu hakkab välja andma sotsiaaltöö preemiat

Presidendi kultuurirahastu hakkab välja andma sotsiaaltöö preemiat © Mattias Tammet/presidendi kantselei

19.03.2019

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna sotsiaaltöö päeva tähistamisel välja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu uue preemia, mis on mõeldud inimesele või organisatsioonile, kelle tegevus aitab parandada ühiskonnas ebasoodsal positsioonil olevate inimeste toimetulekut ja elukvaliteeti ning luua neile tingimusi oma olukorra parandamiseks.

„Ühiskonna vastupidavust ei näita see, kuidas läheb tema tippudel, ei näita ka statistilised keskmised, vaid see, kas õiglus – õigus ja võimalus väärikale ja toimetulevale elule – jõuab abivajajani. Näitab ka see, kas kasutame oma suurenenud maksuraha ilusate või vajalike asjade jaoks,“ ütles riigipea.

„Tahan, et kõik otsustajad vaataksid elu nende inimeste silme läbi, kes abi vajavad. Oluline on nende õigus abi saada, kui nad seda vajavad. Mitte omavalitsuse kohustus teenuseid osutada, vaid inimese õigus väärikusele. Ehkki mõnes naaberomavalitsuses võivad kulutused sotsiaaltööle erineda kordades, ei ole asi vaid rahas, aga ka inimeste tahtes probleemiga tegeleda ja ebamugavuse loori kergitada,“ selgitas president Kaljulaid.

5000 euro suurust preemiat antakse välja eraraha toel igal kevadel ning kandideerima oodatakse esmajoones olulise mõjuga lahendusi, millel on kasvupotentsiaali ning mida on võimalik rakendada ka teistes piirkondades üle Eesti. Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata digitaalselt allkirjastatuna Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Tänavusele preemiale kandideerimise tähtpäevaks on 29. aprill (kaasa arvatud). Lisainfot preemia kohta leiab president.ee lehelt.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.