- Reset + Prindi

President Kaljulaid Washingtonis: Ameerika ja Euroopa koostöö pole ühesuunaline tänav

President Kaljulaid Washingtonis: Ameerika ja Euroopa koostöö pole ühesuunaline tänav © Vabariigi Presidendi Kantselei

13.03.2019

Ameerika Ühendriikides töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid pidas täna kõne mainekas Brookingsi mõttekojas, kus rõhutas, et nii Ameerika kui Euroopa peavad ühiselt seisma väärtuste eest, millel põhinevad mõlemad ühiskonnad.

„Mitte ükski demokraatia eraldi pole piisavalt tugev, et 21. sajandi väljakutsetele üksi vastu astuda. Kui kusagil hakkab vabadus taanduma, siis tähendab see, et ka kõikjal mujal on vabadus vähem kaitstud,“ ütles Vabariigi President oma kõnes. Ta rõhutas, et kui maailma kujundavad ümber need, kelle võimu ei kontrolli demokraatlikud institutsioonid, siis pole vabadus enam kusagil kindlalt kaitstud.

„Just see põhistab jätkuvalt atlandiülest ühtsust. Ameerika Ühendriikide roll Euroopa kaitses püsib olulisena, kuid see pole n-ö ühesuunalise liiklusega tänav. Terviklik ja vaba Euroopa, kes tegutseb Ameerikaga kooskõlas, on ülitähtis ka Ameerika Ühendriikide julgeoleku tagamiseks,“ rääkis riigipea.

Vabariigi President on töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kus riigipeal on täna ja homme Washingtonis kavas mitmeid avalikke esinemisi ning töökohtumisi Kongressi liikmetega. Eesti aja järgi pärast südaööd kohtub ta Esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga.

Täna peetud kõnega saab täismahus tutvuda siin.

Pildid: presidendi kantselei

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.