- Reset + Prindi

Vabariigi aastapäeva kujunduselemendiks olnud puidulauad jõuavad suvisele laulu- ja tantsupeole

Vabariigi aastapäeva kujunduselemendiks olnud puidulauad jõuavad suvisele laulu- ja tantsupeole
Riigipea plaanib suvisel laulupeol ka ise lauljana osaleda.
© Mattias Tammet

08.03.2019

President Kaljulaid andis laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhile Aet Maateele üle lauakimbu. Tegemist on vabariigi aastapäeval kujunduses kasutatud puidulaudadega, mis leiavad taaskasutuse suvisel laulu- ja tantsupeol.

 „Taaskasutusse läheb kogu lavastuse ja kätlemisruumi kujunduse puidumaterjal. See on sümboolne žest, nagu ka aastapäeva külalistele pakutud võimalus võtta koju minnes kaasa punt kätlemisruumi kaunistuseks olnud münti, melissi ja peterselli. “ ütles riigipea. 

Sel suvel möödub esimese laulupeo toimumisest 150 aastat. „Laulupidu on Eesti elu tugev selgroog. Eesti rahvuslus elab läbi laulupeo oma kõige eredamat, sõbralikumat ja naeratavamat elu. See on see positiivne rahvuslus, mis sunnib meid hea meelega kapist rahvariided võtma, kokku tulema ja koos laulma,“ lisas president Kaljulaid. Riigipea plaanib suurel suvisel juubelipeol osaleda seekord ise lauljana.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.