- Reset + Prindi

President Kaljulaid Münchenis: tehnoloogia ebaturvaliseks kuulutamine ei saa olla vabandus e-teenuseid mitte arendada

President Kaljulaid Münchenis: tehnoloogia ebaturvaliseks kuulutamine ei saa olla vabandus e-teenuseid mitte arendada
President Kaljulaid kõnelemas Müncheni noortefoorumil.

17.02.2019

President Kersti Kaljulaid oli tänahommikune aukülaline Müncheni noortefoorumil, kus rääkis muuhulgas sellest, et tehnoloogia ebaturvaliseks kuulutamine ei ole õigustus riikidel e-teenuste arendamisel passiivseks jääda.

"Kuulutada kõik digitaalne ebaturvaliseks ei ole vabandus jätta kodanikud ilma riigi poolt pakutavatest elementaarsetest e-teenustest. Kõikidel riikidel on kohustus oma inimeste andmeid kaitsta, aga kui turvaline on see analoog- ja pabermaailmas? Meie Eestis teame, et digimaailmas jätab iga tegevus oma jälje," selgitas president Kersti Kaljulaid.

Riigipea rääkis ka sellest, et esimese inimese sammud Kuul ei muutnud meie igapäevaelus just palju, aga näiteks pesumasina kasutuselevõtt on kõikide elu oluliselt rohkem mõjutanud. "Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt peakski olema natuke nagu pesumasina kasutamine - nad peavad olema kõigile kättesaadavad, töökindlad ja lihtsad kasutada ," tõi president Kaljulaid võrdluse.

President Kaljulaid kõneles traditsioonilisel Müncheni noortefoorumil, kus on varasematel aastatel esinenud näiteks endine Ameerika Ühendriikide diplomaat ja poliitik ning Nobeli rahuauhinna laureaat Henry Kissinger, Saksamaa poliitik ja eelmine rahandusminister Wolfgang Schäuble ning ka president Toomas Hendrik Ilves.

Eesti riigipea on sel nädalavahetusel Mücheni julgeolekukonverentsil, kus lisaks mitmetele esinemistele toimus ka rida kahepoolseid kohtumisi, näiteks Ameerika Ühendriikide presidendi nõuniku Ivanka Trumpiga räägiti Eesti e-lahendustest ja digitüdrukutest, Egiptuse presidendi ja Aafrika Liidu juhi Abdel Fattah al-Sisiga uuriti Eesti võimalusi aidata kaasa Aafrika digiarengule, ning Brexiti EL-i poolse läbirääkija Michel Barnieriga arutati Ühendkuningriigi lahkumisläbirääkimiste hetkeseisu.

Eesti riigipea oli ka peakõneleja Müncheni iga-aastasel Ukraina arutelul, mis keskendus selle aasta märtsis toimuvatele presidendivalimistele, julgeolekuolukorrale riigis ja vajadusele jätkata reformide ning õigusriigi tugevdamisega.

President Kaljulaid saabub tagasi Eestisse täna hilisõhtul.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.