- Reset + Prindi

President Kaljulaid Etioopias: Aafrika peab digitaliseerumiseks tegema asju uutmoodi

President Kaljulaid Etioopias: Aafrika peab digitaliseerumiseks tegema asju uutmoodi © Vabariigi Presidendi Kantselei

11.02.2019

Eesti on olnud edukas, sest taipasime õigel ajal, et teistele järele jõudmiseks peame tegema asju uutmoodi, ütles president Kersti Kaljulaid Etioopias Aafrika Liidu tippkohtumise digiteemalisel kõrvalüritusel Transformation Digital Africa.

Riigipea rääkis oma kõnes ka vastutusest, mis digiühiskonna ehitamisega kaasas käib, ja et jätkusuutliku digiühiskonna jaoks on vaja paralleelselt arendada ka küberturvalisust ja seadusraamistikku. "Oluline on, et riigid ei kasutaks inimestelt kogutud andmeid ilma nende nõusolekuta. Riigisektoris on seda lihtsam garanteerida kui reguleerimata erasektoris, sest riik saab vastu võtta seda keelava seaduse," ütles riigipea. 

President Kaljulaid viibib alates pühapäevast Aafrika Liidu tippkohtumisel Etioopia pealinnas Addis Abebas. Tippkohtumise käigus kohtub president Kaljulaid ka teiste riigi- ja valitsusjuhtidega, tutvustab neile Eesti eesmärke ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks valituks saades ning jagab Eesti kogemusi digitaalühiskonna ehitamisest. 

Riigipea naaseb Eestisse teisipäeval.

Kõne täistekst inglise keeles asub siin

Fotod: Vabariigi Presidendi Kantselei

Kommunikatsiooniosakond
631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.