- Reset + Prindi

President Kaljulaidi viimane Narva nädal tuleb sündmusterohke

President Kaljulaidi viimane Narva nädal tuleb sündmusterohke
President Kaljulaidi seab ennast ajutiselt sisse peagi avatavas Vaba Lava Narva teatrikeskuses.
© Mattias Tammet/VPK

23.11.2018

President Kaljulaidi viimasesse töönädalasse Ida-Virumaal mahub nii noore kultuuritegelase preemia üleandmine, vabatahtlike tunnustamine, kui ka tuurade laskmine Narva jõkke.

Esmaspäeval külastab president Kaljulaid Tapa sõjaväelinnakut, osaleb aastatel 1915–1919 hukkunud Lätlaste mälestuskivi taasavamisel Siivertsi kalmistul ja kohtub Riigireformi Sihtasutuse esindajatega.

Teisipäeval külastab riigipea Jõhvi Gümnaasiumit, Ida-Virumaa kutsehariduskeskust ja kohtub Jõhvi vallavolikogu liikmetega.

Kolmapäeval külastab president Kaljulaid Päästearmee Narva korpust, Sillamäe lasteaeda Pääsupesa ja Sillamäe sadamat ning kohtub Sillamäe linnavolikogu liikmetega. Samuti asetab riigipea keskpäeval pärja Vabadussõja monumendile Riigikülas.

Neljapäeval avab riigipea rahvusvahelise noortekonverentsi „Digital Youth“ ja külastab Narva kohtumaja. Samuti toimub neljapäeval Narvas noore kultuuritegelase preemia üleandmine.

Samal päeval toimub ka Narva Joaorus tuurade asustamine Narva jõkke.

Reedel kohtub president Kaljulaid Põhjamaade Nõukogu peasekretäri Dagfinn Høybråteniga, külastab Narva Laste Loomemaja ja kohtub ka Ida-Virumaa ettevõtjatega.

Laupäeval osaleb riigipea vabatahtlike tunnustamisüritusel Jõhvis.

Riigipea on lubanud sel sügisel töötada Narvas kokku kuu aega ja seda kolmes jaos. Viimati oli president Kaljulaid Ida-Virumaal nädala novembris ja enne seda kaks nädalat suve lõpus, mil kohtus sealsete tublide inimestega ning külastas kohalikke omavalitsusi, ettevõtteid ja riigiasutusi.