- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Austraalia kindralkuberneriga

President Kaljulaid kohtus Austraalia kindralkuberneriga
Austraalia kindralkuberner Sir Peter Cosgrove.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

21.10.2018

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Austraalia töövisiidi raames Austraalia kindralkuberneri Sir Peter Cosgrove´iga, et arutada Austraalia ja Eesti kahepoolseid suhteid, koostööd erinevates rahvusvahelistes organisatsioonides ning koostöö arendamist digivaldkonnas.

“Oleme Austraaliaga samameelsed, näiteks on meil sarnased seisukohad nii julgeolekupoliitikas kui ka suhtumises liberaalsetesse demokraatlikesse väärtustesse. Meil on palju võimalusi koostööks nii rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka näiteks küberkaitse ja digivaldkonnas,” lausus Eesti riigipea peale kohtumist. “Näiteks on Austraalia huvitatud osalemisest NATO küberkaitsekeskuse töös ning Eestil on Austraaliaga ühine projekt Vaikse ookeani saareriikide digitaalse arengu kiirendamiseks,” lisas president Kaljulaid.

Peale kohtumist jälgisid president Kaljulaid ja kindralkuberner Cosgrove koos Võitmatute Mängude purjetamisvõistlusi.

Eesti riigipea kohtus ka täna Sydney Eesti Majas siinse Eesti kogukonnaga.

Homme alustab Eesti riigipea töövisiiti Vanuatule, kus ta kohtub president Tallis Obed Mosese, peaminister Charlot Salwai Tabisma, Vanuatu parlamendi spiiker Esmon Saimoni ning Vanuatu välisminister Ralph Regenvanuga.

Kommunikatsiooniosakond
tel: 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.