- Reset + Prindi

President Kaljulaid alustas töövisiiti Austraalias

20.10.2018

President Kaljulaid alustas täna töövisiiti Austraalias ja Okeaanias, mille peamiseks eesmärgiks on koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.
Töövisiit lõppeb 2. novembril New Yorgis, kus riigipea kohtub ÜRO peasekretär António Guterresiga.

Riigipea välisnõuniku Lauri Kuusingu sõnul on ÜRO Julgeolekunõukogusse kandideerimisel oluline mõista maailma eri regioonides toimuvat ning tihendada sidemeid ka piirkondadega, kellega seni on kontaktid olnud napid.

„Julgeolekunõukogu liikmete hääletus on selles mõttes unikaalne, et igal riigil sõltumata suurusest ja asukohast on üks hääl,“ selgitas Kuusing. Eesti kandideerib ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021 ning konkureerib sellele kohale koos Rumeeniaga. Hääletus toimub järgmisel suvel.
Austraalia töövisiidi käigus kohtub president Kaljulaid Austraalia kindralkuberner Sir Peter Cosgroveiga, kohaliku Eesti kogukonnaga ja osaleb Võitmatute mängude avatseremoonial, kus osalevad ka Eesti teenistuses viga saanud kaitseväe veteranid. 22. oktoobril alustab president Kaljulaid töövisiiti Vanuatul, kus ta kohtub president Tallis Obed Mosesega, ja Fidžil, kus kohtub oma kolleegi president Jioji Konusi Konrotega.

25. oktoobril alustab president Kaljulaid töövisiiti Uus-Meremaale, kus kohtub peaminister Jacinda Arderniga ning kindralkuberneri Dame Patsy Reddyga ning Vaikse ookeani saareriikide diplomaatiliste esindajatega.
Edasi suundub president Kaljulaid visiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus ta esineb Detroidis maailma linnapeade tippkohtumisel City Lab ning kohtub New Yorgis ÜRO peasekretäri António Guterresiga. Töövisiit lõppeb 2. novembril.