- Reset + Prindi

President Kaljulaid Austria riigipeale: koos suudame eesistumise trios rohkemat

31.05.2018

„Mul on hea meel, et Austria ja Eesti suhted muutuvad aina tihedamaks. Meil on olnud hea koostöö Euroopa Liidu eesistumise trios ja kuigi kuus kuud on lühike aeg suurte sammude läbiviimiseks, siis 18 kuu jooksul on meil kõigil koostöös paremad võimalused olulisi muudatusi saavutada," lausus president Kersti Kaljulaid tänasel kohtumisel Austria presidendi Alexander Van der Belleniga.

„Olen kindel, et president Van der Belleni visiit ja homme selle raames toimuv äriseminar loovad uusi võimalusi Austria ja Eesti ettevõtete koostööks ning suurendavad veelgi meie riikidevahelist kaubandust", ütles Eesti riigipea. Eriti head võimalused on meil koostööks infotehnoloogia valdkonnas, sest Austriast on juba saanud meile aktiivne partner küberjulgeoleku valdkonnas, lisas president Kaljulaid.

Kohtumisel räägiti veel president Van der Belleni Eesti juurtest, mis viivad ta visiidi käigus ka Saaremaale - paika, kus tema vanemad kohtusid.

Riigipead arutasid veel pikemalt Euroopa Liidu rändepoliitikat ja energiajulgeolekut, suhteid Venemaaga ning idapartnerlust. Räägiti ka Ukrainast, kus president Kaljulaid eelmisel nädalal pikemal visiidil käis.

Austria president Alexander Van der Bellen ja proua Doris Schmidauer on Eestis ametlikul visiidil. Homme istutavad president Van der Bellen ja president Kaljulaid Tamsalus EV100 tammikusse tamme, avavad Tallinnas Austria-Eesti ärifoorumi ning Lennart Meri konverentsi. Laupäeval külastavad president Kaljulaid ja president Van der Bellen Saaremaad.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond