- Reset + Prindi

President Kaljulaid: kaugel võideldes hoiame kodus rahu

President Kaljulaid: kaugel võideldes hoiame kodus rahu
„Ma ei saa kunagi piisavalt tänada neid, kes on pühendunud riigikaitsele – kaitseväelasi, kaitseliitlasi ja nende perekondi," ütles president Kaljulaid oma kõnes.
© Elrend Štaub

13.04.2018

„Geopoliitiliselt keerulise asukohaga väikese riigi jaoks on väga suur õnn, kui oma turvalisust ja julgeolekut saab kaitsta kodupinnalt kaugel oma liitlaskohust täites," ütles president Kaljulaid eile õhtul toimunud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil Kultuurikatlas.

Eesti riigipea rääkis ka sellest, et just välismissioonidel osalemisega on Eesti muutunud julgeoleku tarbijast sellesse panustajaks ja usaldusväärseks liitlakseks. „Seda tuletatakse mulle välismaal tihti meelde – viimase nädala jooksul nii Ameerika Ühendriikides kui ka Prantsusmaal – ja seda ei tehta suusoojaks. Meie panust märgatakse, meie sõdurite ohvreid mäletatakse. Meie toetamiseks otsitakse isegi selliseid võimalusi, mis ületavad siseriiklikku konsensust, meie jaoks oluliste sammude astumise nimel viitsitakse kodus vaeva näha," lisas president Kaljulaid.

President Kersti Kaljulaidi sõnul on välismissioonidel osalevate Eesti kaitseväelaste arv lähiajal kahekordistumas. „Seetõttu loodan, et Kaitseväe tugisüsteem on valmistunud selleks, et missioonidel osalevate kaitseväelaste ja ka nende lähedaste arv kahekordistub. Ja loodan, et me kõik siin Eestis peame meeles, et paari kuu pärast on meie seas tunduvalt rohkem missioonisõdurite lähedasi, kes vajavad meie toetavat suhtumist ja vajadusel kiiret tegutsemist, toetamist, abistamist," ütles riigipea.

Riigipea märkis, et riikliku tugisüsteemi korral mängivad veteranide toetamisel olulist rolli ka ühiskondlik toetus ja tunnustus, mille läbi saab kõik kodanikud anda oma panuse Eesti eest võidelnute toetuseks. „Ma ei saa kunagi piisavalt tänada neid, kes on pühendunud riigikaitsele – kaitseväelasi, kaitseliitlasi ja nende perekondi. Aga teadke, et ma võtan seda vastutust hoida teie töö vilju väga tõsiselt. Nii iga päev," ütles president Kaljulaid lõpetuseks.

Carolin Illenzeeri Fondi poolt kogutud annetusi kasutatakse teenistuses langenud või vigastada saanud kaitseväelaste laste hariduse ja huvitegevuse toetuseks. President Kersti Kaljulaid on 2011. aastal asutatud heategevusfondi patroon.

Kõne täisteksti leiate siit.