- Reset + Prindi

President Kaljulaid: Schengen andis piiriregioonide kogukondadele tõuke koostööks

Tõntso Agro on 320-pealise lehmakarjaga piimatootmisettevõte.
Tõntso Agro on 320-pealise lehmakarjaga piimatootmisettevõte.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

21.12.2017

"Naabritena suhtlesime ka enne seda tihedalt, kuid piirikontrolli kõrvaldamine Eesti ja Läti piiripunktides Schengeni ühtse viisaruumiga ühinemisel muutis inimeste omavahelise läbikäimise veelgi lihtsamaks ja sujuvamaks ning andis piiriregioonide kogukondadele tõuke arendada oma kodukante koos," lausus president Kersti Kaljulaid Schengeni 10. aastapäeva tähistamisel Valgas.

Koos oleme arendanud ettevõtlussõbralikku keskkonda, parandanud tervishoiuteenuseid ja kutseharidust, loonud paremaid tingimusi piiriüleseks tööhõiveks ning arendanud meie elukeskkonda, nentis Vabariigi President.

Heade asjadega harjutakse kiiresti, nii ka selle vabadusega, mille Schengeni ühine viisaruum on meile loonud, lisas president Kaljulaid. "Võtame piiride puudumist iseenesest mõistetavana, kuid selle hoidmiseks tuleb iga päev tööd teha, sest üleskutsed Schengen peatada ei ole täna Euroopast kadunud. Selleks peame muuhulgas kaitsma Euroopa Liidu alustalasid ja ühiseid väärtusi, millele ka toetub Schengeni nähtamatu piir. Peame tihendama ka oma korrakaitsjate ja siseturvalisuse eest vastutavate ametkondade suhtlust leidmaks mooduseid ja praktilisi lahendusi, et meie piiriala oleks samal ajal nii avatud kui ka turvaline," lausus Eesti riigipea.

Eesti ja Läti Schengeniga liitumise 10. aastapäeva tähistamisel osales ka Läti Vabariigi president Raimonds Vējonis. Eesti ja Läti riigipead külastasid veel Valgamaa Kutseõppekeskust, mis pakub haridust nii eestlastele kui lätlastele.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond