- Reset + Prindi

President Kaljulaid: Island on naiste õiguste kaitsmises eeskujuks

President Kaljulaid: Island on naiste õiguste kaitsmises eeskujuks
President Kaljulaid kohtus ka Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarović’i (vasakul) ja Leedu presidendi Dalia Grybauskaite’ga, et arutada riikidevahelist koostööd ja Euroopa julgeolekut.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

29.11.2017

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Reykjavikis Islandi presidendi Guðni Thorlacius Jóhannessoniga, et arutada kahepoolseid suhteid, väikeriikide koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning koostööd kultuurivaldkonnas.

Eesti riigipea on töövisiidil Islandil seoses Reykjavikis toimuva maailma naisjuhtide tippkohtumisega. Seega arutati riigipeade kohtumisel pikemalt ka võrdõiguslikkuse küsimusi. Vabariigi President märkis, et Island näitab naiste õiguste kaitsel teistele riikidele head eeskuju.

Vabariigi President kutsus Islandi presidenti Eesti 100. aastapäeva puhul Eestisse ametlikule visiidile. „Eesti ja Islandi vahel on pikaajalised soojad koostöösuhted nii rahvusvahelistes organisatsioonides, majanduses kui ka kultuuri ja kaitse valdkonnas. Loodan, et Islandi visiit järgmisel suvel süvendab veelgi meie riikide sõprust ja loob uusi võimalusi koostööks."

Hommikul kohtus president Kaljulaid tippkohtumise raames Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarović'i ja Leedu presidendi Dalia Grybauskaite'ga, et arutada riikidevahelist koostööd ja Euroopa julgeolekut.

Täna kõneleb Vabariigi President maailma naisjuhtide tippkohtumisel Eesti digivaldkonna eduloost, kohtub Islandil elavate eestlastega ning kõneleb Eesti EL Nõukogu eesistumise puhul korraldataval vastuvõtul. Homme peab Eesti riigipea Islandi Ülikooli rahvusvaheliste suhete instituudi kutsel Põhjala Majas avatud loengu teemal „Väikeriikide väljakutsed ja võimalused".