- Reset + Prindi

President Kaljulaid läheb riigivisiidile Gruusia Vabariiki

Riigivisiidil Gruusia Vabariigis
Riigivisiidil Gruusia Vabariigis
© Vabariigi Presidendi Kantselei

31.10.2017

President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski suunduvad täna koos 33- liikmelise äridelegatsiooniga riigivisiidile Gruusia Vabariiki.

Kolmepäevase visiidi jooksul kohtub Eesti riigipea Tbilisis Gruusia presidendi Giorgi Margvelashviliga, Gruusia peaministri Giorgi Kvirikashviliga, Gruusia katoolikos-patriarh Ilia II-ga ja Gruusia parlamendi spiikri Irakli Kobakhidzega.

Kohtumised keskenduvad Eesti ja Gruusia pikaajalisele koostööle kaitse- ja haridusvaldkonnas ning kahepoolsetele suhetele Euroopa Liidu idapartnerluse raames. Visiidi eesmärgiks on ka suurendada kahe riigi vahelist majanduskoostööd, visiidi teisel päeval toimub Gruusia-Eesti ärifoorum ning avatakse Eesti ettevõtjate kinnisvarainvesteeringu esimene etapp.

Lisaks külastab president Kaljulaid Tbilisi naiste varjupaika, kohtub arengukoostöö programmiga seotud mittetulundusühingutega, osaleb Eesti-UNICEF-i ühisprojekti tutvustamisel Tbilisi 150. keskkoolis ning külastab ka Tserovani kooli ja Euroopa Liidu vaatlusmissiooni Gruusias. Vabariigi President viib pärja Tbilisi kangelaste väljakule ja lillekimbu 1989. aasta ohvrite monumendile.

Presidendi abikaasa Georgi-Rene Maksimovski külastab oma eriprogrammi raames Gruusia tehnoloogiaparki ning Kahheetia piirkonda, kus ta kohtub sealse kuberneriga. Visiidi viimasel päeval 2. novembril külastavad president Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski Tartu sõpruslinna Kutaisit, kus riigipea kohtub Kutaisi linnapeaga ning peab avaliku loengu Kutaisi Ülikoolis. Riigipea naaseb Eestisse samal õhtul.

Vabariigi Presidenti saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad majandus-ja taristuminister Kadri Simson, kultuuriminister Indrek Saar, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Kalle Palling, Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm ning äridelegatsiooni juhina Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Vabariigi Presidendi Kantselei
kommunikatsiooniosakond