- Reset + Prindi

Vabariigi President kohtus Riias Läti riigipeaga

05.07.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Jurmalas Läti president Raimonds Vējonisega. Kohtumisel keskenduti EL Nõukogu eesistumise kogemuste vahetamisele, aga ka julgeolekuküsimustele, idapartnerlusele, energiapoliitikale ning ühistele taristuprojektidele.


„Läti kogemus EL Nõukogu eesistujana on veel üsna värske ning kindlasti on meil neilt õppida. Arutasime teemasid, millele meie eesistumise ajal tuleb ühiselt lahendus leida või vähemalt selles suunas liikuda nagu näiteks rändekriis, Brexit ja digiteemad," ütles riigipea pärast kohtumist president Vējonisega ning rõhutas, et peamine eesmärk eesistujana on hoida ühendust ühtse
ja tegusana.

Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal toimub Brüsselis idapartnerluse tippkohtumine ning kahe riigipea kohtumisel arutati põhjalikult ka neid küsimusi. „Mõlema riigi jaoks on idapartnerlus prioriteetne teema. Samas ei ole idapartnerid mingi ühtne blokk – me peame vaatama iga riiki ja tema edusamme eraldi ja toetama neid reformide läbiviimisel," sõna riigipea pärast kohtumist.

Riigipead arutasid kohtumisel ka julgeolekuteemasid. „Meie riikide arusaamine julgeolekusituatsioonist ning meie ümber toimuvast on peaaegu identne. Loomulikult jälgime nii Riias kui ka Tallinnas tähelepanelikult, mida toovad kaasa lähikuude õppused meie regioonis, kuid meil ei ole põhjust selle pärast muretseda," toonitas president Kaljulaid.

Vabariigi President viibis Riias Läti president Raimonds Vējonise kutsel. Kaks riigipead avasid NATO Riia oivakeskuse strateegilise kommunikatsiooni konverentsi. Riiast sõidab president Kaljulaid edasi visiidile Poola, kus ta võtab sõna Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisel, kus osaleb tänavu erandkorras ka USA president Donald Trump. Lisaks osaleb riigipea Varssavis USA Atlandi Nõukogu konverentsil.

Vabariigi Presidendi Kantselei

avalike suhete osakond