- Reset + Prindi

Vabariigi President kohtus Kadriorus Ühendkuningriigi kaitseministriga

20.04.2017

Vabariigi President kohtus täna hommikul Kadriorus Ühendkuningriigi kaitseminister Michael Falloniga, et tänada Ühendkuningriike NATO pataljoni lahingugrupi mehitamise eest ja toonitada, et kahe riigi kaitsekoostöö on olnud suurepärane. Koos arutati nii arenguid NATO-s kui ka regiooni julgeolekuolukorda laiemalt, samuti kahe riigi koostööd ning Brexiti-küsimusi.

"NATO heidutus on olnud kullaprooviga – keegi pole söandanud tõsta relvi liitlaste vastu. Mullu Varssavis tehtud NATO üksmeelsed otsused on toonud Eestisse tänaseks ka NATO pataljoni lahingugrupi sõdurid. Praeguses julgeolekuolukorras tagab see turvalisuse nii Eestile kui kogu alliansile ning on märk sellest, et liitlaste julgeolekut ei saa kildudeks jagada," ütles president Kersti Kaljulaid.

Kohtumisel tõdeti ühiselt, et NATO Varssavi tippkohtumise otsustega astuti suur samm edasi julgeoleku tagamises maismaal. "Aga julgeolekukeskkond on 360 kraadi meie ümber – maal, õhus ja vees. Nii õhuruumi kui ka mere turvamise osas on meil kindlus, et NATO panus suureneb," sõnas riigipea.

Lisaks julgeolekuteemadele arutati kohtumisel laiemalt Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi suhteid Brexiti valguses.

Ühendkuningriigi kaitseminister tänas Eestit panuse eest NATO-s ning rõhutas, et Eesti on üks väheseid liitlasi, kes panustab kaitsekuludesse rohkem kui kokku lepitud 2%.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond