- Reset + PDFPrindi

President Kaljulaid suundub riigivisiidile Soome Vabariiki

07.03.2017

President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski alustavad täna koos esindusliku äridelegatsiooniga riigivisiiti Soome Vabariiki.

Teisipäeval kohtub Eesti riigipea Helsingis Soome presidendi Sauli Niinistö, peaminister Juha Sipilä, Soome parlamendi spiikri Maria Lohela, Helsingi linnavolikogu esimehe Tuuli Kousa ning linnapea kohusetäitja Pekka Sauriga. Soomega on Eestil pikaajaline ning hea koostöö majandus- ja kultuurivallas. Kohtumised keskenduvad majanduskoostöö edasisele tihendamisele, seda eriti digivaldkonnas, energia- ja transpordi ühenduste osas ning teaduse ja hariduse valdkonnas. Arutatakse ka julgeolekuolukorda Euroopas ning Euroopa Liidu ees seisvaid väljakutseid.

Helsingis paneb president Kaljulaid pärja sõdades langenute risti jalamile ja Mannerheimi samba juurde. Samuti viib riigipea kimbu Hõimuveljed 1939-1945 kivi juurde ning Soome vabatahtlike mälestusmärgile.

Eesti riigipea kõneleb riigivisiidi puhul korraldataval Soome-Eesti ärifoorumil. President Kaljulaid külastab ka Helsingi Eesti Maja ning Latokartano kooli, kus on Eesti lastele tagatud eestikeelne õpe.

Visiidi teisel päeval külastab president Kaljulaid Tampere linna, kus ta kohtub linnavalitsuse esindajatega ning peab avaliku loengu Tampere Tehnikaülikoolis.

Riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad ka Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Kalle Palling, haridus-ja teadusminister Mailis Reps, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, Eesti Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman äridelegatsiooni juhina, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop ning Eesti Reservohvitseride Kogu esimees kapten Andre Lilleleht.

President Kaljulaidi saadab riigivisiidil 41-liikmeline äridelegatsioon.


Eesti ja Soome presidentide pressikonverentsi 7. märtsil kell 11.50 on võimalik jälgida otseülekandena veebis: https://presidentti.videosync.fi/live


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond