- Reset + PDFPrindi

Kirjuta Eestile!

EV100koned-fondiga-final851x315

Sa käid 10.–12. klassis (või oled vanuses 16-19) ja Sulle läheb korda, mis Eestis toimub ja kuidas meil läheb. Sa tahad kaasa mõelda ja kaasa rääkida, sest Sa tead, et ühiskond on kõigi meie tegude ja mõtete summa. Sa soovid Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks õnne ühe korraliku sünnipäevakõnega. Tundsid ennast ära?

Mõtle ja kirjuta mida tähendavad sinu jaoks meie maa ja meie inimesed ja mida peab üks 100-aastane riik kalliks pidama, et hästi ja õnnelikult edasi kesta? Milline on see riik, kui me tähistame sünnipäeva 50 või 100 aasta pärast? See võib olla #ilukõne või #elukõne või hoopiski #murekõne, paberil, videos, luule- või räpivormis. Tehke seda kambakesi või kirjuta südamelt ära üksinda. Peaasi, et saad videos hakkama kuni viie minutiga või paned kõne kirja kuni 5000 tähemärgiga ja eesti keeles.

Saada oma kõne 31. jaanuariks See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või lae oma video üles ja saada link samal aadressil ning lisa juurde muu oluline: nimi, kool, vanus, aadress ja telefoninumber. Kõne saatmisega kinnitad, et oled kõne autor ja annad oma nõusoleku oma nime avaldamiseks ja kõne kasutamiseks.

Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril pidulikul Eesti Tänab sündmusel Narvas, kus president Kersti Kaljulaid annab riiklikud teenetemärgid inimestele, kelle pikaaegne pühendumus oma tegevusele ja tööle on muutnud kogu Eesti paremaks. Eesti Tänab sündmus jõuab ERR vahendusel televaatajateni.

Ja siis kuuleb Sind juba terve Eestimaa!

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kõnede konkursi statuut

1. Vabariigi Presidendi Kantselei korraldab Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kõnekonkursi „Kirjuta Eestile" (edaspidi: konkurss). Statuudis reguleeritakse konkursi eesmärgid, konkursi käik, tööde vormistamise ja esitamise nõuded, samuti hindamise ning tulemustest teavitamise kord.

2. Konkursil võivad osaleda 10.-12. klassi õpilased ja teised 16.-19. aastased noored.

3. Konkursil osaleja ülesanne on kirjutada kõne Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks (kõne võib saata kirjalikult või esitada videovormis).

4. Iga osaleja võib konkursile esitada ühe kõne.

5. Kõne vormistamine: kõne peab olema eestikeelne ja kuni 5000 tähemärki (videos 5 minutit).

6. Kõne võib kirjutada üksi või ka koos sõbraga

7. Töö tuleb esitada Vabariigi Presidendi Kantseleile hiljemalt 31. jaanuaril 2018, saates selle (või kõne lingi) elektrooniliselt e-posti aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

8. Töö esitamisel tuleks märkida autori(te) ees- ja perekonnanimi(nimed), vanus(ed), haridusasutus(ed) ja klass(id), telefoninumber(numbrid), aadress ning e-posti aadress, video saatmisel ka link kuhu see on üles laetud;

9. Töö esitamisega kinnitab ja nõustub osaleja või tema seaduslik esindaja, kui osaleja vanus on alla 18 aasta, et:

9.1. töö on loodud iseseisvalt, mujalt võetud andmete ja teabe autor ja allikas on töös nimetatud, tööd ei ole mingil kujul esitatud muule konkursile ning tööd ei ole varem avaldatud;

9.2. Vabariigi Presidendi Kantselei võib töö autorile viidates kasutada tööd täies mahus või selle üksikuid osi Vabariigi Presidendi Kantselei vajadusteks ilma autoriga kooskõlastamata, sealhulgas panna näitusele, fikseerida fotodel, avaldada mistahes massiteabevahendites või sotsiaalvõrgustikes piiramata ulatuses ja ajavahemikul Eestis ning väljaspool Eesti piire.

10. Tööde hindamisel võetakse arvesse nende vastavust reglemendi nõuetele, autori(te) loovat ideed, töö originaalsust ja vastavust konkursi eesmärgile.

11. Konkursile esitatud töid hindab Vabariigi Presidendi Kantselei hindamiskomisjon ning otsustab hiljemalt 12. veebruariks 2018, milline kõne valitakse 21. veebruaril avalikult esitamiseks.

12. Vabariigi Presidendi Kantselei hindamiskomisjon:

12.1. Vabariigi Presidendi Kantselei protokolliosakonna juhataja Liisa Ojaveer;

12.2. Vabariigi Presidendi Kantselei kommunikatsiooniosakonna juhataja Kaidi Aher;

12.3. EV 100. aastapäeva korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa;

12.4. Kommunikatsiooniekspert Daniel Vaarik;

12.5. Kirjanik Andrus Kivirähk.

13. Parima kõne autorit teavitatakse kohe, kui hindamiskomisjon on otsuse langenud telefoni või eposti teel.

14. Juhul kui veel mõni kõne otsustatakse avalikustada, võtab kantselei esindaja autoriga enne ühendust.

15. Parima kõne autor(id) saavad esitada oma kõne Eesti Vabariigi riiklike teenetemärkide üleandmisel 21. veebruaril 2018 Narva Kolledžis.

16. Kantselei tagab kõne autori(te) transpordi Eesti piires Narva ja tagasi 21. 02.2018.

17. Konkursi kohta saab lisateavet kirjutaEestile(at)vpk.ee või telefonilt 6316202.