Kõned

E-residentsuse 5. sünnipäeval

E-residentsuse 5. sünnipäeval

Tulen just Itaaliast ja sealne suursaadik Celia Kuningas-Saagpakk ütleb, et Itaalia e-residendid maksavad väga hästi Eestis makse. Itaalia ei ole teadupärast koht, kus mõnuga makse makstakse. Ta oli oma miks-küsimusele saanud vastuse, et mis te nalja teete, kui ma pean makse maksma ainult 20%, siis muidugi ma teen seda.

Siin tulebki e-residentsuse sügavam mõte. Meil on maailmas juba konkurent olemas ja see on m-residentsus Aserbaidžaanis. Ent selleks, et e-residentsus oleks tõeliselt atraktiivne,  tuleb pakkuda midagi sellist, mis paneb inimesi tahtma oma ettevõtteid sellesse majanduskeskkonda ja maksukeskkonda luua.

Ka meie asukoht Euroopa turul on atraktiivne. Seda ei maksa ära unustada, kui meil hakkab iseenda tublidus üle pea kasvama, sest ausalt öeldes ilma Euroopa turuta meie vastu ilmselt niipalju huvi ei tuntaks.  

Nii on e-residentsus ettevõtete asutamiseks huvitav ka sellepärast, et needd on üksiti ka Euroopa Liidu ettevõtted.

Tervitan ka Ed Lucast. Sellest on viis aastat, kui ta sai kätte maailma kõige esimese e-residendi kaardi. Talle piisas kannatliku inimesena esialgu üsna vähesest – ta sai oma sõpradele Eestis ja väljaspool saata krüpteeritud e-kirju. Tänaseks on programm edenenud palju kaugemale.

Meil on pea 63 000 e-residenti ja olen täiesti veendunud, et lisaks sellele, et meie neile midagi pakume, moodustub nendest üha tihedam kogukond, kes on Eesti e-residendiks olemisega päris rahul.

Eestile on läbi e-residentsuse programmi lisandunud viie aastaga umbes sama palju huvilisi ja sõpru kui meil on selle aja jooksul sündinud lapsi. Neid on sündinud 69 000. Nii on e-residentide arv ikkagi märkimisväärne number.

Meil on muidugi ka terve hulk glamuurseid ex officio e-residentidest riigijuhte ja teisigi, ent minule lähevad korda just need tavalised inimesed, kes on otsustanud, et nad tahavad kergemalt hingata ja ilma bürokraatiata toimetada ning meiega siin koos olla.

30.11.2019

 

Uudised

President Kaljulaid on töövisiidil Poolas

President Kersti Kaljulaid on täna visiidil Poola Vabariigis, kus ta osaleb koos Poola presidendi Andrzej Dudaga Varssavis toimuval Liidrite Foorumil, kus arutatakse Poola ja Eesti eesmärke ÜRO julgeolekunõukogus ning võtab president Dudalt sümboolselt üle ÜRO julgeolekunõukogu Ida-Euroopa riikide grupi liikme teatepulga. Poola oli ÜRO julgeolekunõukogu valitud liige aastatel 2018 ja 2019, Eesti alustab oma kaheaastast perioodi julgeolekunõukogus 1. jaanuaril 2020.

12.12.2019

 

President Kaljulaid Poolas: Eesti on valmis ÜRO julgeolekunõukogu liikme kohustusteks

President Kaljulaid Poolas: Eesti on valmis ÜRO julgeolekunõukogu liikme kohustusteks

„Eesti on valmis võtma jaanuaris ÜRO julgeolekunõukogu liikme kohustused ja vastutuse ning jätkama Poola eeskujul seismist tugeva Euroopa Liidu kohalolu eest julgeolekunõukogus,“ lausus president Kersti Kaljulaid täna Varssavis toimunud Liidrite Foorumil, kus arutati Poola ja Eesti eesmärke ÜRO julgeolekunõukogus. President Andrzej Duda andis foorumil Eesti riigipeale üle ÜRO lipu tähistamaks Eestile julgeolekunõukogu Ida-Euroopa riikide grupi liikme teatepulga üleandmist.

12.12.2019

 

President Kaljulaid nimetas ametisse viis uut esimese astme kohtunikku

President Kaljulaid nimetas ametisse viis uut esimese astme kohtunikku

President Kersti Kaljulaid nimetas täna ametisse viis uut esimese astme kohtunikku, kes asuvad tööle Harju ja Pärnu Maakohtutes.
Pärnu Maakohtus alustab veebruaris tööd kohtunik Rajar Miller, jaanuaris alustavad Harju Maakohtus tööd kohtunikud Katrin Mikenberg, Mairi Heinsalu, Marina Ninaste ja Grete Vahtra.

11.12.2019