- Reset + Prindi

Kirjuta Eestile 2020 esile tõstetud kõned

President Kersti Kaljulaidi üleskutse „Kirjuta Eestile“ parima kõne autor on Kertu Birgit Anton Tallinna Reaalkoolist. Tänavu kirjutasid noored Eestist kliimamuutuste keskmes. 

Kõige enam kirjutasid noored sellest, et Eestil on unikaalne võimalus olla ka kliimamuutustega võitlemisel suunanäitaja ja kaasa aitaja ning ka väike riik võib suuri asju korda saata. Noored tunnevad ka muret selle pärast, millises maailmas nad täiskasvanutena elama hakkavad. Mitmed väljendasid oma mõtteid luulevormis ja video vahendusel. Kokku laekus töid pea 60.

16–19aastastele noortele suunatud kõnevõistluse parima kõne autor on Kertu Birgit Anton Tallinna Reaalkoolist, kes kandis oma kõne ette Eesti tänab sündmusel Tallinnas, kus riigipea andis üle teenetemärgid.

Lisaks sai ära märgitud järgmised autorid: Aet Kubits Tallinna Prantsuse Lütseumist, Anastassia Daško Narva Vanalinna Riigikoolist, Georgi Sokolov Narva Vanalinna Riigikoolist, Grete Kaio Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumist, Hans Markus Kalmer Tartu Ülikoolist, Kirke Raidmets Tallinna Ülikoolist, Oliver Mõttus Miina Härma Gümnaasiumist ja Pippi Lotta Enok, Audentese Spordigümnaasiumist. Eraldi tõsteti esile ka kaks videot: Pelgulinna Gümnaasiumi noorte Karl-Master Olde, Markus Kilm, Ronald Trei, Karl Johannes Papp, Artur Lukki lugu "Kliimamuutus" ja Gustav Adolfi Gümaasiumist Karl Vilhelm Valteri ja Victoria Villigi "Kiri Eestile 2020".

Kertu Birgit Anton "Kiri Eestile"

Aet Kubits ja tema haikud

Anastassia Daško "Eesti kliimamuutuste keskmes"

Georgi Sokolov "Eesti kliimamuutuste keskmes"

Grete Kaio "Kirjutan Eestile"

Hans Markus Kalmer "Eesti kliimamuutuste keskmes"

Kirke Raidmets "Minu Eesti kliimamuutuste keskmes"

Oliver Mõttus "Uus Eesti visiitkaart"

Pippi Lotta Enok "Kas sina tead?"

Karl-Master Olde, Markus Kilm, Ronald Trei, Karl Johannes Papp, Artur Lukki

Karl Vilhelm Valter ja Victoria Villig