- Reset + Prindi

Kirjuta Eestile 2019 esile tõstetud kõned

President Kersti Kaljulaidi üleskutse „Kirjuta Eestile“ parima kõne autor on Mia Marta Ruus Prantsuse Lütseumist. Tänavu kirjutasid noored Eesti kohast Euroopas ja kokku laekus üle kolmekümne kõne.

Kõige enam leidsid töödes kajastust keskkonna, kliima ja sallivusega seotud teemad. Samuti oli hinge peal integratsioon ja ühiskonda sulandumine perekondadest, kus on teine kultuuritaust ning kuidas tunda ennast Eestis rohkem kaasatuna ja omaks võetuna.

16–19 aastastele noortele suunatud kõnevõistluse parima kõne autor on Mia Marta Ruus Prantsuse Lütseumist.

Lisaks sai ära märgitud järgmised autorid: Bogdan Seljanko, Anissia Meškova ja Gleb Vakarjuk Tallinna Õismäe Vene Lütseumist; Diana Stepanova ja Sofia Valtsifer Narva Vanalinna Riigikoolist; Laima Šusta Tallinna Reaalkoolist; Lena Kurg Prantsuse Lütseumist; Aleksandra Ratkovitš Jõhvi Gümnaasiumist; Henn Uuetoa Avinurme Gümnaasiumiumist; Anna Veisman Prantsuse Lütseumist ja Filipp Rodtšenkov Tallinna Õismäe Vene Lütseumist.

 

Mia Marta Ruus „Kas meie praegune suund teenib Eestile parimat eesmärki?“

Bogdan Seljanko, Anissia Meškova, Gleb Vakarjuk „Pahem pool“

Diana Stepanova, Sofija Valtsifer „Kõige tähtsam on jääda inimeseks“

Laima Šusta „Vaba olemine vajab puhast südametunnistust

Lena Kurg „Eesti kohast Euroopas

Aleksandra Ratkovitš „Kodust ära käies näeme ja õpime, mida saaks siin teha paremini

Henn Uuetoa „Kas nii me tahtsimegi? Kuidas nii?

Anna Veismani kliima-teemaline video

Filipp Rodtšenkovi sallivuse-teemaline video 


Žüriisse kuulusid Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev, ajalehe Postimees välisuudiste toimetuse juhataja Evelyn Kaldoja, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõunik Elis Paemurd, Vabariigi Presidendi välisnõunik Lauri Kuusing ja Vabariigi Presidendi Kantselei kommunikatsiooniosakonna juhataja Kaidi Aher.