- Reset + Prindi

Nurmiko taasavamisel

06.03.2019

Tahaksin kõigepealt tänada toreda võimaluse eest sellisel poliitikat täis päeval näha lilli ja tavalist, ilusat Eesti elu.

Ma tean, et see õnnetus oli ettevõttele kohutavalt raske, aga see ei ole hävitanud teie plaane saada veelgi suuremaks. Kordan seda mõtet, mida ütlesin ka 22. veebruaril: vahel paneme liiga vähe tähele neid ettevõtjaid, kes töötavad siin Eestis meie inimestega ja inimestele. Eksportivatele ettevõttele ja iduettevõtetele on tähelepanu aga justkui kogu aeg tagatud.

Meil on palju neid inimesi, kes pakuvad tööd teistele ja töötavad selleks, et meie inimestele rõõmu pakkuda. Kindlasti on Nurmiko selline ettevõte.

Usun, et oleme kõik selle üle õnnelikud, et siinne kohalik kogukond märkas ja aitas ning kutsus kohale päästjad. Ütles täpselt ja kiiresti ära ka selle, mis siin tegelikult juhtus. Kuigi me ei tea, kelle käe läbi juhtus, on mõtlemisainet meile kõigile. Meil oli raketiga seotud õnnetus, kaks aastat tagasi oli selliseid õnnetusi 24 ja eelmisel aastal 42. Kas kõik see on seda väärt? On ju olemas muid meetodeid, kuidas saab uusaasta saabumist tähistada nii, et midagi ei lähe põlema, keegi ei jää ilma ühestki sõrmest ja ükski nägu ei saa tulekahjustusi. Et keegi ei ehmu, kui tema nina all lastakse raketti, hetkel kui ta peab kõnet. Neid alternatiivseid võimalusi on, aga alustada võiks sellestki, et signaalrakett, olgugi kollane, ei peaks olema kõigile kättesaadav.

Õnnitlen teid selle ülesehitustöö puhul ja soovin ettevõttele edu. Loodan, et teie tõsised laiendused ei ole saanud tõsist tagasilööki, vaid saavad indu juurde nüüd, kus see kiire ehitus on juba korra ette võetud.