- Reset + Prindi

Vabariigi President Kaberneeme päästedepoo avamisel

17.04.2018

Mul on suur au ja väga hea meel seista esimeses spetsiaalselt vabatahtlike päästjate jaoks ehitatud hoones. Eriti hea meel on, et see hoone valmis õmblusteta. Sellepärast, et siia on panustanud kõik – riik, vabatahtlikud päästjad ise ja inimesed, kellele see kant korda läheb. Siia on panustanud inimesed, kes usuvad isetegemise võlujõudu ja seda kõike on uhke näha.

Ma olen kindel, et sellest saab tore kooskäimise koht lisaks sellele, et see on äärmiselt vajalik hoone. Tegelikult on ikka väga paha sõita tulekahjule välja, kui sinu päästeautos on diisel hangunud ja vesi jäätunud. Tulekahju on kuum koht, aga me ei tahaks seda eralduvat soojust kasutada kõigepealt vee sulatamiseks. Mistõttu on väga hea, et edaspidi ei ole seda muret, et vabatahtlikud päästjad peavad enne objektile väljasõitu hakkama veel ka oma kodus garaažist varustust kokku otsima.

Ja nagu me teame, siis vabatahtlik päästja on ju vabatahtlik. Ta võib üleüldse olla tööl ja siis peab vaatama, kuidas sa tema garaažist või kuuri alt midagi kätte saad. Seega kindlasti reageerimisvõimekus kasvab ka väga oluliselt.

Mul on väga hea meel tervitada siin ka Päästeameti peadirektorit. Lõppude lõpuks sellise õmblusteta ühiskonna vabatahtlike ja riigi koostöö osas on kindlasti nemad olnud pioneerid, kes esimesena aru said, et 21. sajandi riik ei saa ainult seista koos sellest, et meie maksame maksud ja keegi teine osutab teenust, vaid tõepoolest tuleb teha nii nagu arenenud riikides juba ammuaega kombeks on.

Võibolla vähem raha kokkuhoiu mõttes, aga rohkem kogukonnatunde kasvatamise pärast – tuleb teha ise ja tuleb teha koostööd.

Täpselt nii on see igal pool Eestis väga hästi juured alla ajanud ja on tore, kui siis hakkavad kerkima ka sellised maamärgid nagu siin – kõige halvemate tingimustega vabatahtlikust päästeüksusest kõige paremate tingimustega vabatahtlikuks päästeüksuseks.

Ja küll on näha, kuidas kohalikud inimesed selle hoone kasutusele võtavad. Ma usun, et see kasutusotstarve saab olema võrdlemisi mitmekülgne ja mitmekesine. Pinda on siin 112 ruutmeetrit, täpselt sümboolne pindala.

Ma täna siin seistes teie kogukonna üle väga uhke. Selle üle, mida Eesti inimesed suudavad korda saata. Aitäh teile kõigile!