- Reset + Prindi

Vabariigi President PÖFFi lõpetamisel Nordea Kontserdimajas 26. novembril 2016

26.11.2016

Austatud PÖFF,
austatud PÖFFi külalised.


Viimastel aastatel astub Eesti kinokunst pika sammuga üha kõrgemale, üha paremini. Eesti kino jalajälg maailma kinokaardil suureneb.

2016. aastal särasid mitmed nooremad režissöörid – Triin Ruumet, Anu Aun, Kadri Kõusaar. Kohe aasta alguses löödi kinorekordeid – René Vilbre "Klassikokkutulekut" nägi 190 000 vaatajat. Mitmed Eesti filmid on osalenud rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud filmifestivalidel.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva filmiideede konkurss kuulutati välja siis kui Eesti film tähistas oma 100. sünnipäeva. Teame, et sünnipäevafilmi konkurss avas ukse uuele põlvkonnale.

Täna peame mõtlema juba sellest, mis saab aastal 2035 või 2050 – kuidas areneb tehnoloogia ja kuidas muutuvad võimalused? Kuidas muutub filmikeel ja mida toob kaasa kiirelt arenev visuaalse ja virtuaalse reaalsuse mitmekesisus? Peab mõtlema, kas eelistada väärtfilme tõsihuvilistele või olla hoopiski valmis kildudeks pudenevaks auditooriumiks?

Eesti ei saa konkureerida suurte filmitööstusriikidega. Aga kus me vabalt konkureerime, see on siin, nendel nädalatel – meil on meie eriline tippsündmus – PÖFF.

PÖFF on suurem kui meie kandi kinoelu ise – 15 mõjukaima filmifestivali seas kogu maailmas.

PÖFF toob oma vaatajale maailma parimad palad ja on Euroopa filmitööstuse osaks ning heaks partneriks juba 20 aastat.

Nägemiseni järgmisel aastal, A-kategooria PÖFF! Tule jälle!