Kõned

Vabariigi President võidupühal 23. juunil 2016 Võrus

Vabariigi President võidupühal 23. juunil 2016 Võrus

Head kaitseliitlased.
Head liitlased.
Hea Eesti rahvas.


Viimase paari aasta vältel oleme ilmselt kõik tajunud, et meid ümbritsev julgeolekuolukord on varasemaga võrreldes väga erinev.

Meie murede alla on kirjutatud meie põhiküsimused:

Mis saab meist?
Mis saab Eestist?
Mis saab Euroopast?

Inimene soovib ikka uskuda, et olevik võib olla igavene. Olgu ta sellega rahul või nagu sagedamini, rahulolematu, et asjad ei lähe kiiremini paremaks. Harva mõtleme aga, et olevik võib kiiresti muutuda ja muutuda täielikult.

Enam ei kulge Eesti nii rahulikel teedel, nagu mäletame viimasest paarist aastakümnest. On muutunud Euroopa. On muutunud maailm.

Ajalugu on täis hoiatavaid näiteid vaid oleviku põhjal otsustamisest. Meie enda puhul oli see eredamalt 1939. aasta silmi sulgev lootus, et Eesti jääb maailmast puutumata, kitsalt läbi tollase oleviku ehk mõistetav, aga nagu me teame tagasivaate täppisteadlastena – siis tegelikult hukatuslik.

23.06.2016

Fotoalbum

UUDISED

President aitab Tartu idufirmadel kasvada

President aitab Tartu idufirmadel kasvada

President Toomas Hendrik Ilves külastas täna koos abikaasaga Tartus tegutsevaid IT-ettevõtteid ning kohtus Garage48 HUB Tartu ruumides kohalike idufirmade kogukonna esindajatega, kus arutati üheskoos viimaseid arenguid Tartu ettevõtluskeskkonnas.

26.07.2016

Fotoalbum

 

President Ilves avaldas Jaapanile kaastunnet

President Toomas Hendrik Ilves saatis Jaapani keisrile Akihitole kaastundekirja seoses noarünnakuga erivajadustega inimeste hooldekeskusele, kus hukkus ja sai vigastada mitukümmend inimest.

26.07.2016

 

Piltuudis: presidendipaar kohtus Ruhnus kohalike elanikega

Piltuudis: presidendipaar kohtus Ruhnus kohalike elanikega

"Ruhnu on meie jaoks üks väga eripärane paik," märkis president Ilves, kes külastab koos abikaasaga täna Ruhnu saart ning kohtub kohalike elanikega. "Kaunis ja kauge saar keset merd, kus aastasadu elasid rannarootslased, kes hoidsid oma eripalgelist kultuuri ja elustiili, mis kestis ja arenes eraldatult Rootsimaast. Selle kõige traagiline lõpp ning tänane Ruhnu, kauge kuid kutsuv. Seda kõike ja ka midagi muud on Ruhnu ka meie heade naabrite lätlaste jaoks. Ning seda juba pea sada aastat."

20.07.2016

Fotoalbum