Kõned

Vabariigi President Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil 22. aprillil 2016

Vabariigi President Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil 22. aprillil 2016

Lugupeetud koosviibijad,


Iseseisvuse taastamise järgset Eesti kaitseväge on paljuski vorminud välismissioonid, neist Iraak ja Afganistan on olnud meile ränkade kaotustega.

Sel aastal tähistame neljandat korda Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks mõeldud päeva ja kanname solidaarsuse märgiks rinnas sinilille märki. Homne päev on meenutus ja tunnustus Eesti eest sõdinud meeste ja naiste vaprusele.

Tunnen Vabariigi Presidendina, riigikaitse kõrgema juhina, ja ka lihtsalt kodanikuna uhkust meie kaitseväe üle. Olen nii kuulnud kui ise kogenud meie kaitseväelaste professionaalsust ning pühendumust.

Olen kümnel ametiaastal saatnud Paldiskist teele kõik välismissioonid, pidades seda oma kohuseks. Kui kodanik teenib riiki, siis peab kodanik ka teadma, et riik tema panust väärtustab. Tänagi soovisin sõduriõnne peagi Lõuna-Liibanoni suunduvale üksusele.

Eesti riigikaitse on hästi hoitud ja arendatud. Koalitsioon ja opositsioon on olnud ühtsed sõjalise riigikaitse tugevdamisel. Siin ei ole keegi proovinud päevapoliitikast endale või oma erakonnale punkte noppida. Loodan, et selline riigimehelikkus kestab ka edaspidi.

22.04.2016

UUDISED

President Ilves Aafrika tudengitele: oluline on riigi vaimne suurus

President Ilves Aafrika tudengitele: oluline on riigi vaimne suurus

"Minu kui riigipea sõnum teile on: te olete Eestis teretulnud," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kõneldes Aafrika tudengite korraldatud Aafrika kultuuri nädala avakohtumisel.

05.05.2016

Fotoalbum

 

TÄNA: üle 9500 lapse jookseb 21 linnas Teatejooksul heategevuse nimel

TÄNA: üle 9500 lapse jookseb 21 linnas Teatejooksul heategevuse nimel

Täna toimub 21 linnas üle Eesti juba üheteistkümnendat korda heategevuslik Teatejooks, millest võtab tänavu osa rekordiliselt üle 9500 noore. Teatejooksul osalemisega kutsuvad lapsed üles helistama annetustelefonil 900 7777 (kõne hind 7 eurot), millega toetatakse liikumisvõime kaotanud laste ravi.

05.05.2016

 

Algab arvamuslugude ja fotovõistlus "Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?"

Tartu Ülikooli eetikakeskus koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži ning Vabariigi Presidendi Kantseleiga kuulutas välja arvamuslugude ja fotovõistluse "Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?".

04.05.2016