Kõned

Vabariigi President Ugala teatri avamisel 18. märtsil 2017

Vabariigi President Ugala teatri avamisel 18. märtsil 2017

Mõtleme minevikust:
Jaan Toomingas, "Rahva sõda" ja "Põhjas".
Kaarin Raid, "Juudit" ja "Kirsiaed".
Peeter Tammearu, "Niskamäe kired" ja "Keisri hull".
Kalju Komissarov, "Ja sajandist on pikem päev" ning "Vennad Lautensackid".

Kaljut ei ole täna enam meiega, see minek just nüüd, kui teater jälle oma uksed avab, kust Kalju enam kunagi sisse ei tule, jääbki just niimoodi me hinge.

Me oleme täna siin, et tähistada teatrimaja uut vormistamist. Kuid see maja, mis justkui püüab kinni kõik kesklinna poolt laskujad, millest mööda saab vaid gravitatsioonile jõuga vastu astudes, on ikkagi eelkõige lihtsalt teatri kodu. Nimetatud etenduste ja paljude muude lavastuste kodu. Mu loend on käepärase mälu poolt koostatud, neid etendusi mäletavad mitmed põlvkonnad, kes bussitäite kaupa või rongiga Ugalasse kohale on tahtnud tulla.

Eestis ei ole provintsiteatreid selle sõna nukras tähenduses, sest kõik Eesti teatrid on keskpaika rahva südant. Ega muidu oleks võimalik ka nende kinnisvarasse investeerida, ikka ainult valija tellimusel saavad demokraatlikus riigis niisugused asjad juhtuda. Mõnes linnas võib-olla valitsejad ei kuula olulist osa oma kultuurihuvilisest rahvast ja mõni teater aheldatakse aastakümneteks väheste võimaluste kütke, aga enamasti siiski läheb me teatritel õnneks.

18.03.2017

 

UUDISED

President Kaljulaid osaleb täna ja homme Brüsselis Atlandi-ülese koostöö tippüritusel

Vabariigi President Kersti Kaljulaid sõitis täna hommikul Brüsselisse, kus osaleb iga-aastasel Atlandi-ülesel kõrgetasemelisel välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil Brüsseli Foorum.

23.03.2017

 

Eesti riigipeale andsid volikirjad Hispaania, Sri Lanka ja Egiptuse suursaadikud

Eesti riigipeale andsid volikirjad Hispaania, Sri Lanka ja Egiptuse suursaadikud

President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Tallinnas resideeriv Hispaania Kuningriigi suursaadik Teresa Orjales Vidal, Stockholmis resideeriv Sri Lanka Demokraatliku Sotsialistliku Vabariigi suursaadik Renuka Damayanthie Rajapakse ja Helsingis resideeriv Egiptuse Araabia Vabariigi suursaadik Sherif Yehia Refaat.

21.03.2017

Fotoalbum

 

President Kaljulaid: keelekümblusprojektid Valga-Valka piirialal on eeskujuks kogu Eestile

President Kaljulaid: keelekümblusprojektid Valga-Valka piirialal on eeskujuks kogu Eestile

"Alus- ja huvihariduse korraldus eesti-, vene- ja lätikeelsete laste õpetamisel Valgas ning Valkas on heaks eeskujuks ka teistele Eesti piirkondadele, kus elab erineva emakeelega lapsi," ütles president Kersti Kaljulaid, kes viibib kahepäevasel ringisõidul Valgamaal ja külastas täna Valga Pääsukese lasteaeda ning Valka kunstikooli.

17.03.2017