Kõned

Globaalse Digiühiskonna Fondi ühiste kavatsuste leppe allkirjastamisel e- Eesti esitluskeskuses

Globaalse Digiühiskonna Fondi ühiste kavatsuste leppe allkirjastamisel e- Eesti esitluskeskuses

Meil Vabariigi Presidendi kantseleis raha ei ole, aga on Eesti ÜRO julgeoleku nõukogu kampaania käigus kogunenud paks aadressiraamat.

Eesti teeb tihedat digikoostööd maailma rikkama osa ehk laheriikidega. Seal on ka meie ettevõtjad ehitanud palju e-süsteeme ja saavutanud projektivoo, mille põhjalt saab edasi liikuda arenevasse maailma, kus on vaja kaasata raha teistmoodi.

Küll aga ei ole see fond mõeldud eraraha kokku korjamiseks selle eesmärgiga, et meie ettevõtjad teeksid selle toel kellelegi e-maksuameti või e-põllumajandusregistri.

On üks asi, mida teised riigid hakkavad vaikselt märkama ja mida me ise väga hästi teame – meie ühiskond on seetõttu teistsugune, et kasutame kõigis eluvaldkondades digilahendusi.

Eesti ei ole ju tehnoloogia looja riik, ta on seadusruumi looja riik. Me näeme, et levitades teadmist ja oskust, kuidas muuta oma ühiskonda tervikuna – inglise keeles öeldakse selle kohta tihtipeale ka digitally disrupted society –, aitab fond toetada sellise digipöörde saavutamist ja sealtkaudu luua projektivoogu, mis paratamatult iga digipöördega kaasneb.

Rahvusvahelises suhtluses rõhutan alati, et meie koostöö teiste riikidega ei ole sarnane Microsofti pakutavaga – siin on teile Word ja Excel ja selline on tema funktsionaalsus ja palun kohandage oma vajadusi selle funktsionaalsusega.

19.03.2019

 

Uudised

President Kaljulaid on kahepäevasel töövisiidil Argentiinas

President Kersti Kaljulaid on täna-homme töövisiidil Buenos Aireses, kus kõneleb ÜRO konverentsil ja kohtub Argentiina presidendi ning ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) juhiga. Lisaks on kavas mitmed kahepoolsed kohtumised riigijuhtidega, et arutada Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogusse.

20.03.2019

 

Eesti hakkab e-riikluse lahendusi eksportima

Eesti hakkab e-riikluse lahendusi eksportima

Eesti riik käivitab Globaalse Digiühiskonna Fondi, mille abil soovitakse eksportida Eesti digiühiskonna lahendusi ja luua uusi ärivõimalusi meie IKT-ettevõtjatele. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus sõlmisid täna leppe, et asutada Globaalne Digiühiskonna Fond.

19.03.2019

 

Presidendi kultuurirahastu hakkab välja andma sotsiaaltöö preemiat

Presidendi kultuurirahastu hakkab välja andma sotsiaaltöö preemiat

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna sotsiaaltöö päeva tähistamisel välja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu uue preemia, mis on mõeldud inimesele või organisatsioonile, kelle tegevus aitab parandada ühiskonnas ebasoodsal positsioonil olevate inimeste toimetulekut ja elukvaliteeti ning luua neile tingimusi oma olukorra parandamiseks.

19.03.2019