Kõned

Vabariigi Presidendi telepöördumine kooliaasta eel

Vabariigi Presidendi telepöördumine kooliaasta eel

Kallid lapsed, head lapsevanemad.


Homme algab Eesti lastele kooliaasta. See pole aga kooliaasta ainult lastele, õppimine ootab ka lapsevanemaid, vanavanemaid ja muidugi õpetajaid endidki.

Ärme kasuta kooli mineku puhul sõna "tööaasta". Õppimine on siiski avastusi täis lõputu uurimisretk. Selle tulemus ei ole päriselt pärale jõudmine, vaid pidev, otsekui künkalt künkale, järjest kõrgemale ronimine.

See, kui tublid ja usinad te koolis olete, kui palju te uusi teadmisi ja oskusi omandate, kui palju te õpite, saate mõtlemise kindlust ja arutlemise julgust – see kõik on teie tuleviku alusmüür. Ja teie endi teha.

Teadmiste avarus, ehk lihtsamalt öeldes hea haridus, on üks meie tugevusi, mida vajame täna ja aastakümnete pärast.

Kooli ja õppimise keskmes on õpilane. Tema tahtmisest ei sõltu ei tema elukoht ega see, kus ja milline on talle lähim kool. Seega peab igas koolis saama laps tema võimeid, oskusi ja isikuomadusi parimal määral arvestava hariduse. Hariduse, mis annab sisu homsele Eestile.

31.08.2015

Videogalerii

UUDISED

President Ilves inaugureeris akadeemik Jaak Aaviksoo Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks

"Tallinna Tehnikaülikool on üks Eesti tuleviku põhisambaid, sest ilma korraliku tehnilise hariduseta ei saa ükski riik 21. sajandil konkureerida," ütles president Toomas Hendrik Ilves Tallinna Tehnikaülikooli rektori akadeemik Jaak Aaviksoo inaugureerimisel. "Sestap on teie ülikooli rektor oluline mitte ainult ülikoolile, ta on oluline kogu Eestile ning Tallinna Tehnikaülikooli rektor kujundab meie riigi tulevikku ja maa käekäiku olulisel määral. Ja see on suur vastutus."

31.08.2015

 

President Ilves tunnustab noore ettevõtja preemia algatust

Täna kuulutasid Swedbank Eesti AS ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda välja konkursi noore ettevõtja preemia väljaandmiseks. Preemiale suurusega 5 000 eurot oodatakse kandideerima kõiki kuni 30-aastaseid Eesti ettevõtjaid. Preemia annab üle Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves 8. oktoobril ettevõtluskonkursi Eesti Parimad Ettevõtted 2015 auhinnagalal.

31.08.2015

 

President Ilves: tugev ametiharidus aitab hoida Eestis noori inimesi, kes siin hakkama saavad

President Ilves: tugev ametiharidus aitab hoida Eestis noori inimesi, kes siin hakkama saavad

"Kena on näha, kuidas hea kool on korda saanud. Miljonid eurod Euroopa Liidu raha kui solidaarsuse väljendus ning paljude siinsete inimeste pealehakkamine ja püüdlus kaasaegse ametihariduse poole on andnud meile kooli, mida Eesti vajab," ütles president Toomas Hendrik Ilves Viljandi Kutseõppekeskuse renoveeritud õppehoone avamisel Vana-Võidus.

31.08.2015

Fotoalbum