Kõned

Vabariigi President Rahvusvahelises Rahuinstituudis: „Kuidas saavad väikeriigid suurendada oma mõju maailma poliitikas“

Lubage mul alustada tänusõnadega Rahvusvahelisele Rahuinstituudile selle eest, et ta täna siin selle arutelu korraldas. Mul on väga hea meel, et saan siin osaleda hetkel, mis on väga olulise tähtsusega nii ÜROle kui ka Eestile.

See on tõesti meie jaoks väga oluline kuu. Kaks nädalat tagasi, 1. juulil, asusime me esimest korda oma ajaloos täitma Euroopa Liidu eesistuja ülesandeid. Teine „esimene kord" leiab aset täna, kui me ametlikult alustame esimest korda kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale.

Järgmised kuus kuud anname me endast parima, et olla Euroopa eestvedaja. Ja kui meid peaks valitama julgeolekunõukogu liikmeks, siis loomulikult anname me endast parima ka sellesse, et ÜRO oleks suuteline vastama meie kiires muutumises oleva maailma nõudmistele. Endast parima andmine on see, mida me väikese riigina peame tegema, et avaldada mõju ja jääda ellu maailmas, mis on muutumas üha ebastabiilsemaks. Kus reegleid mitte ainult ei väänata, vaid ka lõhutakse. Kus ennustamatus on muutumas normiks. Kus rahu ja turvalisus on püsivalt ohustatud.

15.07.2017

 

UUDISED

Vabariigi Presidendi uueks julgeolekunõunikuks saab Peeter Kuimet

1. septembrist asub Vabariigi Presidendi julgeolekunõuniku ametikohale Peeter Kuimet. Senine julgeolekunõunik Merle Maigre siirdub septembris NATO küberkaitsekeskust juhtima.

„Julgeolekunõunikuna soovin rakendada oma seniseid teadmisi ja oskusi, et toetada Vabariigi Presidenti riigikaitse kõrgeima juhi ülesannete täitmisel. Seejuures leian, et Eesti riigipea tähelepanu väärivad ja vajavad mitte ainult sõjaline riigikaitse ja välissuhtlus, vaid kõik laiapindse riigikaitse valdkonnad," ütles Kuimet.

21.07.2017

 

Vabariigi President külastab uuel nädalal väikesaari

President Kersti Kaljulaid külastab esmaspäevast kolmapäevani Ruhnut, Abrukat ja Vilsandit.

Ruhnus külastab president esmaspäeval sadamat, Korsi ja Liise talusid, Ruhnu kirikuid, tuletorni, sadamakohvikut "Yljes" ning kohtub külaelanike ja ruhnurootslaste seltsiga.

21.07.2017

 

President Kaljulaid: me vajame toimivat ja tõhusat ÜROd

President Kaljulaid: me vajame toimivat ja tõhusat ÜROd

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus eile New Yorgis ÜRO peasekretär Antonio Guterres'ga, kellega arutati nii Eesti pürgimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks, Guterresi plaanitavaid reforme ÜROs kui Eesti prioriteete EL Nõukogu eesistujana.

14.07.2017