- Reset + Print

President Kaljulaid: Eesti ja Singapur on maailma digitiigrid

President Kaljulaid: Eesti ja Singapur on maailma digitiigrid © Office of the President of Estonia

12.07.2021

Eesti ja Singapur on maailma arenenuimad digiühiskonnad ja me jagame ühist kirge innovatsiooni ning uute turvaliste lahenduste vastu, ütles Singapuris töövisiidil olev president Kaljulaid täna siinse riigipea Halimah Yacobiga kohtudes.

Peamiselt keskenduti pandeemiale ja riikide väljumisstrateegiatele ning digitaalsetele vaktsineerimistõenditele, mis on aidanud Euroopal piiranguid leevendada ning kus järgmine samm võiks olla vastastikkune aktsepteerimine. Erinevalt Eestist ja Euroopast on Singapuris endiselt karmid liikumis- ja kogunemispiirangud, mis on piirkonna sõlpunktiks olevale riigile suur väljakutse.

Singapuri riigipea tunnustas ka Eestit siin esimest korda äsja avatud diplomaatilise esinduse eest – nii see kui Eesti presidendi esimene visiit siia riiki aitb kahe riigi suhteid edasi arendada ja on tugev märk meie huvist.

Digiriikidena sõltuvad nii Singapur kui Eesti küberturvalisusest ja küberkaitsest ning president Yacob tõstis siin esile Eesti tegevuse ÜRO julgeolekunõukogus ja seda just kübervallas.

Väikeste ja avatud majandustena arutasid presidendid ka globaalse maksumäära kehtestamise aenguid. Räägiti ka e-residentidest ja diginomaadidest, kes töötavad üle maailma, ent kelle jaoks on päeva lõpuks oluline, kuidas saada oma maksuraha eest teenuseid riigis, kus nad parasjagu asuvad.

Töövisiidi käigus kohtus Eesti riigipea veel mitmete ministritega ja kõneleb homme Aasia suurimal tehnoloogiakohtumisel ATxSummit. Samuti annab president Kaljulaid intervjuud telekanalitele CNBC ja Channel News Asia ning väljaannetele GovInsider ja The Straits Times.

President Kaljulaid saabub tagasi Eestisse kolmapäeva pärastlõunal.

 Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.