- Reset + Print

President Kaljulaid on töövisiidil Singapuris

11.07.2021

President Kersti Kaljulaid on tänasest teisipäevani töövisiidil Singapuris, kus Eesti on just avanud oma diplomaatilise esinduse. Vabariigi presidendi kohtumised sealsete riigijuhtidega ja esinemine Aasia suurimal tehnoloogiakohtumisel ATxSummit annavad tugeva tõuke poliitiliste ja majandussuhete arendamisele.

„Meid ühendab sarnane visioon ja ambitsioon – usk avatud majandusse, e-riiki, digilahendustesse ja heasse haridusse. Näeme suurt potentsiaali majandussuhete elavdamiseks ja seda eriti digivallas, finantsvahenduses, kaitsetööstuses, küberkaitses ja mujalgi. Seepärast on tehtud strateegiline otsus avada Eesti saatkond just siin piirkonnas,“ selgitas Eesti esimene peatselt ametisse asuv kohapealne suursaadik Singapuris Priit Turk.

Nende päevade jooksul kohtub Eesti riigipea Singapuri presidendi Halimah Yacobi, kaitseministri Ng Eng Heni, välisministri Vivian Balakrishnani, transpordiministri S Iswarani ning kommunikatsiooni- ja infotehnoloogiaministri Josephine Teoga. Lisaks kohtub ta ka Indoneesia majandusministri Airlangga Hartartoga.

Aasia suurimal tehnoloogiakohtumisel ATxSummit kõneleb riigipea andmemajanduse ajastul usalduse ja koostöö ehitamisest, teiste seas osalevad aruteluringis ka Microsofti president Brad Smith ja Maailmapanga asepresident Victoria Kwakwa. Lisaks annab Vabariigi President intervjuud telekanalitele CNBC ja Channel News Asia ning väljaannetele GovInsider ja The Straits Times.

Täna külastab president Kaljulaid ettevõtte Wise Singapuri kontorit. Mitmed Eesti ettevõtted kasutavad riiki hüppelaua ja tugipunktina laienemisel mujale. Nii on näiteks teiste seas Singapuri turule jõudnud Guardtime, Funderbeam, Milrem Robotics ja Clanbeat ning paljud teised ootavad oma võimalust. „Ka siinne piirkond on olnud pikalt pandeemia tõttu suletud ja nii kõrgetasemeline visiit annab kahtlemata meie ettevõtetele tuge – Eesti annab tugeva sõnumi, et meil on, mida üksteisele pakkuda ning soovime Singapuri ja Kagu-Aasiaga viia majandussuhted senisest aktiivsemale tasemele,“ rõhutas Turk.

President Kaljulaid jõuab tagasi Eestisse kolmapäeva pärastlõunal.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.