- Reset + Print

President Kaljulaid kohtus Hispaania peaministriga

President Kaljulaid kohtus Hispaania peaministriga © Mattias Tammet/presidendi kantselei

07.07.2021

Kohtumisel Kadriorus peatusid Eesti riigipea ja peaminister Pedro Sánchez pikemalt julgeolekuolukorral nii meie regioonis kui Aafrikas.

Eesti riigipea hinnangul ei ole pärast seitsme aasta möödumist Venemaa agressiooni algusest Donbassis ja Krimmi ebaseaduslikust annekteerimisest midagi muutunud. Juulis-augustis toimub Ukraina piiride lähedal massiline sõjaväeõppus Zapad ja seega on president Kaljulaid sõnul meil igati põhjust valvsaks jääda. Peatuti ka Sahara-taguses Aafrikas toimuval, kus kroonviirus on tugevasti kohalikke majandusi mõjutanud ning kus Eesti väed Malis ja Sahelis koos Hispaaniaga toimetavad.

Vabariigi President kinnitas veelkord üle Eesti 360 kraadist panust Euroopast lõuna poole jäävate alade stabiilsuse kujundamisel: „Just ise füüsiliselt kohapeal olles saab kõige paremini aru, mis on kaalul ja mille eest üheskoos seisame.“

Pikemalt peatuti ka Euroopa Liidu laienemise teemadel ja seal peab riigipea sõnul saama paika kindel raamistik nende riikide jaoks, kes soovivad Euroopa Liidule läheneda: „Me seisame iga riigi õiguse eest valida oma tee vastavalt Helsingi lõppakti põhimõtetele,“ rõhutas Vabariigi President.


Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.