- Reset + Print

Kosovo president tuleb neljapäeval Eestisse

08.06.2021

Kosovo president Vjosa Osmani-Sadriu tuleb sel nädalal koos äridelegatsiooniga Eestisse kahepäevasele ametlikule visiidile.

Kosovo president alustab oma ametlikku visiiti neljapäeva hommikul, kui kohtub Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga. Vastuvõtutseremooniale presidendi kantselei ees järgneb riigipeade kohtumine ja pressikonverents. Samuti annab Eesti riigipea oma Kosovo kolleegi auks piduliku õhtusöögi.

Lisaks kohtub Kosovo president päeva jooksul Riigikogu esimehe Jüri Ratase, peaminister Kaja Kallase ning Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Siim Kallasega. Lisaks külastab ta ka Vabamut ja e-Eesti Esitluskeskust.

Reedel külastab president Vjosa Osmani-Sadriu Telliskivi loomelinnakut, kohtub riigisekretäri Taimar Peterkopiga ja käib läbi ettevõttest Pipedrive. Tegemist on esimese Kosovo presidendi visiidiga Eestisse.

Eesti tunnustas Kosovo iseseisvust 2008. aastal esimeste riikide seas. Kosovo riigipea Vjosa Osmani-Sadriu valiti presidendiks tänavu 4. aprillil. Sellele eelnesid erakorralised parlamendivalimised, mille võitis ülekaalukalt Vetevendosje liikumine, mille nimekirjas ta kandideeris ja kogus rekordilised 300 000 häält. Liikumise peamiseks lubaduseks oli võitlus korruptsiooni vastu.

Eesti on tugev Euroopa Liidu laienemise toetaja, pakkudes praegustele ja tulevastele kandidaatriikidele oma liitumiskogemust ning motiveerides neid reforme läbi viima. Aastate jooksul on Kosovo reforme ja oma riigi ülesehitamist toetanud mitmed Eesti eksperdid.