- Reset + Print

Vabariigi President on täna ja homme töövisiidil Šveitsis

07.06.2021

President Kersti Kaljulaid sõitis täna töövisiidile Šveitsi, kus kohtub kahe päeva jooksul Euroopa üheks oluliseks diplomaatiliseks keskuseks kujunenud Genfis mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide juhtide ja ÜRO esindajatega.

Riigipea kohtub Genfis Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) peadirektori dr Ngozi Okonjo-Iwealaga, Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektori dr Tedros Adhanom Ghebreyesusiga, ÜRO Inimõiguste Ülemvoliniku Michelle Bachelet’ga, ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku asetäitja Kelly T. Clementsi ning Rahvusvahelise Punase Risti presidendi Peter Maureriga. Lisaks on Vabariigi Presidendil kavas kohtumised mitmete üleilmsete vabaühenduste juhtidega.

Visiidi eesmärk on arutada COVID-19 kriisi mõjusid riikidele ning rahvusvahelise kogukonna võimalusi nende mõjude vähendamiseks ning võimalikult kiireks taastumiseks. Eraldi keskendutakse kohtumistel naiste ja laste tervise ja heaolu küsimustele, kes on üleilmselt kriisis enim kannatada saanud. President Kaljulaid juhtis aastatel 2019-2021 koos ÜRO peasekretäri Antonio Guterresega ÜRO naiste, laste ja noorukite tervise ja heaoluga tegeleva liikumise Every Woman Every Child juhtgrupi tööd. Laste kaitsmine relvakonfliktides on ka üks viiest Eesti prioriteedist ÜRO Julgeolekunõukogu eesistujana juunikuus.

Vabariigi President naaseb Eestisse kolmapäeval.