"Kihnus küpses maa sees lammas viiuli saatel", Pärnu Postimees, 8. oktoober 2014

Silvia Paluoja, reporter


Kihnu neljas viiulifestival tõi saarele pärimusmuusikuid igast ilmakaarest, viiuli- ja lõõtspillide kokkumängu harjutamise ajal küpsetasid rahvuslikust toidust vaimustunud kogu päikselise laupäeva maa sees lammast.

Astuvad ju viiulifestival ja rahvusliku toidu festival Liivi lahe suurimal saarel ühte jalga juba kolmandat sügist. Sestap oli kohal Kihnu viiulifestivali patroon presidendiproua Evelin Ilves, kes vaimustus söögitegemise uutest nippidest ajal, kui tema tütar õppis laste folkviiuldajate ansamblis Tuuleviiul õhtuse ühiskontserdi esinemispalu.


Poisid aianurgas


Viiuli- ja akordionihelisid kostis koolimajast, muuseumist, rahvamajast, lõõtsamängu aga lasteaia õuenurgast. Kolm poissi olid leidnud endale harjutamiskoha ja tõmbasid lustiga lõõtsa. Jutuotsale saades seletasid nad, et on Karksi-Nuiast, õpivad sealses muusikakoolis ja gümnaasiumis ning koos hakkasid Lõõtsavägilastes mängima aasta algusest juhendaja Margus Põldsepa käe all.

Lõõtsavägilaste noorim liige Tobias Tae on neljandas, Andres Eelmaa ja Rasmus Kadaja mõni klass eespool ja on kolm aastat muusikakoolis käinud Tobiase ühe vastu.

"Oleme väga head sõbrad ja naabrid ning hakkasime koos mängima, esimene proov oli 29. jaanuaril. Kihnu kutsuti meid õpetaja kaudu, mängime enda valikul "Soomepoiste polkat" ja üht Kihnu lugu," seletas Margus.

"Õpetaja Põldsepp on neid oma eeskujuga innustanud, nad õpivad teist pilli põhipillina, lõõts on valikpill. Neil on tõesti olnud päris palju esinemisi: oma koduvalla üritusel, Soomes – seal olid Tallinna ja Helsingi päevad. Ruhja päevadel Lätis oleme käinud, nii et järjest on olnud põnevaid etteasteid selle lühikese ajaga," rääkis Ene Tae, kes lapsevanemana lõõtsapoistega saarel kaasas oli.

08.10.2014

UUDISED

Evelin Ilves tutvustab Kopenhaageni ettevõtlusmessil Eestit toitu ja avab "Mandariinide" esmaesitluse Taanis

Evelin Ilves tutvustab Kopenhaageni ettevõtlusmessil Eestit toitu ja avab

Kopenhaagenis pühapäevani toimuva ettevõtlusmessi Fransk Affære korraldajate kutsel osaleb Evelin Ilves täna õhtul selle esindusliku messi avamisel ja tutvustab Eesti kui Põhjala riigi köögi parimaid maitseid. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toel ja Eesti Kopenhaageni saatkonna abil valmistab toidud Bocuse d'Or Eesti president Dimitri Demjanov, kelle menüüs on ka näiteks Eesti räimed ning Prantsuse pardimaks Eesti kaeraküpsistel väikese piisa Eesti murakamoosiga.

30.10.2014

 

Aasta kokaraamat 2014 - võitja

Messi Tallinn FoodFest 2014 raames kuulutati konkursi Aasta kokaraamat 2014 võitjaks raamat "Värvid toidus". Raamatu autor on Maia Smõslova ja kirjastaja Ajakirjade Kirjastus. Teisena leidis tunnustust "Taimsed magustoidud. Lihtsast luksuslikuni". Autor Sandra Vungi ja kirjastus Varrak. Kolmanda koha vääriliseks tunnistati raamat "Tervislikud ürdid ja vürtsid". Autoriks Juta Raudnask, kirjastajaks Varrak.

30.10.2014

 

Toidukorv Rootsi kroonprintsessile

Toidukorv Rootsi kroonprintsessile

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves kinkisid Rootsi kroonprintsess Victoriale ja prints Danielile toidukorvi.

28.10.2014

  Kõik uudised