Kõned

President Ilves parlamendiaastat avades: Eesti peab saama iga aastaga suuremaks vaimult, mõjult, heaolult

President Ilves parlamendiaastat avades: Eesti peab saama iga aastaga suuremaks vaimult, mõjult, heaolult

Austatav Riigikogu XII koosseis,
peaminister ja Vabariigi Valitsuse liikmed,
mu daamid ja härrad, head sõbrad.


Elame praegu rahutut ja keerulist aega. Olen korduvalt kinnitanud, et Eesti julgeolek on paremini tagatud kui kunagi varem. Vähem kui nädala eest saime sellele kinnitust, kui president Barack Obama ütles siinsamas Tallinnas selgelt ja otsekoheselt, et Tallinn, Vilnius ja Riia on sama hästi kaitstud kui Berliin, Pariis ja London. Oleme teinud omal ajal õigeid otsuseid, alates vene vägede väljasaamisest kakskümmend aastat tagasi kuni ühistest kokkulepetest kinnipidamiseni juba NATOs olles. Nüüd näeme, et see ei olnud asjata.

08.09.2014

UUDISED

President Ilves kõneleb ÜRO 69. Peaassamblee avanädalal

President Toomas Hendrik Ilves alustab täna töövisiiti Ameerika Ühendriikidesse, kus kõneleb ÜRO 69. Peaassamblee ülddebatil, Rahvusvahelise Rahu Instituudi korraldatud julgeolekualasel debatil ning kliimamuutuste tippkohtumisel. Vilistlasena peab riigipea avaliku loengu Columbia Ülikoolis.

19.09.2014

 

President Ilves: meie suurim vaenlane nii idas kui ka Euroopa südames on äärmuslus

President Toomas Hendrik Ilves kinnitas, et uskus 25 aastat tagasi Francis Fukuyama mõtet nagu oleks demokraatia idee võitnud, kuid nüüd oleme jõudnud rahvusvahelistes suhetes ajajärku, milles ta poleks tahtnud kunagi elada.

18.09.2014

 

President Ilves võttis vastu viie suursaadiku volikirjad

President Ilves võttis vastu viie suursaadiku volikirjad

President Toomas Hendrik Ilvesele andsid täna Kadriorus oma volikirjad Valgevene suursaadik Anatoly Stepus, Soome suursaadik Kirsti Johanna Narinen, Poola suursaadik Robert Filipczak, Norra suursaadik Dagfinn Sørli ja Iiri suursaadik Frank Flood.

18.09.2014

Fotoalbum