Kõned

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves Carolin Illenzeeri Fondi õhtusöögil Lennusadamas 22. aprillil 2015

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves Carolin Illenzeeri Fondi õhtusöögil Lennusadamas 22. aprillil 2015

Daamid ja härrad!


Viimasel ajal on palju tähelepanu pööratud Eesti sõjalisele julgeolekule. Olen seda isegi korduvalt teinud, küll leebemas, küll otsekohesemas sõnastuses. Euroopa külma sõja aegse julgeolekupildi purunemine 2014. aastal peaks ju välistama ebakindla nõutuse, silmade sulgemise ja kõrvade lukustamise.

Asjatundlikke arutelusid riigikaitse teemal on vaja. Neid ei pea pelgama, vastupidi, neid tuleb õhutada. Nii näeme paremini, milles oleme tugevad ja kus peaks rohkem pingutama, nii meie ise kui ka koos nende liitlastega, kellega jagame sama arusaama demokraatiast ja vabadusest. Arutelud peavad olema asjatundlikud, mitte väänama sõnu ja mõtteid väljamõeldisteks.

Oleme hakanud rohkem keskenduma iseseisva kaitsevõime tugevdamisele. Mis ei tähenda, et oleksime unarusse jätnud julgeolekusse panustamise mujal maailmas. Afganistani missioon on küll lõppenud, ent Eesti jätkab tegevust Lähis-Idas, Kosovos ja Malis. Lähiajal suundub kaitseväe jalaväerühm ÜRO rahutagamise missioonile Liibanonis. Need ei ole võõrad missioonid. Nagu pole Ohio osariigist pärit USA merejalaväelasele võõras Tapa kasarmu ega Hispaania piloodile Ämari lennuväli.

22.04.2015

UUDISED

President Ilves: Eesti mõistab Nepali leina isiklikult

President Ilves avaldas 25. aprilli ohvriterohkes maavärinas kannatada saanud Nepalile kaastunnet.

27.04.2015

 

President Ilves avab Lennart Meri Konverentsi "Maailmakorra piirid"

President Ilves avab Lennart Meri Konverentsi

President Toomas Hendrik Ilves kõneleb täna Lennart Meri Konverentsi juhtmõttele pühendatud avapaneelis "Maailmakorra piirid" ("The Limits of Order"), keskendudes Euroopa ja Atlandi-ülesele julgeolekule ning ohtudele, millega Venemaa tegevuse tõttu silmitsi seisame.

24.04.2015

Fotoalbum

 

President Ilves: oluline on inimeste kindlustunne, et Eestis on mõtet ehitada, unistada ja tuleviku nimel pingutada

President Ilves: oluline on inimeste kindlustunne, et Eestis on mõtet ehitada, unistada ja tuleviku nimel pingutada

Eesti julgeolek on kaitstud siis, kui lisaks kaasaegsetele sõduritele ja relvadele ning jõulisele heidutusele on meil sidus ühiskond, vabakondlik mõtlemine ja vabatahtlik tegutsemine ning hea haridus, ütles president Toomas Hendrik Ilves eile, kõneledes Carolin Illenzeeri Fondi heategevusõhtusöögil.

23.04.2015