Kõned

Millist Eestit jõuame pidada?

Millist Eestit jõuame pidada?

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves kärajapäeval 15. jaanuaril 2015 Energia Avastuskeskuses


Head sõbrad,


me kõik teame toda vana lugu elevandist ja teda kompivatest pimedatest. Seda ma ei hakka uuesti rääkima. Alustan hoopis lühinägelikust, kes on kaotanud ära oma prillid. Kangusega nii umbes miinus viis. Näed läbi kerge udu seda, mis on käeulatuses. Ja see tundubki siis kogu maailm.

Head sõbrad, kaasamõtlejad,

otsime prillid üles. Püüame vaadata Eesti riigi korraldust tervikuna. Mõtleme valjusti selle üle, mida näeme. Seejuures teisi süüdistamata, ennast väga kiitmata, isiklikke huve ja mundriau kõrvale jättes.

Vana võitluskaaslane Eiki ütles oma aastalõpu pöördumises mu meelest õigesti: meie edu alus on olnud rahulolematus. Jah. Rahulolematus ja riigimehelikkus.

15.01.2015

Fotoalbum Videogalerii

UUDISED

President Ilves: Euroopa Liit peab kinnitama meie ühtsust ja otsusekindlust agressori ohjeldamisel

"Venemaa toetatud separatistide terrorirünnak Mariupolis, kui laupäeva hommikul hukkusid rakettide läbi kümned tsiviilelanikud ja veel rohkem sai haavata, on alatu ja jõhker kuritegu," ütles president Toomas Hendrik Ilves, avaldades kaastunnet surmasaanute lähedastele ja lootes haavatute kiiret paranemist.

25.01.2015

 

Valitsused peaksid lähtuma positiivsest visioonist ning digiarengule oma riikides igakülgselt kaasa aitama

Valitsused peaksid lähtuma positiivsest visioonist ning digiarengule oma riikides igakülgselt kaasa aitama

President Toomas Hendrik Ilves osales Davosis Maailma Majandusfoorumil digitaalsele arengule ning geopoliitikale keskenduvates kõrgetasemelistes paneelides. Samuti kohtus Eesti riigipea Maailma Majandusfoorumi raames mitmete ülemaailmsete tehnoloogiaettevõtete, nagu Kudelski Grupp, Google, Cisco juhtidega; samuti Kanada välisminister John Baird'iga. Tagasi Eestisse jõuab riigipea täna õhtul.

24.01.2015

Fotoalbum Videogalerii

 

Eesti riigipea avaldas Saudi Araabia Kuningriigile kaastunnet kuningas Abdullah’ surma puhul

President Toomas Hendrik Ilves saatis Saudi Araabia kuningas Salmanile kaastundekirja eelmise kuninga Abdullah' surma puhul.

23.01.2015