Kõned

President Toomas Hendrik Ilvese telepöördumine teadmistepäeva eel

Me igapäevase elu kokkuleppeline pööripäev on taas kätte jõudnud. Homme algab kool. See tõmbab mõttelise joone puhkusesuve ja töösügise vahele.

Täna on õige hetk meenutada, et õppimine on töö. See õppimise töö, nagu tegelikult mistahes teinegi, peab pakkuma pingutuse kõrval ka rõõmu ja eelkõige põnevust.

Hea õppimine on kooli, õpetaja, õpilase ja lapsevanema ühine looming. See saab sündida mõistmises, iga õpilase vajadusi arvestavas õhkkonnas.

Meid siin Eestis on parasjagu palju või õigemini nii vähe, et võime endale lubada õppimise ja õpetamise viise, mis tõesti meist kõigist just parima, igaühe ande välja toovad.

Kirjanik Mihkel Mutt väitis suvises Loomingus, et põhimõtteliselt on igaüks meist mingil alal või tegevuses maailma parim. Aga miks siis ei võiks ollagi nii, et Eesti on õppimise alal maailma parim. Mitte tuupimises või rahvusvahelistes pingeridades. Vaid pigem selles, et Eesti õppimise keskkond on parim ja õppimise soov on suurem kui mujal.

31.08.2014

UUDISED

Vabariigi President kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas täna, uue kooliaasta alguse puhul välja ajalooalaste uurimistööde võistluse "Eesti II maailmasõja ajal".

01.09.2014

 

President Ilves teadmistepäeval Eesti Infotehnoloogia Kolledžis: iga eluala tulevik on digitaalne

President Ilves teadmistepäeval Eesti Infotehnoloogia Kolledžis: iga eluala tulevik on digitaalne

"Me teeme täna liiga suurt vahet humanitaar- ja täppisteaduste vahel – iga eluala tulevik on digitaalne," ütles president Toomas Hendrik Ilves kooliaasta alguse puhul Eesti Infotehnoloogia Kolledžis esmakursuslastele peetud loengus.

01.09.2014

Fotoalbum

 

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja hariduspreemia ja reaalteaduste eripreemia konkursi

Kultuurirahastu nõukogu annab välja kolm hariduspreemiat väärtuses 4800, 3500 ja 2900 eurot, mida rahastab Danske Bank ning reaalteaduste eripreemia väärtuses 3900 eurot, mida rahastab Skype Eesti.

01.09.2014