Kõned

Vabariigi President Riigikogu XIII koosseisu avaistungil 30. märtsil 2015 Tallinnas

Vabariigi President Riigikogu XIII koosseisu avaistungil 30. märtsil 2015 Tallinnas

Austatav rahvaesindus.
Head külalised.
Mu daamid ja härrad.


Eesti rahvas valis Riigikogu seitsmendat korda pärast iseseisvuse taastamist.

Iga Riigikogu koosseis on seisnud silmitsi küll erinevate, ent alati suurte ülesannetega. Tõsi, põhieesmärk on ikka üks ja seesama, nagu rahvas Põhiseadust vastu võttes otsustas:

kõikumatus usus ja vankumatus tahtes tuleb kindlustada ja arendada riiki, mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus.

Pöördumatud reformid VII ja VIII Riigikogu ametiajal aastatel 1992-1999 tõstsid Eesti kiire arengu rajale. Tõsi, igale üksikisikule pole heaolu ja kindlustunde kasv olnud piisav, ent objektiivselt vaadates on meie areng olnud kiire. Võrdlus paljude meie toonaste saatusekaaslastega tõestab, et need valikud olid õiged.

Otsustajad maksid valikutega kaasnenud valu ja ebakindluse eest ajutise mainekao ja kehvemate valimistulemustega. Osad neist maksid kahjuks ka tervisega. See ongi riigimeeste saatus – suurimad neist leiavad harva tunnustust elu- või ametiajal. Nende saatus ongi suurus.

30.03.2015

Fotoalbum

UUDISED

President Ilves: muusika ei tohi olla riigi teenistuses

President Ilves: muusika ei tohi olla riigi teenistuses

Muusika, sealhulgas rokk- ja punkmuusika, on oma olemuselt suuresti vastand võimule, ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Tallinn Music Week'i avakõnes.

27.03.2015

Videogalerii

 

President Ilves võttis vastu Kanada suursaadiku volikirjad

President Ilves võttis vastu Kanada suursaadiku volikirjad

Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves võttis täna Kadriorus vastu Kanada suursaadiku Alain Hausser'i volikirjad. Kanada suursaadik resideerib Riias.

25.03.2015

Fotoalbum

 

President Ilves: Eesti on vapustatud ülitraagilisest lennuõnnetusest Euroopa südames

President Toomas Hendrik Ilves avaldab kaastunnet täna Prantsusmaa Alpide lõunaosas alla kukkunud lennufirma Germanwings reisilennukis Airbus A320 hukkunute lähedastele.

24.03.2015